Polmlek postawił się w Tarnobrzegu dominatorkom – Ma Wenting numer jeden

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg to zespół w polskiej ekstraklasie tenisa stołowego kobiet od lat bezkonkurencyjny. Tytuły mistrzowskie zbiera po drodze, natomiast sportowe aspiracje zaspokaja w europejskich rozgrywkach pucharowych. Dlatego z dużym uznaniem trzeba przejąć wynik czwartkowego (7 lutego) meczu ekstraklasy Polmleku Lidzbark Warmiński, który przegrał w Tarnobrzegu zaledwie 2:3. Gwiazdą była Ma Wenting.

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg – Polmlek Lidzbark Warmiński 3 : 2

Qian Li - Daria Trigolos 3:0 (12-10,11-6,11-9)

Ying Han - Wenting Ma 2:3 (17-15,9-11,11-9,5-11,5-11)

Kinga Stefańska – Rui Fang Dong 3:1 (5-11,12-10,11-2,11-4)

Qian LI – Wenting MA 2:3 (13-11,7-11,13-11,7-11,5-11)

Ying HAN – Daria TRIGOLOS 3:0 (11-7,11-7,11-2)

Ma Wenting zagrała w czwartek wyśmienicie pokonując dwie znakomite rywalki Ying Han i Qian Li po 3:2 i ona sprawiła, że etatowe mistrzynie Polski znalazły się w małych tarapatach. Oczywiście z nich wybrnęły, ale wynik idzie w świat, a znakomita forma Norweżki jest dobrą prognozą przed dużo ważniejsza potyczką Polmleku w sobotę (9 lutego) w Częstochowie. Warto dodać, że Ma Wenting piąte sety rozstrzygnęła bez cienia wątpliwości.

Pozostałe zawodniczki Polmleku: Daria Trigolos i Don Rui Fang nie zdobyły punktów, choć ta ostatnia powalczyła z Kingą Stefańską. Szkoda, że nie wygrała drugiej partii (prowadziła w setach 1:0), a była tego blisko, bo wówczas mogłoby dość do prawdziwej sensacji.