W Działdowie szczyt dla Dekorglassu – Morliny bezbronne w Gdańsku

W niedziele (2 września) ruszył nowy sezon superligi tenisa stołowego mężczyzn. Już w pierwszej kolejce doszło do arcyciekawej potyczki medalistów poprzednich rozgrywek. Dekorglass Działdowo pokonał we własnej hali mistrza Polski PKS Kolping Frac Jarosław 3:1, co nie jest niespodzianka, bowiem działdowianie nadal dysponują największym potencjałem. Odmłodzone Morliny był bez szans w Gdańsku i przegrały 0:3.

KS Dekorglass Działdowo – PKS Kolping Frac Jarosław 3:1

Wang Yang - Tomas Konecny 3:2 (11:8 8:11 13:11 7:11 11:6)

Paweł Fertikowski - Lei Kou 1:3 (11:6 5:11 3:11 8:11)

Taku Takakiwa - Piotr Chodorski 3:1 (11:5 7:11 11:8 11:8)

Wang Yang - Lei Kou 2:0 (12:10 11:8)

Mecz w Działdowie przyniósł sporo emocji, a zapowiedziała je najlepiej potyczka otwarcia, w której Wang Yang pokonał w pięciu setach Tomasa Konecnego. Ważne zwycięstwo nad bardzo wymagającym przeciwnikiem i to w pewnym sensie ustawiło całą grę. Paweł Fertikowski zaczął bardzo dobrze spotkanie z pochodzącym z Chin Ukraińcem Lei Kou, ale zawodnik z Jarosławia szybko opanował sytuacje i w trzech kolejnych partiach dominował niepodzielnie. Debiutujący w Dekorglassie Japończyk Taku Takakiwa dość pewnie rozprawił się z solidnym Piotrem Chodorskim i było 2:1 dla gospodarzy. Wang Yang spełnił oczekiwania i zdobył trzeci punkt w potyczce z groźnym Lei Kou. Tu kluczowy okazał się pierwszy set wygrany przez Słowaka na przewagi. Cenne zwycięstwo zespołu z Działdowa. Dobry początek na pewno sprawi, że do dalszych meczów drużyna przystapi z większym spokojem.

Unia AZS AWFiS Gdańsk – Morliny Ostróda 3:0

Wei Shihao - Marco Golla 3:0 (11:5 11:3 11:5)

Patryk Chojnowski - Tzu Hsiang Hing 3:2 (7:11 4:11 11:9 11:8 11:7)

Mikhail Paikov - Kamil Dziadek 3:0 (11:6 12:10 11:4)

Zupełnie przemeblowany zespół Morlin Ostróda miał w Gdańsku niewiele do powiedzenia, ale niestety w tym składzie trudno będzie nawiązać walkę z większością rywali w superlidze. Szansę na „zaczepienie się” w tym meczu stracił Tajwańczyk Tzu Hsiang Hing, który prowadził z Patrykiem Chojnowskim 2:0, ale nie dokończył dzieła. Młodzi gracze nie zdobyli nawet seta, ale to można było przewidzieć. Nadzieja tylko w tym, że Kamil Dziadek i Marco Golla szybko przejdą edukację w superlidze i staną się wartościowymi graczami w rozgrywkach elity.

ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów 0:3

KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz 3:2

KS DEKORGLASS Działdowo PKS KOLPING FRAC Jarosław 3:1

ENERGA KTS Toruń DOJLIDY Białystok 0:3

ZKS PALMIARNIA Zielona Góra 3S POLONIA Bytom 1:3

KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk MORLINY Ostróda 3:0

1.KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk 1 3 3:0

2.FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów 1 3 3:0