Międzynarodowy Turniej Mini Cup Drzonków 2018 – Coraz szerzej otwarte okno na świat

Fot. nadesłane

W kwietniu 2018 roku w Ostródzie odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Warmii i Mazur w Tenisie Stołowym Kadetów i Juniorów. Impreza zakończyła się dużym sukcesem sportowym i promocyjnym. Stała się też zalążkiem do dalszej współpracy Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego z Urzędem Marszałkowskim i sponsorami, by młodzież miała szansę rozwoju w tej dyscyplinie.

Wspominane mistrzostwa zainicjowały wymianę międzynarodową i krajową między kadrą W-MZTS, a rówieśnikami z Chin, innych państw, a także polskimi klubami. To przy znacznie mniejszych nakładach daje ogromne korzyści szkoleniowe, nie wspominając już o aspektach pozasportowych. W bliskiej perspektywie (październik), młodzież z Warmii i Mazur weźmie udział w turnieju w Kaliningradzie, w listopadzie w Międzynarodowych Mistrzostwach Łotwy, a w styczniu planowany jest obóz sportowy w chińskim Ośrodku Shengdong . Prowadzone są również bardzo zaawansowane rozmowy w Ambasadzie Chin w sprawie występu reprezentantów tego kraju w II Międzynarodowych Mistrzostw Warmii i Mazur w Tenisie Stołowym Kadetów i Juniorów,

Tymczasem w miniony weekend reprezentacja młodzieży Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego uczestniczyła w turnieju Mini Cup Drzonków 2018 organizowanym przez Lucjana Błaszczyka. Z powołanej 11-sobowej ekipy w ostatniej chwili z wyjazdu zrezygnowało dwóch zawodników MLKS Ostródzianka. Powód zawsze można wymyślić, ale na pierwszy rzut oka widać, że jest to pokłosie zgrzytu między klubem i związkiem. Szkoda, że cierpi na tym młodzież. Portalowi WAMA-SPORT już dostało się od Ostródzianki, że poddał krytyce jakość szkolenia w sekcji tenisa stołowego. Zamiast wyciągnąć wnioski klub nadal błądzi w ślepej uliczce.

Wracając do turnieju w Drzonkowie młodzież Warmii i Mazur walczyła dzielnie. Młodzicy zwyciężyli w rywalizacji drużynowej, Michał Lipowski był drugi wśród żaków, w juniorach debel: Patryk Lewandowski/Mateusz Rutkowski zajął czwarte miejsce. Najważniejszy jest udział w mocno obsadzonej imprezie zwłaszcza u progu sezonu, gdzie trzeba grać jak najwięcej.

Wyniki

Żacy indywidualnie:

Michał Lipowski- 2 miejsce - KS Dekorglass Działdowo

Młodziczki indywidualnie:

Zofia Madej - 5/8 miejsca - KS Dekorglass Działdowo

Maria Pieckowski - 9/12 miejsca - KS Dekorglass Działdowo

Gra drużynowa młodziczek: Madej/Pieckowska - 5 miejsce

Gra drużynowa młodzików: Gromek/Chilicki/Lipowski - 1 miejsce pod szyldem WMZTS

Młodzicy indywidualnie:

Artur Gromek - 7 miejsce - LUKS WARMIA LIDZBARK WARM.

Dawid Chilicki - 9/12 miejsce -LUKS WARMIA LIDZBARK WARM

Kadeci indywidualnie:

Mateusz Rutkowski - 9/12 miejsce - KS Dekorglass Działdowo

Juniorzy indywidualnie :

Patryk Lewandowski - 9/12 miejsce - KS Dekorglass Działdowo

Debel Open - Lewandowski/Rutkowski - 4 miejsce

Trenerem i opiekunem był wiceprezes d/s sportowych WMZTS Michał Ogrodniczak

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn