W Nadarzynie interesująco, a chwilami dramatycznie – Polmlek wytrzymał presję

Tenisistki stołowe Polmleku po efektownym zwycięstwie w środę (9 grudnia) u siebie nad Bronowianka Kraków 3:0 poszły za ciosem i następnego dnia pokonały na wyjeździe GLKS Scania Nadarzyn 3:1. Bardzo cenne zwycięstwo, które umacnia zespół z Lidzbarka Warmińskiego na trzecim miejscu, odniesione nad trudnym przeciwnikiem, który tez ma apetyt na czołowa czwórkę.

GLKS Scania Nadarzyn – Polmlek Lidzbark Warmiński 1:3

Klaudia Kusińska – Daria Trigolos 3:2

Paulina Krzysiek – Ma Wenting 1:3

Katarzyna Ślifirczyk – Dong Rui Fang 2:3

Klaudia Kusińska – Ma Wenting 0:3

Mecz był bardzo interesujący, chwilami dramatyczny. Już pierwsze spotkanie Klaudii Kusińskiej z Darią Trigolos pełne było emocji i zwrotów sytuacji. Białorusinka reprezentująca Polmlek dwa sety rozegrała koncertowo. W trzecim Kusińska zmieniła taktykę, rozgorzała. Daria miała piłkę meczową, nie wykorzystała jednak szansy i to się niestety zemściło. Rywalka odzyskała wiarę i doprowadziła do piątej partii. Przy stanie 9:9 to zawodniczka z Nadarzyna popisała się skutecznymi akcjami i ostatecznie wygrała pojedynek 3:2.

Zaczęło się więc bardzo pechowo. Na domiar złego w drugim spotkaniu Ma Wenting przegrała pierwszego seta z Pauliną Krzysiek. Na szczęście Norweżka szybko wyciągnęła wnioski i opanowała sytuację zwyciężając w czterech partiach.

Na duże słowa uznania zasłużyła Dong Rui Fang, która zdobyła bardzo cenny punkt, choć wcale się na to nie zanosiło. Przegrywała z Katarzyną Ślifirczyk 1:2, a przeciwniczka prezentowała się bardzo korzystnie. Tu jednak zadziałały: duża rutyna i umiejętność gry pod presją Fang. Wybiła z uderzenia rywalkę i ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na 3:2. To był za duży cios dla gospodarzy. Ma Wenting szybko odprawiła Klaudię Kusińską i Polmlek zainkasował jakże cenne dwa oczka.

18 stycznia o godz. 17 zespół z Lidzbarka zagra u siebie kolejny bardzo ważny mecz z SKTS Sochaczew.

KSTS MOSiR Karpaty Krosno – KTS Enea Siatka Tarnobrzeg 1:3

1. KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 11 22 33:4

2. KU AZS UE Wrocław 10 18 28:5

3. POLMLEK Lidzbark Warmiński 11 14 24:18

4. BEBETTO AZS UJD Częstochowa 10 10 20:19

5. GLKS SCANIA Nadarzyn 10 10 20:20

6. SKTS Sochaczew 9 8 15:17

7. KS BRONOWIANKA Kraków 10 8 17:21