Dekorglass Działdowo w półfinale ETTU Cup – Inaczej być nie mogło

Po zwycięstwie 3:0 tenisistów stołowych Dekorglassu w Belgii niedzielny (10 lutego) rewanż w Działdowie był oczywiście formalnością. Gospodarze po raz drugi pokonali TTC Sokah Hoboken tym razem 3:1 i są już w półfinale Pucharu ETTU, jako obrońcy trofeum.. Spotkanie nie przyniosło większych emocji, bo szybko zostało rozstrzygnięte, można je potraktować jako urozmaicenie czasami monotonnej rywalizacji ligowej.

K.S. Dekorglass Dzialdowo - TTC Sokah Hoboken 3:1 (pierwszy mecz 3:0 awans do półfinału Dekoglassu Działdowo)

Wang Yang - Jeremy Petoit 3:0 (11:6 11:8 11:9)

Jiri Vrablik - Rajko Gommers 3:2 (11:6 5:11 9:11 11:8 11:6)

Xu Wenliang – Laurens Devos 2:3 (8:11 11:7 8:11 11:4 3:11)

Wang Yang – Rajko Gommers 3:1 (11:4 11:4 6:11 11:4)

W Belgii w zespole z Działdowa wystąpił Taku Takakiwa, co oczywiście wzmacniało potencjał teamu, tu takiej potrzeby nie było, skład był identyczny jak w ostatnich spotkaniach ligowych. Już pierwsze spotkanie przesądziło formalnie o awansie, kiedy Wang Yang w trzech setach pokonał Jeremy Patoita. Nie wpłynęło to mobilizująci na kolejnych zawodników. Jiri Vrablik potrzebował do zwycięstwa pięciu setów, natomiast Xu Wenliang nie zdołał zamknąć meczu i uległ Laurensowi Devosovi. Widać u niego nadal duży deficyt gier na wyższym poziomie. WangYang zdobył trzeci potrzebny punkt choć i on po łatwo wygranych setach wyraźnie pofolgował w następnym.

Te wahania firmy w trakcie meczu u całej trójki są niepokojące i teraz nie dziwi fakt, że zespół w lidze gubi punkty.