Ostródzka młodzież nie dała rady Polonii – Najważniejsze piłki wygrywali gości

W meczu trzeciej kolejki superligi tenisa stołowego mężczyzn Morliny Ostróda przegrały w czwartek (27 września) we własnej hali z 3S Polonia Bytom 0:3. Wynik nie jest zaskoczeniem, tym bardziej, że w drużynie gospodarzy zagrała tylko młodzież. Poszczególne spotkania były nawet zacięte, ale w kluczowych momentach doświadczeni rywale byli wyraźnie lepsi.

Morliny Ostróda – 3S Polonia Bytom 0:3

Kacper Petaś - Antonin Gavlas 2:3 (11:7 11:9 4:11 8:11 8:11)

Marco Golla - Robert Floras 1:3 (8:11 11:13 11:9 7:11)

Kamil Dziadek - Mateusz Gołębiowski 0:3 (10:12 7:11 7:11)

Zaczęło się rewelacyjnie, bowiem Kacper Petaś wygrał dwa sety w Czechem Antoninem Gavlasem. I gdy wydawało się, że niespodzianka stanie się faktem, nastąpił zupełny zwrot sytuacji. Rywal przejął inicjatywę i trzy kolejne partie rozstrzygnął na swoją korzyść. Szkoda, bo to z pewnością miało wpływ na dalszy przebieg meczu. Marco Golla ambitnie walczył z renomowanym Robertem Florasem, który jednak potrafił wybrnąć z trudnych sytuacji i to do niego należało ostatnie słowo. Kamil Dziadek nieźle rozpoczął potyczkę z Mateuszem Gołębiowskim, ale gdy uległ przeciwnikowi w pierwszym secie na przewagi tak jakby stracił wiarę i nie stawiał już takiego oporu.