3 Grand Prix Polski Juniorów Luboń 2019 – Maksymilian Miastowski w czołowej czwórce, Szymon Kolasa ósmy

Fot. Krzysztof Jarmołowicz (ilustracja)

W weekend (8/10 marca) w Luboniu odbywał się 3 Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym. W GPP miało zagwarantowany udział aż sześciu reprezentantów Warmii i Mazur: Najlepiej spisał się Maksymilian Miastowski (Ostródzianka), który dotarł do półfinału (3/4 miejsce). Koledzy klubowi też wysoko. Szymon Kolasa - 8, Łukasz Sokołowski - 13. W turnieju juniorek 12-letnia Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) 25/32.

Grand Prix Polski

Juniorki

Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) miejsce w turnieju 25/32

Grupa

- Wiktoria Wrzosek (Dwójka Rawa Mazowiecki) 2:3 (9,-7,8,-6,-8)

- Julia Bartkiewicz (Chemik Międzyzdroje) 3:2 (6,8,-8,-4,7)

- Magda Plotka (GOSRiT Luzino) 3:1 (8,9,-4,14)

Turniej główny

I runda

- Elżbieta Kwiatkowska (Rokita Brzeg Dolny) 0:4 (-10,-5,-9,-7)

Strefa 9/32

I runda

- Anna Kubiak (JKTS Jastrzębie) 1:3 (-4,9,-9,-11)

uid 1b496293dc35cc259ed1942f92a7de9f1513241869416 width 736 play 0 pos 0 gs 0 height 414

Juniorzy

Szymon Kolasa (Ostródzianka) miejsce w turnieju 8

Grupa

- Filip Krzywniak (ZKS Zielona Góra) 3:1 (4,8,-9,4)

- Norbert Wojtyła (Odra Głoska Księgienice) 3:1 (9,9,-8,5)

- Michał Olbrycht (SKKF MOSiR Dukla) 3:1 (4,11,-7,6)

Turniej główny

I runda

- Patryk Kwiatkowski (AZS AWFiS Gdańsk) 4:1 (8,3,-9,0,10)

1/8 finału

- Radosław Chrześcjan (ATS Lublin) 4:0 (4,8,11,10)

Ćwierćfinał

- Jakub Witkowski (AZS AWFiS Gdańsk) 1:4 (-10,9,-6,-12,-6)

Strefa 5/8

- Jakub Jankowski (ZKS Zielona Góra) 2:3 (8,10,-8,-9,-9)

o 7 miejsce

- Piotr Chłodnicki (ZKS Zielona Góra) 0:3 krecz

is dsc05104

Maksymilian Miastowski (Ostródzianka) miejsce w turnieju 3/4

Grupa

- Łukasz Drzewiecki (Lewart Lubartów) 3:0 (4,6,9)

- Jakub Matkowski (AZS UE Wrocław) 3:0 (7,6,4)

- Aleksander Majchrzak (EMDEK Bydgoszcz) 3:0 (7,8,9)

Turniej główny

I runda

- Jakub Krzywniak (ZKS Zielona Góra) 4:1 (-78,6,6,10)

1/8 finału

- Bartosz Czerwiński (MRKS Gdańsk) 4:1 (7,7,10,-7,6)

Ćwierćfinał

- Piotr Chłodnicki (ZKS Zielona Góra) 4:2 (-7,-3,5,9,6,8)

Półfinał

- Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 2:4 (-7,-9,5,9-9,-1)

42905180 1731134940330971 3462504962183921664 n

Łukasz Sokołowski (Ostródzianka) bilans (2-1) 2 miejsce awans do turnieju głównego

Grupa

- Mateusz Rutkowski (Dekorglass Działdowo) 3:1 (12,9,4,7)

- Patryk Pyśk (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 2:3 (-4,6,2,-6,-6)

- Dawid Michna (UKS LIS Sierakowice) 3:1 (-9,7,4,6)

Turniej główny

I runda

- Bartosz Czerwiński (MRKS Gdańsk) 0:4 (-10,-12-7,-5)

Strefa 9/32

I runda

- Jakub Krzywniak (ZKS Zielona Góra) 3:0 (9,8,8)

II runda

- Patryk Pyśk (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 3:2 (-8,10,-9,3,7)

III runda

- Bartosz Sułkowski (Płomień Limanowa) 2:3 (-9,7,-5,8,-8)

strefa 13/16

- Jakub Miszkurka (Spójnia Warszawa) 3:0 krecz

o miejsce 13

- Jakub Stecyszyn (Kuźnia Martex Rybnik) 3:1 (6,-9,9,12)

luk6

Mateusz Rutkowski (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 33/40

Grupa

- Łukasz Sokołowski (Ostródzianka) 1:3 (12,-9,-4,-7)

- Dawid Michna (UKS LIS Sierakowice) 3:1 (-10,5,8,8)

- Patryk Pyśk (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 0:3 (-7,-7,-9)

Turniej pocieszenia

o miejsce 33/40

- Marcel Błaszczyk (Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:0 (5,4,5)

23621277 1875168366146663 2615741808659700064 n

Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 33/40

Grupa

- Stanisław Wnęk (AZS UE Wrocław) 2:3 (-5,6,-9,6,-9)

- Patryk Bielecki (Heksa Niedrzwica Duża) 0:3 (-6,-9,-9)

- Maciej Malecha (MOKSiR Zawiercie) 3:0 (4,6,8)

Turniej pocieszenia

o miejsce 33/40

- Wojciech Górecki (Bronowianka Kraków) 3:0 (9,6,4)

lew29

Jakub Bielicki (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 57/64

Grupa

- Jakub Stecyszyn (Kuźnia Martex Rybnik) 0:3 (-8,-8,-6)

- Marcin Olszewski (Dojlidy Białystok) 0:3 (-4,-5,-6)

- Jakub Krzywniak (ZKS Zielona Góra) 1:3 (-8,-10,8,-8)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

- Michał Olbrycht (TTKF MOSiR Dukla) 0:3 (-5,-8,-5)

bi8

Turniej eliminacyjny

Do piątkowych eliminacji przystąpiła grupa zawodników z Warmii i Mazur: Jakub Bielicki, Jakub Szymański (Dekorglass Działdowo), Marta Kawiak, Igor Jankowski (Ostródzianka), Artur Gromek, Dawid Chilicki (Warmia Lidzbark Warmiński).Awansował tylko Jakub Bielicki. Bardzo bliski celu był Igor Jankowski, który odpadł w ostatniej rundzie play off, przegrywając pojedynek w pięciu setach.

Juniorki

Marta Kawiak (Ostródzianka) - brak awansu

Grupa

- Magda Frontczak (Jedynka Łódź) 3:1 (-5,6,7,4)

- Magdalena Rakowska (AZS AJD Częstochowa) 0:3 (-11,-4,-7)

- Maria Gulba (Skarbek Tarnowskie Góry) 3:0 (8,3,3)

ch6

Juniorzy

Dawid Chilicki (Warmia Lidzbark Warmiński) brak awansu

Grupa

- Miłosz Kukawka (STS Gamaja Rogoźno) 0:3 (-8,-9,-5)

- Miłosz Sawczak (Płomień Limanowa) 0:3 (-7,-7,-6)

- Hubert Rogala (ATS Lublin) 2:3 (7,-6,8,-6,-5)

Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński) - brak awansu

Grupa

- Stanisław Wnęk (AZS UE Wrocław) 1:3 (-6,14,-4,-6)

- Bartłomiej Gala (Skawa Wadowice) 3:2 (-1,-9,5,10,7)

Faza play off

I runda

- Jakub Bielicki (Dekorglass Działdowo) 0:3 (-7,-6,-6)

Jakub Bielicki (Dekorglass Działdowo) awans do Grand Prix Polski

Grupa

- Kamil Kostyk (Helios Czempiń) 3:0 (8,4,7)

- Jakub Marczuk (LUKS Straszyn) 3:0 (4,9,7)

- Jakub Jęsiek (Skarbek Tarnowskie Góry) 3:1 (-7,12,7,3)

Faza play off

I runda

- Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński) 3:0 (7,6,6)

II runda (o awans)

- Michał Kuźbiński (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) 3:1 (6,-7,6,5)

Igor Jankowski (Ostródzianka) brak awansu

Grupa

- Filip Kozikowski (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) 3:0 (5,6,3)

- Mikołaj Olejnik (Visonex Top Wierzbięcin) 3:2 (-11,8,-3,8,5)

- Filip Deja (OSiR Brodnica) 3:0 (8,5,9)

Faza play off

I runda

- Igor Franc (ZKS Zielona Góra) 3:0 (6,4,15)

II runda (o awans)

- Łukasz Drzewiecki (Lewart Lubartów) 2:3 (9,-4,-10,9,-7)

Jakub Szymański (Dekorglass Działdowo) bilans (3-0) brak awansu

Grupa

- Damian Łukasiewicz (Gorzovia Gorzów Wielkopolskie) ) 3:2 (-8,-5.8,9,4)

- Igor Franc (ZKS Zielona Góra) 3:1 (8,-14,9,11)

- Krystian Dzwonek (Omega Kleszczów) 3:0 (2,8,1)

Faza play off

I runda

-  Mikołaj Olejnik (Visonex Top Wierzbięcin) 0:3 (-4,-7,-10)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn