W Bydgoszczy tylko 3:2 Dekorglassu – Początek zapowiadał pełną pulę

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo stracili pierwszy punkt w nowych rozgrywkach superligi. Pokonali wprawdzie w piątek (7 września) na wyjeździe ZOOLESZCZ Gwiazdę Bydgoszcz,ale tylko 3:2. Oczywiście dwa oczka też trzeba szanować, jednak mecz układał się na tyle pomyślnie, że pełna pula była na wyciągnięcie ręki. W roli głównej wystąpił Japończyk Taku Takakiwa, który zdobył dwa punkty. Jeden dołożył Wang Yang.

ZOOLESZCZ Gwiazda Bydgoszcz – KS Dekorglass Działdowo 2:3

Dongsoo Kang - Taku Takakiwa 1:3 (11:9 3:11 5:11 3:11)

Artur Grela - Wang Yang 0:3 (6:11 7:11 9:11)

Viacheslav Burov - Paweł Fertikowski 3:1 (11:9 11:9 6:11 11:8)

Dongsoo Kang - Wang Yang 2:1 (11:6 8:11 11:7)

Artur Grela - Taku Takakiwa 0:2 (10:12 6:11)

Gdy w pierwszym spotkaniu Japończyk w zespole Dekorglassu pokonał w czterech setach Koreańczyka z Bydgoszczy wydawało się, że zwycięstwo za trzy punkty jest pewne. Wang Yang oczywiście bez kłopotów rozprawił się z Arturem Grelą i trzeba było wygrać jeszcze jeden pojedynek z dwóch, gdzie szanse były mniej więcej wyrównane. Niestety Paweł Fertikowki i Wang Yang nie sprostali zadaniu i już wtedy wiadomo było, że drużyny podziela się punktami. Większa część zgarnęli goście, choć ostatnia potyczka Takakiwy z Grelą, która miała być formalnością, wcale nie była dla Japończyka spacerkiem. Pierwszego seta wygrał na przewagi, ale szybko wyciągnął wnioski i w drugim nie dał się już zaskoczyć.

FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 0:3

ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz KS DEKORGLASS Działdowo 2:3

PKS KOLPING FRAC Jarosław ENERGA KTS Toruń 3:1

DOJLIDY Białystok ZKS PALMIARNIA Zielona Góra 3:0

3S POLONIA Bytom KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk 2:3

MORLINY Ostróda ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz 3:1

1.KS DEKORGLASS Działdowo 3 8 9:3

2.DOJLIDY Białystok 2 6 6:0