Życzenia Wielkanocne 2016

Dekorglass wreszcie przełamał passę – Polak Vrablik poprowadził do zwycięstwa nad Morlinami

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo po dwóch fatalnych występach w Toruniu i Grudziądzu (porażki 1:3) wreszcie przełamali złą passę i pokonali w piątek (8 lutego) w derbowym spotkaniu superligi Morliny Ostróda 3:0. Nie był to wielki mecz, ale dla gospodarzy liczyło się liczyło się tylko zwycięstwo. Trzeba było przed własną publicznością odzyskać choć część nadszarpniętej reputacji, nie mówiąc już o zdobyciu kompletu punktów

KS Dekorglass Działdowo – Morliny Ostróda 3:0

Jiri Vrablik - Kacper Petaś 3:2 (9:11 11:9 11:5 6:11 11:4)

Wang Yang - Tzu Hsiang Hing 3: 0 (11:9 11:7 11:4)

Wenliang Xu - Marco Golla 3:2 (14:12 7:11 8:11 11:4 11:7)

Gdy Jiri Vrablik, który dziś oficjalnie otrzymał polskie obywatelstwo, przegrał pierwszą partię w pojedynku otwarcia z Kacprem Petasiem kibice zapewne zrozumieli dlaczego doszło do sensacyjnych porażek na początku tego tygodnia. Wprawdzie trener i zawodnik zarazem zmobilizował się i ostatecznie pokonał rywala 3:2, ale stylem gry trudno było się zachwycać. Usprawiedliwieniem mogły być wspomniane uroczystości, które zawsze wywołują przeżycia.

Spodziewano się zaciętego spotkania Wang Yang – Tzu Hsiang Hing, ale w tym przypadku zawodnik gospodarzy stanął na wysokości zadania. Wygrał w trzech setach, zyskując z każdą minutą większą przewagę.

W trzecim pojedynku zmierzyli się Xu Wenliang i Marco Golla. Trudno tu było wskazać faworyta. Z jednej strony duże doświadczenie tenisisty z Działdowa, ale mało gier w tym sezonie z wymagającymi rywalami. Natomiast Golla w tych rozgrywkach i turniejach indywidualnych spisywał się zupełnie dobrze. Lepiej rozpoczął Xu Wenliang, który od razu objął prowadzenie 7:3, ale partię wygrał z dużym trudem 14:12. Dobra gra Marco w końcówce seta przełożyła się na kolejne dwie odsłony. Było więc 2:1 dla zawodnika Morlin i zapowiadało się na przedłużenie meczu. Tymczasem sytuacja znów się odwróciła w inicjatywę przejął działdowianin zwyciężając ostatecznie 3:2

Mecz wygrał więc Dekorglass 3:0, co kibice przyjęli z ulgą, ale błysku w tym nie było Zapowiada się trudny finisz fazy zasadniczej. Ostródzianie wypadli przeciętnie, ale to tego zdążyliśmy się przyzwyczaić.