G1 - Turcja Open Belek 2015 – Aleksandra Kowalczuk po raz trzeci złota

W miejscowości Belek został rozegrany turniej rankingowy taekwondo WTF - Turcja Open. Kolejny sukces odniosła zawodniczka AKS OSW Start Olsztyn Aleksandra Kowalczuk, która w kategorii +73 kg zdobyła zloty medal. To już trzeci triumf olsztynianki w tym sezonie w imprezach najwyższej rangi. W tym turnieju odniosła cztery zwycięstwa. Piotr Hatowski przegrał w drugiej walce.

- Volker Wodzich 0:4

Kilka dni wcześniej w Turcji odbyły się Klubowe Mistrzostwa Europy - Turcja 2015.

Aleksandra Kowalczuk zdobyła brązowy medal. W pierwszej walce pokonała Turczynkę - o finał przegrała z Brytyjką. Piotr Hatowski wygrał pierwszą z Finem i o medal przegrał złotym punktem z Chorwatem. Karol Wielgosz pokonał Turka jednym punktem, a następnie przegrał z aktualnym mistrzem świata - Niemcem. Michał Wielgosz niestety odpadł w pierwszej walce.