Warmia Mazury Open Mrągowo 2017 w wydaniu pań – Marta Leśniak najlepsza w singlu

Fot. nadesłane

Tenisowy serial w Mrągowie trwa. Po serii turniejów ITF mężczyzn do akcji wkroczyły panie, które też walczą o punkty rankingowe i pule nagród (15 tys. dol.) W pierwszej imprezie cyklu do kwalifikacji przystąpiła jedyna reprezentantka Warmii i Mazur Weronika Ejsmont (KT Jakubowo Olsztyn). W I rundzie stoczyła dramatyczny bój z Kanadyjką Alexandrą Tutecky przegrywając 7:6(6) 6:7(7) 5:7. Turniej wygrała Marta Leśniak.

Młoda 15-letnia olsztynianka (kadetka) walczyła z determinacją i była bardzo blisko sprawienia niespodzianki. Zwłaszcza drugi w tym spotkaniu tie break przyniósł ogromną dawkę emocji. Olsztynianka była bardzo blisko zakończenia meczu, ale przegrała decydujące piłki. W trzeciej partii też podjęła walkę, jednak w końcówce Kanadyjka okazała się lepsza. Mimo wszystko duże brawa dla Weroniki.

Gra pojedyncza (kwalifikacje)

Weronika Ejsmont (KT Jakubowo)

- Alexandra Tutecky (Kanada) 7:6(6) 6:7(7) 5:7

W  turnieju główny, w którym wystąpiła m.in. Marcelina Podlińska, która rozpoczynała karierę w Olsztynie, obecnie reprezentuje KT Górnik Bytom. Odpadła w II rundzie po porażce w dwóch setach z Czeszka Schmiedlovą.

Triumfatorką imprezy została Marta Leśniak pokonując w finale Seone Mendez (Australia) 6:4 6:4. W deblu zwyciężyły Mathide Devits (Belgia) i Merel Hoedt (Holandia). Wygrały w finale z parą czesko-francuską: Diana Sumova/Jade Suvrijn 6:4 6:2.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn