Puchar Polski Swarzędz 2019 – Nowy Team Taekwondo Olsztyn – podwójna siła

Fot. Taekwondo Olsztyn facebook

W Swarzędzu w pierwszy weekend (5/6 stycznia) nowego roku odbył się Puchar Polski w taekwondo olimpijskim we wszystkich grupach wiekowych (młodzik, kadet, junior, senior). Po raz pierwszy zawodnicy SKS Start i AZS UWM zachowując tożsamość klubową wystąpili pod szyldem Taekwondo Olsztyn. To efekt współpracy znakomitych sekcji. W tej chwili Start to młodzicy i kadeci, a AZS UWM to juniorzy i seniorzy.

Już podczas tego turnieju widać ten podział i przenikanie wychowanków Startu do klubu z Kortowa. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że zasługi szkoleniowe trenerów Startu i AZS UWM są ogromne i nawet trudno je porównywać, bowiem tu i tu wychowało się wielu znakomitych zawodników. Dlatego wspólny mianownik Taekwondo Olsztyn brzmi dumnie i odzwierciedla potencjał tej dyscypliny w stolicy Warmii i Mazur.

W Swarzędzu Team Taekwondo Olsztyn zdobył 33 medale: 16 złotych, 11 srebrnych i 6 brązowych, wygrywając klasyfikację zespołową.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Izabella Krajewska (2), Agnieszka Krajewska, Patrycja Januszko, Mikołaj Sokołowski, Mateusz Kowalski, Filip Skrzeszewski (2), Igor Drążkiewicz, Mikołaj Żyźniewski, Mateusz Kędzierski, Szymon Piątkowski, Marta Kowalska, Oliwia Krajewska, Gabriel Krauze, Hubert Lendzion,

Medale zdobywały też zawodniczki Tygrysa Kętrzyn: srebrny Aleksandra Lojko (seniorka) i brązowy Magda Kolbus (kadetka).

Wyniki

Młodziczki

Waga 30 kg

1 Marta Kowalska KS Start Olsztyn

5 Julia Grochal KS Start Olsztyn

Waga 36 kg

2 Hanna Gears KS Start Olsztyn

Waga 40 kg

5 Natasza Pavlovic KS Start Olsztyn

Młodzicy

Waga 27 kg

2 Filip Skrajny KS Start Olsztyn

5 Martin Kaczor KS Start Olsztyn POL

5 Maksym Yaresko KS Start Olsztyn

Waga 30 kg

3 Pawel Chrzanowski KS Start Olsztyn

Waga 33 kg

1 Hubert Lendzion KS Start Olsztyn

5 Krystian Laskowski KS Start Olsztyn

9 Maksymilian Gubala KS Start Olsztyn

9 Radoslaw Korsak KS Start Olsztyn

Waga 40 kg

5 Dariusz Jastrzebski Piski Klub Taekwondo PKT

Waga 48 kg

1 Gabriel Krauze KS Start Olsztyn

Kadetki

Waga 29 kg

2 Michalina Skrajny KS Start Olsztyn POL

3 Julia Jedrychowska KS Start Olsztyn

Waga 33 kg

9 Aleksandra Przygodzka KS Start Olsztyn

Waga 37 kg

1 Agnieszka Krajewska KS Start Olsztyn

9 Aisha Ndiaye KS Start Olsztyn

9 Antonina Paz KS Start Olsztyn

Waga 41 kg

3 Magda Kolbus Kętrzyński Klub Taekwondo ,,tygrys

17 Zuzanna Stankiewicz KS Start Olsztyn

Waga 44 kg

9 Beata Szczerbowska KS Start Olsztyn

Waga 47 kg

5 Anna Aurelia Wieniarska KS Start Olsztyn

Waga 51 kg

5 Wanessa Piatkowska KS Start Olsztyn

Waga 55 kg

3 Izabela Miastkowska KS Start Olsztyn

Waga 59 kg

5 Julia Iwaniura Kętrzyński Klub Taekwondo ,,tygrys'

Kadeci

Waga 33 kg

5 Kaczor Olivier KS Start Olsztyn

Waga 37 kg

5 Adam Ploski KS Start Olsztyn

9 Jan Sadolewski KS Start Olsztyn

9 Wiktor Mikulicz KS Start Olsztyn

Waga 41 kg

1 Igor Drazkiewicz KS Start Olsztyn

2 Mateusz Chrzanowski KS Start Olsztyn

3 Michał Godlewski KS Start Olsztyn

Waga 45 kg

5 Kacper Wardyn KS Start Olsztyn

9 Michał Banach KS Start Olsztyn

9 Maximilian Winter KS Start Olsztyn

9 Oliwier Machowski KS Start Olsztyn

17 Brian Rogalla KS Start Olsztyn

Waga 49 kg

1 Mikołaj Sokołowski KS Start Olsztyn

5 Jakub Kłujszo KS Start Olsztyn

5 Mateusz Bałdyga KS Start Olsztyn

5 Zbigniew Jablonski KS Start Olsztyn

50003250 353427785481991 8982785518169227264 n

Juniorki

Waga 42 kg

2 Natalia Skorupska Azs Uwm Olsztyn

Waga 46 kg

1 Patrycja Januszko Azs Uwm Olsztyn

Waga 49 kg

5 Laura Chrapkowska Azs Uwm Olsztyn

Waga 52 kg

1 Izabella Krajewska Azs Uwm Olsztyn

5 Kinga Brzostek Azs Uwm Olsztyn

Waga 55 kg

3 Oliwia Kowalczuk Azs Uwm Olsztyn

Waga 59 kg

5 Aleksandra Ploska Azs Uwm Olsztyn

Waga 63 kg

9 Maja Wojciech Azs Uwm Olsztyn

Juniorzy

Waga 45 kg

1 Mateusz Kedzierski Azs Uwm Olsztyn

Waga 51 kg

1 Mateusz Kowalski Azs Uwm Olsztyn

2 Salaam Diallo Azs Uwm Olsztyn

Waga 55 kg

1 Mikolaj Zyziniewski Azs Uwm Olsztyn

9 Tymoteusz Kowalczyk Azs Uwm Olsztyn

Waga 59 kg

5 Piotr Dolat Azs Uwm Olsztyn POL

9 Mateusz Frelik Azs Uwm Olsztyn

Waga 63 kg

2 Jakub Zyskowski Azs Uwm Olsztyn

Waga 68 kg

1 Szymon Piatkowski Azs Uwm Olsztyn

2 Lukasz Cudnoch Azs Uwm Olsztyn

Waga +78 kg

1 Filip Skrzeszewski Azs Uwm Olsztyn

Seniorki

Waga 53 kg

1 Izabella Krajewska Azs Uwm Olsztyn

2 Aleksandra Lojko Kętrzyński Klub Taekwondo ,,tygrys'

5 Kinga Brzostek Azs Uwm Olsztyn

Waga 57 kg

2 Ewa Jamiolkowska Azs Uwm Olsztyn

5 Oliwia Kowalczuk Azs Uwm Olsztyn

Waga 62 kg

1 Oliwia Krajewska Azs Uwm Olsztyn

2 Karolina Ziejewska Azs Uwm Olsztyn

5 Aleksandra Mikulicz Azs Uwm Olsztyn

Waga 73 kg

5 Aleksandra Pilarczyk Azs Uwm Olsztyn

Seniorzy

Waga 54 kg

2 Mikolaj Zyzniewski Azs Uwm Olsztyn

Waga 63 kg

3 Jakub Zyskowski Azs Uwm Olsztyn

Waga 68 kg

5 Szymon Piatkowski Azs Uwm Olsztyn

5 Lukasz Cudnoch Azs Uwm Olsztyn

Waga 87 kg

1 Filip Skrzeszewski Azs Uwm Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn