W superlidze: Tym razem w Dekorglassie zatrybiło wszystko, Morliny bez powodzenia w Rzeszowie

Znów szybkie tempo narzucili sobie tenisiści stołowi superligi. Zespół Dekorglassu, który ostatnio w krajowych rozgrywkach nie błyszczał w niedzielę (17 marca) spisał się bez zarzutu, pokonując w Białymstoku Dojlidy 3:0. Zatrybiło wszystko, nie było co zbierać. Morliny Ostróda przegrały w Rzeszowie z Politechniką 0:3. Marco Golla powalczył z Lakeevem, ale z każdą minuta zapał ostródzian gasł.

Dojlidy Białystok – KS Dekorglass Działdowo 0:3

Zeng Yi Wang - Kun Shang 0:3 (8:11 8:11 8:11)

Youngyin Li - Wang Yang 2:3 (8:11 11:8 9:11 13:11 9:11)

Przemysław Walaszek - Jiri Vrablik 0:3 (9:11 7:11 8:11)

W dobry nastrój ekipę z Działdowa wprowadził Kun Shang, który bardzo pewnie rozprawił się z popularnym Wandżim. Trzy sety wygrane do 8 nie pozostawiały wątpliwości kto panuje nad sytuacją. Dużo bardziej zacięta potyczkę stoczyli Youngyin Li i ze strony Dekorglaassu Wang Yang. Slowak prowadził 2:1, ale uległ w czwartej odsłonie na przewagi, a to zazwyczaj pozostawia negatywny ślad. W niedzielę Wang był jednak twardy jak skała. Rozstrzygnął decydująca partię do 8 i wiadomo było, że Dekorglass zamknie to spotkanie po trzech pojedynkach. Jiri Vrablik bez problemu postawił kropkę nad „i”. Tak efektowne zwycięstwo zdecydowanie poprawiło samopoczucie w ekipie z Działdowa.

Fibrain AZS Politechnika Rzeszowska – Morliny Ostróda 3:0

Vasily Lakeev - Marco Golla 3:1 (12:10 13:11 6:11 12:10)

Saadi Ismailov - Kamil Dziadek 3:1 (11:7 6:11 11:3 11:8)

Tomasz Lewandowski - Kacper Petaś 3:0 (11:6 11:7 11:3

Tym razem ostródzianie przegrali „na sucho” i nie jest to żadna niespodzianka, bowiem Politechnika dysponuje solidnym, doświadczonym składem. Duży wpływ na przebieg spotkania miał rezultat pierwszej gry, w której Marco Golla przegrał trzy sety na przewagi. To z pewnością podcięło skrzydła jego kolegom, którzy już nie stawili większego oporu gospodarzom.

KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 3S POLONIA Bytom 3:1

KS DEKORGLASS Działdowo DOJLIDY Białystok 3:0

KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk PKS KOLPING FRAC Jarosław 3:1

LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz 3:1

FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów MORLINY Ostróda 3:0

ZKS PALMIARNIA Zielona Góra ENERGA KTS Toruń 0:3

1.KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 18 47 51:14

2.KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk 18 45 50:21