O Puchar Eurostylu Rybno 2017 – Zainteresowanie, które przerodziło się w pasję

Fot. www.sis-rybno.pl

W sobotę (4 marca) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbył się II Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar "Eurostylu". Rywalizowało dwunastu pasjonatów tenisa z Lidzbarka, Nowego Miasta Lubawskiego, Żuromina, Mławy, Działdowa, Tereszewa, Gródek i Rybna. Uczestników rozlosowano do czterech grup po trzech graczy. Spotkania rozgrywano do wygrania jednego seta od stanu 1:1.

Do fazy play off awansowało 8 najlepszych tenisistów, w tym dwóch gospodarzy: Bartek Olszewski i Karol Rykaczewski. Poziom spotkań był bardzo wysoki i rósł z każdą następną fazą turnieju. W półfinale uzyskano wyniki:

Karol Rykaczewski - Mateusz Gruz 3-6,

Wojciech Chocholski - Wojciech Milewski 6:1.

W meczu o trzecie miejsce zawodnik gospodarzy obronił piłkę meczową i ostatecznie wygrał z Wojciechem Milewskim (Nowe Miasto Lubawskie) po tiebreaku 7:6 (7-3).

W finale doszło do spotkania zawodników, którzy zmierzyli się już w grupie eliminacyjnej. Wynik tego meczu zaskoczył wszystkich, ponieważ niekwestionowany faworyt Wojciech Chocholski (Mława), nie sprostał Mateuszowi Gruzowi (Żuromin), który wygrywając w grupie 6:4 i w finale 6:4 sprawił sobie i wszystkim obecnym miłą niespodziankę w postaci zdobycia pucharu.

Klasyfikacja końcowa:

1. Mateusz Gruz (Żuromin)

2. Wojciech Chocholski (Mława)

3. Karol Rykaczewski (Rybno)

4. Wojciech Milewski (Nowe Miasto Lubawskie)

5-8. Michał Świniarski (Żuromin), Krzysztof Krajewski (Gródki), Tomasz Nowocin ( Lidzbark),

Bartłomiej Olszewski (Rybno)

9-12. Piotr Nowakowski (Działdowo), Łukasz Żywicki (NML), Grzegorz Krajewski (Gródki), Serafin Reszka (Tereszewo).

W Rybnie na przełomie 2016/2017 roku ze środków funduszu sołeckiego, został oddany do użytku pełnowymiarowy kort tenisowy o nawierzchni asfaltowej, co jest niewątpliwym krokiem naprzód, jeśli chodzi o propagowanie tenisa ziemnego. Zainteresowanie tenisem w w miejscowości jest bardzo duże, biorąc pod uwagę fakt, iż odbyły się już III edycje Ligi Tenisa Asfaltowego, które pomimo prowizorycznych warunków liczyły przynajmniej 15 zawodników, czego mogą nam pozazdrościć nawet większe okoliczne miasta. Corocznie od 4 lat, organizowane są także mecze między reprezentacją tenisistów z gminy Rybno oraz przedstawicielami sąsiednich miast.

Wracając do sobotniej imprezy ogromne podziękowania należą się Pani Kierownik OSiR w Rybnie Hannie Bem za gadżety oraz miłą atmosferę. Panu Łukaszowi Witkowskiemu, właścicielowi firmy "Eurostyl", za ufundowanie pucharów oraz uczniom ZS w Rybnie za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

Turniej został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Tenisa. Popularność tego sportu rośnie z roku na rok dzięki sukcesom polskich graczy.

W przyszłości naszym marzeniem byłoby powstanie bardziej komfortowej nawierzchni typowo tenisowej, która pozwoliłaby na przeprowadzanie podobnych turniejów.

Źródło:www.sis-rybno.pl

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn