Legionowo Cup 2018 – Aleksandra Lojko i Ewa Jamiołkowska podwójnymi triumfatorkami

Fot. start olsztyn facebook

W weekend (20-21 października) odbył się turniej Pucharu Polski P2 Legionowo CUP w taekwondo olimpijskim. Rywalizowano w czterech kategoriach: młodzieżowiec U21 – (2002-1998), junior – (2003-200), kadet – (006 – 2004) i młodzik – (2008-2007). W sumie wystartowało około 700 uczestników, oprócz zawodników polskich klubów, także reprezentanci takich krajów jak Łotwa, Litwa, Ukraina, Białoruś, Słowacji.

Z dużym powodzeniem wystąpili zawodnicy sekcji warmińsko-mazurskich: AZS UWM i Start Olsztyn, Hidori Olecko, Tygrysa Kętrzyn i Victorii Morąg. W sumie zdobyliśmy 13 złotych medali. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawały: Aleksandra Lojko (Tygrys) i Ewa Jamiołkowska (Start), które wygrały rywalizacje w kat. juniorek i U21. Ponadto złote medale zdobyli w młodzikach: Julia Jędrychowska (Start). Aleksandra Przygodzka (AZS UWM), Julia Butkiewicz (Hidori Olecko), w kadetach: Patrycja Januszko (AZS UWM), Igor Drążkiewicz (AZS UWM), Mateusz Kowalski (AZS UWM), Piotr Dolat (AZS UWM), w juniorach: Mikołaj Żyżniewski (Start) i w U21 Aleksandra Pilarczyk (Start).

Wyniki

Młodzicy

Waga 27 kg

3 Martin Kaczor KS Start Olsztyn

5 Pawel Chrzanowski AZS UWMOlsztyn

Waga 30 kg

5 Antoni Miszczak LUKS Hidori Olecko

9 Milosz Brzostek KS Start Olsztyn

Waga 33 kg

5 Hubert Lendzion AZS UWM Olsztyn

9 Oliver Kaczor KS Start Olsztyn

17 Radosław Korsak AZS UWM Olsztyn

Waga 36 kg

9 Aleksander Richter AZS UWM Olsztyn

17 Szymon Narkowicz AZS UWM Olsztyn

Waga 40 kg

5 Karol Sieradzki Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

Waga 44 kg

3 Zbigniew Jabłoński KS Start Olsztyn POL

5 Maximilian Winter KS Start Olsztyn POL

5 Krzysztof Dudek KS Start Olsztyn POL

9 Brian Rogalla AZS UWM Olsztyn POL

9 Mateusz Bałdyga KS Start Olsztyn POL

9 Sebastian Miastkowski KS Start Olsztyn POL

Waga 48 kg

2 Gabriel Krauze KS Start Olsztyn

Waga 52 kg

2 Jakub Hrynkiewicz KS Start Olsztyn

66 e1496753262783 758x601

Kadeci

Waga 33 kg

3 Adam Babicki AZS UWM Olsztyn

Waga 37 kg

1 Igor Drazkiewicz AZS UWM Olsztyn

2 Mateusz Chrzanowski AZS UWM Olsztyn

5 Wiktor Mikulicz KS Start Olsztyn

17 Adam Ploski AZS UWM Olsztyn

Waga 41 kg

5 Dominik Czerniawski AZS UWM Olsztyn

5 Mateusz Kedzierski AZS UWM Olsztyn

9 Michal Godlewski KS Start Olsztyn

Waga 45 kg

1 Mateusz Kowalski AZS UWM Olsztyn

5 Adam Zawadzki UKS Victoria Morąg

9 Kacper Wardyn AZS UWM Olsztyn

9 Michal Banach KS Start Olsztyn

Waga 49 kg

3 Mikołaj Sokołowski KS Start Olsztyn

5 Jakub Klujszo KS Start Olsztyn

Waga 53 kg

5 Radosław Maj UKS Victoria Morąg

5 Salaam Diallo KS Start Olsztyn

9 Mateusz Zalewski AZS UWM Olsztyn

9 Tymoteusz Kowalczyk AZS UWM Olsztyn

Waga 57 kg

1 Piotr Dolat AZS UWM Olsztyn

2 Mateusz Frelik AZS UWM Olsztyn

9 Jan Adamczyk UKS Victoria Morąg

9 Emanuel Krauze KS Start Olsztyn

Waga 65 kg

5 Michal Mikulski UKS Victoria Morąg

Waga +65 kg

5 Michal Mikulski UKS Victoria Morąg

44468812 2214131655264003 5411741947821817856 n

Juniorzy

Waga 55 kg

1 Mikołaj Zyzniewski KS Start Olsztyn POL

Waga 59 kg

3 Jakub Zyskowski Azs Uwm Olsztyn POL

Waga 63 kg

2 Lukasz Cudnoch KS Start Olsztyn

Waga 68 kg

3 Szymon Piatkowski AZS UWM Olsztyn

Waga +78 kg

3 Filip Skrzeszewski KS Start Olsztyn

44611130 1376544829115259 7796780374402531328 n

Mężczyźni

Waga 54 kg

3 Mikolaj Zyzniewski KS Start Olsztyn

Waga 68 kg

3 Szymon Grabowski KS Start Olsztyn

Waga 74 kg

5 Jakub Grabowski KS Start Olsztyn

Waga 87 kg

3 Filip Skrzeszewski KS Start Olsztyn

Fot. gazetapowiatowa.pl

Młodziczki

Waga 27 kg

1 Julia Jedrychowska KS Start Olsztyn

Waga 30 kg

1 Aleksandra Przygodzka AZS UWM Olsztyn

3 Michalina Skrajny KS Start Olsztyn

3 Emilia Witkiewicz AZS UWMOlsztyn

Waga 36 kg

5 Antonina Paz AZS UWM Olsztyn

5 Maja Danelczyk AZS UWM Olsztyn

5 Hanna Gears AZS UWM Olsztyn

9 Anna Kawa KS Start Olsztyn

Waga 40 kg

5 Iga Niewiadomska Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

5 Zuzanna Skorka Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

9 Zuzanna Stankiewicz KS Start Olsztyn

Waga +57 kg

1 Julia Butkiewicz LUKS Hidori Olecko

43321026 1865535230191431 9160601386176479232 n

Kadetki

Waga 33 kg

2 Agnieszka Krajewska KS Start Olsztyn

5 Marta Januszko AZS UWM Olsztyn

Waga 37 kg

5 Aisha Ndiaye AZS UWM Olsztyn

Waga 41 kg

3 Magda Kolbus Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

5 Natalia Skorupska KS Start Olsztyn

9 Beata Szczerbowska KS Start Olsztyn

Waga 44 kg

1 Patrycja Januszko Azs Uwm Olsztyn

Waga 47 kg

5 Laura Chrapkowska KS Start Olsztyn

9 Milena Sobania KS Start Olsztyn

Waga 55 kg

5 Izabela Miastkowska KS Start Olsztyn

9 Julia Iwaniura Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

Waga 59 kg

3 Aleksandra Ploska AZS UWM Olsztyn

Waga +59 kg

3 Rozalia Mikielska Luks Hidori Olecko

Juniorki

Waga 52 kg

1 Aleksandra Lojko Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

3 Izabella Krajewska KS Start Olsztyn

5 Kinga Brzostek KS Start Olsztyn

Waga 55 kg

1 Ewa Jamiołkowska KS Start Olsztyn

2 Oliwia Kowalczuk KS Start Olsztyn

Waga 63 kg

5 Maja Wojciech AZS UWM Olsztyn

Kobiety

Waga 53 kg

1 Aleksandra Lojko Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

2 Kinga Brzostek KS Start Olsztyn

Waga 57 kg

1 Ewa Jamiolkowska KS Start Olsztyn

3 Wiktoria Strzeszewska AZS UWM Olsztyn

Waga 62 kg

2 Aleksandra Mikulicz KS Start Olsztyn

3 Karolina Ziejewska AZS UWM Olsztyn

Waga 67 kg

5 Oliwia Krajewska KS Start Olsztyn

Waga 73 kg

1 Aleksandra Pilarczyk KS Start Olsztyn

Waga +73 kg

3 Karolina Wakszyńska AZS UWM Olsztyn

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn