Dzieciaki do Rakiet: znamy 50 tenisowych szkół! – Pięć z nich jest na Warmii i Mazurach

Fot. nadesłane

Zakończyła się rekrutacja szkół do akcji Dzieciaki do Rakiet, realizowanej przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy. Znamy już 50 podstawówek, w których już wkrótce na lekcjach wychowania fizycznego pojawią się zajęcia tenisowe. Szkoły, które dostały się do programu, otrzymają sprzęt tenisowy, zaś ich nauczyciele przejdą szkolenia organizowane przez Polski Związek Tenisowy.

Aż 181 szkół zgłosiło się do akcji Dzieciaki do Rakiet. Ich filmy oraz galerie konkursowe można oglądać na stronie http://www.dzieciakidorakiet.pl/. Internauci oddali niemal 570 000 głosów, które wyłoniły 40 szkół – finalistów akcji. Pozostałą dziesiątkę wybrała kapituła złożona z organizatorów akcji oraz jej ambasadora, Mariusza Fyrstenberga.

Program Dzieciaki do Rakiet ma na celu promowanie tenisa wśród dzieci i upowszechnianie tego sportu, inspirowanie i zachęcanie do ruchu oraz aktywności fizycznej. Dzięki tej akcji jeszcze w tym roku w 50 szkołach podstawowych wystartują zajęcia tenisowe w ramach lekcji wychowania fizycznego. Wiosną 2018 roku odbędzie się rywalizacja międzyszkolna, która wyłoni dwudziestkę finalistów akcji. Każda z tych 20 szkół otrzyma bon o wartości 500 zł do wykorzystania na zakup sprzętu sportowego dla szkoły. Natomiast szkoła, która wygra krajowy finał, wyjedzie na wyjątkową wycieczkę do Paryża, której główną atrakcją będzie zwiedzanie Disneylandu.

Więcej szczegółów oraz regulamin akcji na stronie www.dzieciakidorakiet.pl. Akcję Dzieciaki do Rakiet realizują Bank BGŻ BNP Paribas i Polski Związek Tenisowy.

ret3

Szkoły, które zakwalifikowały się do akcji Dzieciaki do Rakiet:

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE

• Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie

• Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie

• Szkoła Podstawowa nr 12 im. Michała Kajki w Elblągu

• Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu

• Samorządowa Szkoła Podstawowa w Lasecznie

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn