Dekorglass znów zagra na dwóch frontach – Po zmianach duże nadzieje

Fot. wZielonej.pl

W minionym sezonie tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo i ich kibice przeżywali chwile dumy i rozczarowań. Po raz pierwszy tak mocno zaakcentowali swoją obecność na arenie międzynarodowej zdobywając Puchar Europejskiej Federacji, z drugiej strony przeżyli duże rozczarowanie, bo brązowy medal w krajowej superlidze mbył wynikiem poniżej oczekiwań. Przyszedł czas rozliczeń i decyzji na następny sezon.

Przede wszystkim klub wzorem minionego sezonu zgłosił się do rozgrywek Ligi Mistrzów i oczywiście superligi. Rywalizacja na dwóch tak poważnych frontach wymaga odpowiedniego potencjału zawodników. I tu zaszły istotne, choć nie rewolucyjne zmiany. Odeszli: Chińczyk Zhang Chao oraz trener Piotr Kołaciński, nowymi nabytkami są Japończyk Taku Takakiwa na zdjęciu (poprzednio Palmiarnia Zielona Góra) oraz Chińczyk Shang Kun ( liga chińska). Schedę po Kołacińskim przejął znany wszystkim działdowianom Jiri Vrablik, który będzie grającym trenerem. Klub desygnował już zawodników do rozgrywek krajowych i europejskich, w wielu przypadkach nazwiska się powielają.

Liga Mistrzów:

Taku Takakiwa (Japonia), Chun Ting Wong (Hongkong), Wang Yang (Słowacja), Jiri Vrablik (Czechy), Paweł Fertikowski (Polska) i Wenliang Xu (Polska).

Superliga:

Taku Takakiwa (Japonia), Shang Kun (Chiny), Chun Ting Wong (Hongkong), Wang Yang (Słowacja), Jiri Vrablik (Czechy), Kenta Matsudaira (Japonia), Paweł Fertikowski (Polska) i Wenliang Xu (Polska).

Źródło Jerzy Kowalski facebook

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn