MP Żaków Kraśnik 2018 – Najbliżej podium dwójka z Lidzbarka Warmińskiego

Fot. ilustracja

W weekend (9/10 czerwca) w Kraśniku odbywały się Mistrzostwa Polski żaczek i żaków i tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło aż dziewięcioro reprezentantów Warmii i Mazur: Natalia Brzezińska, Maria Pieckowska, Zofia Madej, Michał Lipowski, Adam Piotrowski i Kryspin Stolarczyk (Dekorglass Działdowo), Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński) oraz Alicja Krynicka (ABC Żak Pisanica). Medalu nie przywieźli.

 Jak można było oczekiwać najlepiej w ekipie Warmii i Mazur spisali się reprezentanci Lidzbarka Warmińskiego: Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek, którzy mają dość intensywną drogę szkolenia, zabrali też już sporo doświadczeń krajowych i międzynarodowych. Uzyskali identyczne wyniki czyli miejsca 9/12 w singlu i 5/8 w deblu. Zabrakło medalu, na który, nie ma co ukrywać liczyliśmy, ale w tenisie wystarczy jeden słabszy moment i druga do podium zamknięta. Oboje przegrali tylko po jednym spotkaniu w grze pojedynczej, ale w kluczowym momencie (II runda) i marzenia o medalu odpłynęły. W deblu, zwłaszcza Natalia ma czego żałować, bowiem w przegranym ćwierćfinale 2:3 rywalki dwa sety rozstrzygnęły na przewagi, a zawodniczka z Lidzbarka i jej partnerka prowadziły 2:1.

Na pozytywna ocenę zasługują niewątpliwie: Zofia Madej i Michał Lipowski (Dekorglass), którzy wypełnili plan minimum, awansując do turnieju głównego. Dzielnie walczył Kryspin Stolarczyk (Dekorglass), zajmując miejsce w strefie 33/40. W deblach nasi reprezentanci poza dwójka z Lidzbarka Warmińskiego nie radzili sobie, ale grę podwójna trzeba trenować, podejrzewamy, że w tej konkurencji walczyliśmy z marszu.

Żaczki

Gra pojedyncza

Natalia Brzezińska (Dekorglass Działdowo) - miejsce w turnieju 57/64

Grupa

- Kamila Bochenek (Arka Łętowina) 1:3 (-6,9,-8,-3)

- Natalia Gaworska (AZS UE Wrocław) 0:3 (-6,-2,-7)

- Anna Czabańska (GUKS Gorzkowice) 2:3 (-10,7,-7,9,-10)

Turniej pocieszenia

I runda

- Maria Toborek (Halembianka Ruda Śląska) 1:3 (-9,10,-5,-9)

Maria Pieckowska (Dekorglass Działdowo) - miejsce w turnieju 57/64

Grupa

- Kinga Hawko (Kolping Jarosław) 0:3 (-8,-8,-5)

- Milena Gaj (Rokicice Szczytniki) 0:3 (9,-7,-9)

- Antonina Zembowicz (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 1:3 (-7,-4, 8,-3)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

- Natalia Berus (EMDEK Bydgoszcz) 0:3 (-5,-2,-0)

Zofia Madej (Dekorglass Działdowo) - miejsce w turnieju 25/32

Grupa

- Maja Mazur (Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:1 (1,-8.8,4)

- Amelia Wycichowska ( (Energa KTS Toruń) 0:3 (-6,-4,-5)

- Julia Wiktor (ATS Bingo Ropczyce) 3:1 (4,10,-10,12)

Turniej główny

I runda

Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) 0:3 (-2,-6,-7)

o miejsce 17/20

- Zuzanna Bezak (CKiS Skawina) 2:3 (5,6-7,-4,-6)

Alicja Krynicka (ABC Żak Pisanica) - miejsce w turnieju 57/64

Grupa

- Agata Felskowska (Remus Miechucino) 0:3 (-10,5,-6)

- Agata Krause (EMDEK Bydgoszcz) 0:3 (-6,-6,-4)

- Milena Mirecka (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 1:3 (-2,8,-4,-5)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

- Oliwia Parkoła (Bocian Słońsk) 0:3 (-6,-8,-3)

Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) - miejsce w turnieju 9/12

Grupa

- Sara Wojciechowska (GOKiS Katy Wrocławskie) 3:0 (8,4,2)

- Patrycja Frelich (Zenit Wotomyśl) 3:0 (6,6,3)

- Zofia Jaworska ((Energa KTS Toruń) 3:0 (2,7,4)

Turniej główny

I runda

- Zofia Madej (Dekorglass Działdowo) 3:0 (2,6,7)

II runda

- Karolina Hołda (EMDEK Bydgoszcz) 0:3 (-6,-7,-4)

o miejsce 13/16

- Matylda Hadryś (Sportowiec Częstochowa) 3:0 (9,12,5)

o miejsce 9/12

- Weronika Indeka (MKS Czechowice-Dziedzice) 3:1 (5,8,-10,9)

Gra podwójna

Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński)/Julia Bartkiewicz (Chrobry Międzyzdroje) miejsce w turnieju 5/8

I runda

- Zofia Madej/Maria Pieckowska (Dekorglass Działdowo) 3:0 (3,2,7)

II runda

- Patrycja Frelich (Zenit Wotomysl)/Lena Kasprzak (Pionier Kleszczewo) 3:1 (6,-10,5,9)

Ćwierćfinał

- Oliwia Gąsior (Sokół Orzesze)/Weronika Indeka (MKS Czechowice-Dziedzice) 2:3 (-12,9,7,-13,-7)

Zofia Madej/Maria Pieckowska (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 17/32

I runda

- Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński)/Julia Bartkiewicz (Chrobry Międzyzdroje) 0:3 (-3,-2,-7)

Alicja Krynicka (ABC Żak Pisanica)/Natalia Rabiega (Prosna Wieruszów) miejsce w turnieju 17/32

I runda

- Zuzanna Bazak (CKiS Skawina)/Natalia Berus ((EMDEK Bydgoszcz) 0:3 (-3,-9,-5)

Natalia Brzezińska (Dekorglass Działdowo)/Anna Zdunek (Spójnia Warszawa) miejsce w turnieju 17/32

I runda

- Patrycja Frelich (Zenit Wotomysl)/ Lena Kasprzak (Pionier Kleszczewo) 2:3 (-4,10,6,-6,-1)

15056439 817489925059572 4564153803133630026 n

Żacy

Gra pojedyncza

Michał Lipowski (Dekorglass Działdowo) - miejsce w turnieju 25/32

Grupa

- Miłosz Tarakan ((STS Starogard Gdański) 3:0 (5,5,5)

- Marcel Błaszczyk ((Dwójka Rawa Mazowiecka) 0:3 (-4,-4,-5)

- Piotr Sekowski ((GKTS Gdańsk) 3:2 (10,-5,-9,9,8)

Turniej główny

I runda

- Rafał Formela (MRKS Gdańsk) 0:3 (-5,-4,-10)

o miejsce 17/20

- Michał Kowalczyk (Gorce Nowy Targ) 2:3 (-7.5,-9,11,-3)

Adam Piotrowski (Dekorglass Działdowo) - miejsce w turnieju 57/64

Grupa

- Krzysztof Michno (Victoria Chrościce) 1:3 (-5,-7,10,-5)

- Franciszek Zaniewski (Gorce Nowy Targ) 0:3 (-7,-7,-5)

- Dawid Jordan (Kolping Jarosław) 0:3 (-1,-4,-5)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

- Wojciech Wojtaszczyk ( Viret Zawiercie) 0:3 (-5,-4,-4)

Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński) - miejsce w turnieju 9/12

Grupa

- Kryspin Stolarczyk (Dekorglass Działdowo) 3:0 (8,8,6)

- Wiktor Ulatowski (Wolavia Wołów) 3:1 (7,-6,5,3)

- Bartosz Wójtowicz (Lewart Lubartów) 3:0 (6,5,5)

Turniej główny

I runda

- Franciszek Zaniewski (Gorce Nowy Targ) 3:0 (4,7,8)

II runda

- Marcel Błaszczyk (Dwójka Rawa Mazowiecka) 1:3 (-4,9,-8,-8)

o miejsce 13/16

- Wiktor Ulatowski (Wolavia Wołów) 3:2 (-4,5,7,-9,7)

o miejsce 9/12

- Bartosz Hoffmann (The Best Bestwinka) 3:1 (-10,6,5,7)

Kryspin Stolarczyk (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 33/40

Grupa

- Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński) 0:3 (-8,-8.-6)

- Bartosz Wójtowicz (Lewart Lubartów) 3:1 (-17,10,5,3)

- Wiktor Ulatowski (Wolavia Wołów) 0:3 (-6,-8,-9)

Turniej pocieszenia

o miejsce 33/40

- Piotr Sękowski (GKTS Gdańsk) 3:2 (9,-8,9-4,7)

Gra podwójna

Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński)/ Piotr Sękowski (GKTS Gdańsk) - miejsce w turnieju 5/8

I runda

- Mateusz Jesse (Krajna Sepólno)/ Kacper Perkowski (ATS Białystok) 3:0 (4,3,6)

II runda

- Kacper Szurlej (AZS Rzeszów)/Mateusz Sakowicz (Spójnia Warszawa) 3:2 (-9.7,-6,6,8)

Ćwierćfinał

- Kacper Toton (Bingo Ropczyce)/Maksymilian Gwizdon (KS Mysław) 0:3 (-8,-8,-3)

Michał Lipowski/Kryspin Stolarczyk (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 17/32

I runda

- Bartosz Hoffmann/Bartosz Maga (The Best Bestwinka) 0:3 (-3,-6,-5)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn