Puchar Polski Legionowo Cup 2019 - Pół setki medali Warmii i Mazur – to jest wynik!

Fot. taekwondo olsztyn facebook

W weekend (18/20 października) w Legionowie odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski na rok 2020 w Taekwondo Olimpijskim. Rywalizowano w kategoriach wiekowych: senior, junior, kadet i młodzik - zgodnych z rokiem 2020. Ekipa olsztyńska mająca wspólny szyld – Taekwondo Olsztyn (Start – młodzicy i kadeci, AZS UWM – juniorzy i seniorzy) wygrała klasyfikacje drużynową w seniorach, juniorach i kadetach – w młodzikach zajęła drugie miejsce, za klubem z Białorusi.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli zawodnicy, którzy po raz pierwszy wystartowali w nowych kategoriach wiekowych a także równolegle w kategorii junior i senior. Izabella Krajewska , Łukasz Cudnoch i Szymon Piątkowski zdobyli złota zarówno w kategorii junior jak i senior.

W turnieju walczyli też przedstawiciele innych sekcji warmińsko-mazurskich z: Kętrzyna, Olecka. Morąga i Pisza. Też stawali na podium W sumie reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli aż 50 medali. Ro jest wynik!

Wyniki

Młodzik

Waga 27 kg

1 Yaresko Maksym KS Start Olsztyn

3 Borys Zera KS Start Olsztyn

3 Filip Skrajny KS Start Olsztyn

5 Piotr Zawadzki Uks Victoria Morąg

Waga 33 kg

3 Alan Maksymowicz Uks Victoria Morąg

5 Hubert Sawicki KS Start Olsztyn

Waga 30 kg

5 Gustaw Hałasik Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

9 Bartosz Klujszo KS Start Olsztyn

Waga 36 kg

3 Krystian Laskowski KS Start Olsztyn

5 Adam Romanowski KS Start Olsztyn

9 Aleksander Bogdanski KS Start Olsztyn

9 Alan Sapiński Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

Waga 40 kg

3 Wojciech Orlik Uks Victoria Morąg

3 Adam Jablonski KS Start Olsztyn

5 Iwo Lastowka KS Start Olsztyn

5 Jakub Hermanski KS Start Olsztyn

Waga 48 kg

2 Bartlomiej Bukowski KS Start Olsztyn

Waga 52 kg

3 Krzysztof Niziński Uks Victoria Morąg

Młodziczka

Waga 27 kg

3 Maria Wawrzynkowska KS Start Olsztyn

Waga 30 kg

9 Amelia Wozniak KS Start Olsztyn

Waga 33 kg

9 Maja DrezekKS Start Olsztyn

Waga 36 kg

9 Amelia Dąbrowska Uks Victoria Morąg

9 Lena Chomiczewska Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

Waga 40 kg

1 Lidia Witkowska Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

Klasyfikacja drużynowa młodzików (punkty i medale)

1. Brest Olympic School Dynamo 81 4 1 0

2. KS Start Olsztyn 67 1 1 5

3. KS Tebek 43 0 1 4

4. Huo Fscdim Zavodskogo Raiona H. Minska/ScLion 39 2 1 0

5. Uks 10 Bydgoszcz 30 0 1 1

6. Klub Sportowy Centuria 27 1 0 0

…............................

9. Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys' 23 1 0 0

10. Uks Victoria Morąg 19 0 0 3

74308566 529466721211429 8931909461589622784 n

Kadet

Waga 33 kg

9 Nikodem Połujanski KS Start Olsztyn

9 Milosz Brzostek KS Start Olsztyn

9 Pawel Chrzanowski KS Start Olsztyn

17 Antoni Miszczak Luks Hidori Olecko

Waga 37 kg

9 Radoslaw Korsak KS Start Olsztyn

9 Adam Babicki KS Start Olsztyn

9 Adam Ploski KS Start Olsztyn

9 Hubert Lendzion KS Start Olsztyn

Waga 41 kg

1 Mateusz Chrzanowski KS Start Olsztyn

5 Oliver Kaczor KS Start Olsztyn

9 Aleksander Ostaszewski KS Start Olsztyn

17 Kacper Ostrowski Uks Victoria Morąg

Waga 45 kg

5 Karol Sieradzki Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

9 Bartosz Gierdewicz Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

17 Bartosz Cajc KS Start Olsztyn

17 Wiktor Mikulicz KS Start Olsztyn

Waga 49 kg

2 Brian Rogalla KS Start Olsztyn

5 Maximilian Winter KS Start Olsztyn

Waga 53 kg

1 Zbigniew Jablonski KS Start Olsztyn

3 Jakub Mlynarczyk Piski Klub Taekwondo PKT

9 Gabriel Krauze KS Start Olsztyn

Waga 57 kg

1 Mikolaj Sokolowski KS Start Olsztyn

2 Jakub Hrynkiewicz KS Start Olsztyn

Waga +65 kg

3 Emanuel Krauze KS Start Olsztyn

5 Ksawery Koper Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

Kadetka

Waga 29 kg

2 Julia Krajewska KS Start Olsztyn

Waga 33 kg

3 Aleksandra Przygodzka KS Start Olsztyn

5 Kornelia Krajewska KS Start Olsztyn

5 Julia Jedrychowska KS Start Olsztyn

5 Emilia Witkiewicz KS Start Olsztyn

9 Julia Grochal KS Start Olsztyn

9 Michalina Skrajny KS Start Olsztyn

Waga 37 kg

2 Agnieszka Krajewska KS Start Olsztyn

3 Marta Kowalska KS Start Olsztyn

Waga 41 kg

9 Aisha Ndiaye KS Start Olsztyn

9 Hanna Gears KS Start Olsztyn

Waga 44 kg

5 Iga Niewiadomska Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

9 Zuzanna Stankiewicz KS Start Olsztyn

Waga 47 kg

9 Pavlovic Natasza KS Start Olsztyn

Waga 51 kg

3 Julia Samatowicz KS Start Olsztyn

Waga 55 kg

2 Wanessa Piatkowska KS Start Olsztyn

5 Oliwia Orzol KS Start Olsztyn

Klasyfikacja drużynowa kadetów

1. KS Start Olsztyn 186 3 5 4

2. Azs Os Poznan 136 7 0 1

3. Uks G8 Bielany 69 0 2 3

4. Uks Dragon 67 1 0 2

5. Brest Olympic School Dynamo 61 0 3 0

6. Szakal Jezyce 56 2 0 0

…............................

27. Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys' 16 0 0 0

43. Piski Klub Taekwondo PKT 7 0 0 1

56. Luks Hidori Olecko 2 0 0 0

58. Uks Victoria Morąg 2 0 0 0

74602092 528815807943187 848666364955590656 n

Junior

Waga 45 kg

3 Igor Drazkiewicz Azs Uwm Olsztyn

Waga 48 kg

2 Mateusz Kedzierski Azs Uwm Olsztyn

5 Adam Zawadzki Uks Victoria Morąg

5 Mikołaj Kłek Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

Waga 51 kg

1 Mateusz Kowalski Azs Uwm Olsztyn

Waga 55 kg

9 Jakub Klujszo Azs Uwm Olsztyn

9 Wiktor Raszkowski Luks Hidori Olecko

Waga 59 kg

9 Hubert Brzostek Azs Uwm Olsztyn

9 Tymoteusz Kowalczyk Azs Uwm Olsztyn

Waga 63 kg

1 Lukasz Cudnoch Azs Uwm Olsztyn

2 Mateusz Frelik Azs Uwm Olsztyn

3 Piotr Dolat Azs Uwm Olsztyn

9 Jan Adamczyk Uks Victoria Morąg

Waga 68 kg

1 Szymon Piatkowski Azs Uwm Olsztyn

Juniorka

Waga 44 kg

2 Magda Kolbus Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys

Waga 52 kg

1 Izabella Krajewska Azs Uwm Olsztyn

5 Agata Rapa Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

5 Laura Chrapkowska Azs Uwm Olsztyn

Waga 55 kg

2 Oliwia Kowalczuk Azs Uwm Olsztyn

3 Izabella Miastkowska Azs Uwm Olsztyn

Waga 59 kg

5 Aleksandra Ploska Azs Uwm Olsztyn

5 Julia Iwaniura Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

Waga 63 kg

1 Maja Wojciech Azs Uwm Olsztyn

Waga 68 kg

5 Kamila Gajdek Luks Hidori Olecko

Klasyfikacja drużynowa juniorów

1 Azs Uwm Olsztyn 133 5 3 3

2. Azs Os Poznan 67 3 1 1

3. Uks Koryo Mszana Dolna 44 2 1 1

4. Azs-Awf Warszawa 37 0 1 4

5. Uks Taekwondo Sroda Wielkopolska 34 1 1 2

6. Uks G8 Bielany 33 1 1 1

…...........................................

24. Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys' 11 0 1 0

39. Luks Hidori Olecko 4 0 0 0

41. Uks Victoria Morąg 4 0 0 0

74610662 528815831276518 4501858095441379328 n

Senior

Waga 54 kg

3 Mateusz Kowalski Azs Uwm Olsztyn

5 Mateusz Kedzierski Azs Uwm Olsztyn

Waga 58 kg

2 Tymoteusz Kowalczyk Azs Uwm Olsztyn

Waga 63 kg

1 Lukasz Cudnoch Azs Uwm Olsztyn POL

3 Mateusz Frelik Azs Uwm Olsztyn POL

5 Piotr Dolat Azs Uwm Olsztyn

Waga 68 kg

1 Szymon Piatkowski Azs Uwm Olsztyn POL

2 Jakub Zyskowski Azs Uwm Olsztyn

5 Szymon Grabowski Azs Uwm Olsztyn

Waga 87 kg

3 Filip Skrzeszewski Azs Uwm Olsztyn

Seniorka

Waga 55 kg

1 Izabela Krajewska sAzs Uwm Olsztyn

2 Kinga Brzostek Azs Uwm Olsztyn

3 Aleksandra Lojko Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys'

5 Laura Chrapkowska Azs Uwm Olsztyn

Waga 57 kg

3 Oliwia Kowalczuk Azs Uwm Olsztyn

Waga 62 kg

2 Karolina Ziejewska Azs Uwm Olsztyn

3 Aleksandra Pilarczyk Azs Uwm Olsztyn

5 Aleksandra Ploska Azs Uwm Olsztyn

5 Maja Wojciech Azs Uwm Olsztyn

Waga 73 kg

5 Angelika Wisniewska Piski Klub Taekwondo PKT POL

Klasyfikacja drużynowa seniorów

1. Azs Uwm Olsztyn 114 3 4 5

2. Azs-Awf Warszawa 73 2 2 5

3. Azs Os Poznan 51 3 1 2

4. Uks Hwarang Września 40 2 1 1

5. Opolski Klub Taekwondo 27 1 0 2

6. Biale Tygrysy Jarocin 25 0 2 1

….............................

22. Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys' 5 0 0 1

27. Piski Klub Taekwondo PKT 2 0 0 0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn