OOM Swarzędz Zalesewo 2018 – Warmia i Mazury tylko za Wielkopolską, AZS UWM przywiózł 4 złote krążki

Fot. start olsztyn facebook

W Swarzędzu - Zalasewie odbyła się w miniony weekend (28/29 kwietnia) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwodo Olimpijskim. To od lat jedna z najmocniejszych dyscyplin Warmii i Mazur w tej imprezie. Tym razem było podobnie. Zdobyliśmy łącznie 19 medali (4 złote, 5 srebrnych i 10 brązowych). Pierwsze skrzypce grali zawodnicy AZS UWM Olsztyn, którzy wywalczyli aż cztery złote krążki, poza tym trzy srebrne i pięć brązowych.

Kortowianie zajęli drugie miejsce w klasyfikacji klubowej za OŚ AZS Poznań. Start Olsztyn w punktacji na piątym miejscu z sześcioma medalami: (dwa srebrne i cztery brązowe). Jeden brąz przypadł Victorii Morąg. W klasyfikacji województw zajęliśmy drugie miejsce za Wielkopolską.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Patrycja Januszko, Mateusz Chrzanowski, Mateusz Kowalski i Piotr Dolat (wszyscy AZS UWM Olsztyn) Zawodnicy startowali w tzw. dwuboju technicznym, walkach i układach. (poomse)

Dwubój techniczny

K1

3 Krajewska Agnieszka 2006 KS Start Olsztyn

9 Januszko Marta 2006 AZS UWM Olsztyn

K2

6 Skorupska Natalia 2004 KS Start Olsztyn

7 Kolbus Magda 2005 KKT Tygrys Kętrzyn

12/15 Szczerbowska Beata 2006 KS Start Olsztyn

12/15 Miastkowska Izabela 2005 KS Start Olsztyn

K3

12/18 Chrapkowska Laura 2004 KS Start Olsztyn

K4

10 Żukowska Alicja 2004 KS Start Olsztyn

12 Siejka Julia 2004 UKS Victoria Morąg

13/19 Sobania Milena 2004 KS Start Olsztyn

13/19 Karaźniewicz Emilia 2005 KS Start Olsztyn

13/19 Mikielska Rozalia 2006 LUKS Hidori Olecko

K5

11/14 Szypkowska Olimpia 2004 KS Start Olsztyn

M1

3 Chrzanowski Mateusz 2006 AZS UWM Olsztyn

4 Kędzierski Mateusz 2004 AZS UWM Olsztyn

7 Machowski Oliwier 2006 KS Start Olsztyn

8 Drążkiewicz Igor 2005 AZS UWM Olsztyn

M2

3 Sokołowski Mikołaj 2006 KS Start Olsztyn

10 Kłujszo Jakub 2005 KS Start Olsztyn

11/15 Dolat Piotr 2004 AZS UWM Olsztyn

M3

4 Frelik Mateusz 2004 AZS UWM Olsztyn

10/16 Brzostek Hubert 2004 KS Start Olsztyn

M4

5 Diallo Salaam 2004 KS Start Olsztyn

M5

6 Rubin Filip 2004 LUKS Hidori Olecko

8 Mikulski Michał 2004 UKS Victoria Morąg

31486950 1180399965396414 5994574838159638528 n

Walki

Dziewczęta

Waga 29 kg

5 Januszko Marta 2006 AZS UWM Olsztyn

Waga 33 kg

2 Krajewska Agnieszka 2006 KS Start Olsztyn

Waga 37 kg

3 Szczerbowska Beata 2006 KS Start Olsztyn

5 Kolbus Magda 2005 KKT Tygrys Kętrzn

9 Ndiye Aisha 2006 AZS UWM Olsztyn

Waga 41 kg

1 Januszko Patrycja 2004 AZS UWM Olsztyn

Waga 44 kg

5 Sobania Milena 2004 KS Start Olsztyn

Waga 47 kg

2 Chrapkowska Laura 2004 KS Start Olsztyn

5 Siejka Julia 2004 UKS Victoria Morąg

Waga 51 kg

5 Miastkowska Izabela 2005 KS Start Olsztyn

5 Szypkowska Olimpia 2004 KS Start Olsztyn

Waga 55 kg

2 Płoska Aleksandra 2004 AZS UWM Olsztyn

Waga 59 kg

3 Żukowska Alicja 2004 KS Start Olsztyn

Waga 59 kg +

5 Mikielska Rozalia 2006 LUKS Hidori Olecko

31498298 1180399882063089 8520767579671756800 n

Chłopcy

Waga 33 kg

3 Płoski Adam 2006 AZS UWM Olsztyn

Waga 37 kg

1 Chrzanowski Mateusz 2006 AZS UWM Olsztyn

2 Drążkiewicz Igor 2005 AZS UWM Olsztyn

3 Kędzierski Mateusz 2004 AZS UWM Olsztyn

5 Czerniawski Dominik 2005 AZS UWM Olsztyn

Waga 41 kg

5 Machowski Oliwier 2006 KS Start Olsztyn

5 Wardyn Kacper 2006 AZS UWM Olsztyn

Waga 45 kg

1 Kowalski Mateusz 2004 AZS UWM Olsztyn

3 Kowalczyk Tymoteusz 2004 AZS UWM Olsztyn

5 Sokołowski Mikołaj 2006 KS Start Olsztyn

5 Kłujszo Jakub 2005 KS Start Olsztyn

Waga 49 kg

1 Dolat Piotr 2004 AZS UWM Olsztyn

9 Brzostek Hubert 2004 KS Start Olsztyn

Waga 53 kg

5 Diallo Salaam 2004 KS Start Olsztyn

5 Frelik Mateusz 2004 AZS UWM Olsztyn

Waga 61 kg

3 Mikulski Michał 2004 UKS Victoria Morąg

9 Rubin Filip 2004 LUKS Hidori Olecko

Waga 65 kg +

3 Matuszczak Jan 2004 AZS UWM Olsztyn

IMG 20180429 141503 1024x768

Poomse

Dziewczęta

2 Januszko Patrycja 2004 AZS UWM Olsztyn

3 Płoska Aleksandra 2004 AZS UWM Olsztyn

7 Ndiye Aisha 2006 AZS UWM Olsztyn

Chłopcy

4 Matuszczak Jan 2004 AZS UWM Olsztyn

5 Kowalski Mateusz 2004 AZS UWM Olsztyn

7 Kowalczyk Tymoteusz 2004 AZS UWM Olsztyn

9/13 Wardyn Kacper 2006 AZS UWM Olsztyn

9/13 Czerniawski Dominik 2005 AZS UWM Olsztyn

9/13 Płoski Adam 2006 AZS UWM Olsztyn

Fot. oom2018.wielkopolskie.pl

Klasyfikacja województw

1 Wielkopolskie 456

2 Warmińsko mazurskie 208

3 Mazowieckie 115

4 Opolskie 89

5 Dolnośląskie 64

6 Małopolskie 60

7 Zachodniopomorskie 54

8 Łódzkie 23

8 Śląskie 23

10 Kujawsko-pomorskie 22

11 Świętokrzyskie 21

11 Lubelskie 21

Klasyfikacja klubowa

1 AZS OŚ Poznań 154

2 AZS UWM Olsztyn 124

3 Opolski Klub Taekwondo 89

4 UKS G-8 Bielany 75

5 KS Start Olsztyn 65

6 UKS Koryo Mszana Dolna 48

.................

30 UKS Victoria Morąg 9

34 LUKS Hidori Olecko 6

40 KKT Tygrys 4

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn