To nie był spacerek Dekorglassu – Dobre końcówki gospodarzy

W rozegranym w środę (5 września) awansem meczu superliga tenisa stołowego Dekorglass Działdowo pokonał we własnej hali Energę KTS Toruń 3:0. Końcowy rezultat nie oddaje w pełni przebiegu wydarzeń, bowiem było to bardzo zacięte spotkanie, w którym gospodarze w drugiej i trzeciej grze wychodzili z poważnych opresji. Ale koniec wieńczy dzieło, więc wygrana Dekorglassu nie podlega dyskusji.

KS Dekorglass Działdowo – Energa KTS Toruń 3:0

Taku Takakiwa - Abdel Kader Salifou 3:0 (11:8 14:12 11:9)

Wang Yang - Han Chuanxi 3:2 (18:16 5:11 9:11 11:8 11:9)

Paweł Fertikowski - Konrad Kulpa 3:2 (4:11 11:7 12:14 11:1 11:7)

Już pierwsza potyczka Taku Takakiwy z Francuzem z Abdelem Kaderem Salifou zapowiadała, że torunianie (taki nietypowy beniaminek) nie przyjechali tu na wycieczkę. Japończyk rozstrzygnął pojedynek po trzech zaciętych partiach i w każdym momencie musiał zachować maksymalną koncentrację. Wang Yang miał ogromne problemy by wygrać z Han Chuanxi. Pierwszy set dostarczył ogromnych emocji. Ostatecznie rozstrzygnął go 18:16 zawodnik z Działdowa. Całe szczęście, bowiem dwie następne odsłony padły łupem Chińczyka i to on sprawiał lepsze wrażenie. Ale jeszcze raz okazało się, że Wang Yang to zawodnik bardzo doświadczony, który mimo problemów, potrafi zmienić bieg wydarzeń. Pokonał rywala w kolejnych partiach do 8 i 9, podwyższając rezultat meczu na 2:0. Paweł Fertikowski też przegrywał w setach 1:2, ale porażka w trzecim na przewagi tak go rozsierdziła, , że następna partię rozstrzygnął do 1, a potem już tylko postawił kropkę nad „i”.

1.KS DEKORGLASS Działdowo 2 6 6:1

2.KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk 1 3 3:0

3.FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów 1 3 3:0

4.DOJLIDY Białystok 1 3 3:0

5.3S POLONIA Bytom 1 3 3:1

6.MORLINY Ostróda 2 3 3:4

7.KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 1 2 3:2

8.ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz 1 1 2:3