Akademickie MŚ w Taekwondo Olimpijskim 2014 – Piotr Hatowski z brązem

Piotr Hatowski - reprezentant Polski oraz klubu AKS OSW Start Olsztyn został brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Świata w Taekwondo Olimpijskim. Turniej odbywa się w miejscowości Hot hot (na granicy z Mongolią) olsztynianin startował w kategorii wagowa +87kg. To dobry prognostyk przed kolejnymi bardzo prestiżowymi imprezami.

W pierwszej turnieju rundzie w wyniku rozstawienia Hatowski miał wolny los i czekał na zwycięzcę pojedynku pomiędzy Chińczykiem, a zawodnikiem z Mongolii. Wygrał reprezentant Chin, z którym Piotr Hatowski wygrał 8:3, zapewniając sobie medal. Kolejna walka ( z reprezentantem Turcji) o finał była bardzo wyrównana. Rozstrzygnięcie padło dopiero w ostatnich 10 sekundach walki - Turek zaatakował i uzyskał punkt pięścią i to zadecydowało o jego zwycięstwie.

Medal na tak ważnej imprezie z pewnością cieszy i jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się światowym turniejem Grand Prix, który odbędzie się również w Chinach, gdzie wystartuje Piotr Hatowski (zaproszenie do udziału kierowane są imienne do najlepszych zawodników rankingu światowego) .

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn