Krótki mecz Dekorglassu – Fertikowski zdławił opór Malickiego

Środowy (10 października) mecz superligi tenisa stołowego mężczyzn w Działdowie przyniósł oczekiwane zwycięstwo Dekorglassu nad na występującym w krajowym składzie zespołem ASTS Olimpia Unia Grudziądz 3:0. Gospodarze szybko odprawili rywali i to dobrze w obliczu spotkania w Lidze Mistrzów z TT UMMC Jakaterinburg, który podobnie jak Dekorgalss wygrał pierwszy mecz.

KS Dekorglass Działdowo – ASTS Olimpia Unia Grudziądz 3:0

Wang Yang - Maciej Kubik 3:0 (11:2 11:7 11:8)

Jiri Vrablik - Samuel Kulczycki 3:2 (8:11 11:6 11:8 6:11 14:12)

Paweł Fertikowski - Szymon Malicki 3:0 (19:17 11:6 11:1)

Spotkanie rozpoczął w dobrym stylu Wang Yang, który dał surową lekcję czołowemu kadetowi Starego Kontynentu Maciejowi Kubikowi. W pierwszym secie rozbił defensywę znacznie młodszego rywala, a potem spokojnie kontrolował sytuację, nie wysilając się specjalnie. W drugiej potyczce też nastąpiła konfrontacja rutyny z młodością. Samuel Kulczycki stawił bardzo zacięty opór Jiri Vrablikowi. Czeski tenisista piątego seta wygrał na przewagi (14:12). Paweł Fertikowki w rekordowo długiej partii otwarcia (19:17) uporał się z Szymonem Malickim, który wyraźnie nie mógł pogodzić się z porażką i gasł w oczach przegrywając ostatnią odsłonę do 1.

1. KS DEKORGLASS Działdowo 5 14 15:3

2. KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 3 8 9:2

3. KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk 3 8 9:3

4. 3S POLONIA Bytom 3 7 8:4

5. ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz 4 7 10:9

6. DOJLIDY Białystok 3 6 7:3

7. PKS KOLPING FRAC Jarosław 3 6 7:4

8. FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów 3 3 3:6