Wpadka Dekorglassu w Toruniu – Ostrzeżenie, najpierw trzeba wejść do czwórki

Przykrą niespodziankę sprawili w poniedziałek (4 lutego) tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo, którzy nieoczekiwanie przegrali w Toruniu z zajmującą dziewiąte miejsce Energą KTS 1:3. Marzy nam się mistrzostwo Polski, tymczasem trzeba się sprężyć by znaleźć się po fazie zasadniczej w czołowej czwórce, bo bezpieczna do niedawna przewaga wyraźnie stopniała..Mamy nadzieję, że był to po prostu słabszy dzień.

Energa KTS Toruń – KS Dekorglass Działdowo 3:1

Han Chuanxi - Jiri Vrablik 1:3 (3:11 11:4 5:11 7:11)

Tomasz Kotowski – Wang Yang 3:1 (12:10 11:7 8:11 11:7)

Abdel Kader Salifou - Wenliang Xu 3:0 (11:9 11:7 11:5)

Han Chuanxi - Wang Yang 2:0 (11:7 11:8)

Wszystko zaczęło się zgodnie z planem. Jiri Vrablik pewnie wygrał z Chińczykiem Han Chuanxi 3:1. Przed pojedynkiem Tomasz Kotowski – Wang Yang można było w ciemno stawiać na Słowaka z Działdowa, który od razu objął prowadzenie w pierwszym secie i chyba nie docenił przeciwnika rodem z...Pisanicy. Ten wygrał partię na przewagi, a potem będąc na fali odniósł jedno z najważniejszych w karierze zwycięstw. To zdecydowanie zburzyło plan Dekorglassu , bowiem trzecim graczem w ekipie Działdowa był w Toruniu Xu Wenliang, który występuje regularnie, ale w II lidze, gdzie wymagania nie są wielkie. Tu zderzył się z grą na zupełnie innym poziomie i nie sprostał zadaniu. Francuz Abdel Kader Salifou czuł się znacznie pewniej i odprawił rywala w trzech setach. W drużynie z Działdowa zapanował totalny marazm. Wang Yang nie podniósł się już po fatalnej wpadce z Kotowskim i przegrał z Chińczykiem, z którym tak łatwo sobie poradził Vrablik. Smutny, bardzo smutny wieczór Dekorglassu.

Już we wtorek (5 lutego) zespół z Działowa zagra w Grudziądzu z ATS Olimpia Unią.