3:1 Dekorglassu na wyjeździe w pierwszym meczu finału ETTU Cup – Świetna zaliczka, w Działdowie będzie się działo...

Doskonale spisali się tenisiści stołowi Dekorglassu w pierwszym spotkaniu finałowym ETTU Cup. W niedzielę (13 maja) pokonali na wyjeździe francuski zespół Chartres ASTT3:1, co przed piątkowym (18 maja) rewanżem w Działdowie stawia ich w komfortowej sytuacji. Goście wygrali dużo łatwiej niż powszechnie oczekiwano. Znakomicie zagrał Wang Yang, który zdobył dwa punkty nie tracąc nawet seta.

Chartres ASTT – KS Dekorglass Działdowo 1:3

Robert GARDOS - Chun Ting WONG 0:3 ( 8:11 4:11 7:11)

Par GERELL - Yang WANG 1:3 (9:11 3:11 11:6 6:11)

Alexandre ROBINOT - Jiri VRABLIK 3:0 (12:10 11:4 11:9)

Robert GARDOS – Yang WANG 0:3 (8:11 2:11 5:11)

Kadra Dekorglassu składa się z klasowych zawodników, ale przecież każdemu zdarzają się słabsze występy i to się zdarzało w krajowych rozgrywkach. W meczu o najwyższą stawkę zarówno Wang Yang jak i Chun Ting Wong zagrali niezwykle skutecznie. Nie dali zrobić mocnym przecież Francuzom przysłowiowego sztycha. Tym razem nie zapunktował Jiri Vrablik. Czech ma wiele atutów, to jednak tu przeciwnicy są bardzo wymagający . Szkoda pierwszego seta przegranego na przewagi, bo to jednak miało duży wpływ na dalszy przebieg pojedynku. Francuzom zaświtała nadzieja, ale szybko zgasił ja Wang Yang.