Koszmarny wieczór w Działdowie – Dekorglass nie zagra w finale, trudno w to uwierzyć

Stało się to co wydawało się niemożliwe. Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo po zwycięstwie przed kilkoma dniami w Grodzisku 3:1 byli zdecydowanymi faworytami do udziału w finale superligi. Tymczasem grając w piątek (1 czerwca) we własnej hali ponieśli porażkę w rewanżowym meczu półfinałowym z KS Dartom Bogoria 0:3 i to aktualni jeszcze mistrzowie Polski staną w Gdańsku do obrony tytułu.

Rozczarowanie jest ogromne. Działdowianie celowali w tytuł (nie pierwszy raz) i zostali zatrzymani w najmniej spodziewanym momencie. Trudno zrozumieć, że tej klasy zawodnicy co Chao Zhang i Wang Yang przegrali pojedynki z rodowitymi Europejczykami odpowiednio Pavlem Siruckiem i Danielem Górakiem. W hali zapanowała totalna konsternacja. Wprawdzie sytuację mógł jeszcze uratować Paweł Fertikowski, ale jego rywalem był Han Chuanxi, teoretycznie najsilniejszy punkt Bogorii. Paweł robił co mógł, ale dwa sety przegrał minimalnie do 9. Trzeciego rozstrzygnął do 7 i zaświtała nadzieja, że odwróci losy meczu, przerwie ten koszmarny sen. Nic z tego. Rywal nie wypuścił ogromnej szansy. Przypieczętował sukces Bogorii. Jej zawodnicy wyjeżdżając z Grodziska na rewanż o takim scenariuszu mogli tylko pomarzyć. Jak widać marzenia się spełniają...

Pierwszy półfinał (rewanż) -  I mecz 3:1 dla Dekorglassu

KS Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3

Chao Zhang - Pavel Sirucek 1:3 (8:11, 10:12, 12:10, 4:11)

Wang Yang - Daniel Górak 1:3 (6:11, 11:4, 13:15, 9:11)

Paweł Fertikowski - Han Chuanxi 1:3 (9:11, 9:11, 11:7, 7:11)

Drugi półfinał (rewanż) -  I mecz 3:1 dla PKS Kolping Frac Jarosław

PKS Kolpin Frac Jarosław – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:1

Yingchao Ho – Gustavo Tsuboi 3:1 (11:7, 7:11, 11:5, 11:3)

Patryk Zatówka - Vasily Lakeev 0:3 (5:11, 1:11, 4:11)

Tomislav Pucar - Tomasz Lewandowski 3:0 (11:9, 13:11, 11:5)