W pierwszym meczu finałowym Polmlek uległ Siarce 0:3 – Początek rewelacyjny, a potem znany scenariusz

Fot. ilustracja

W pierwszym meczu finałowym ekstraklasy w tenisie stołowym kobiet Polmlek Lidzbark Warmiński przegrał we wtorek (9 kwietnia) we własnej hali z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 0:3. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w czwartek (11 kwietnia) w Tarnobrzegu. Tam nastąpi zakończenie rozgrywek i przyznanie kolejnego tytułu Siarce. Natomiast srebro Polmleku jest wielkim sukcesem zawodniczek i trenera Zbyszka Piekiewicza.

Polmlek Lidzbark Warmiński – KTS Enea Siarka Tarnobrzeg 0:3

Ma Wenting - Elizabeta Samara 2:3 (11:8, 11:8, 6:11, 9:11, 9:11)

Ruifang Dong - Han Ying 0:3 (4:11, 5:11, 8:11)

Daria Trigolos - Li Qian 1:3

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg jest od lat poza wszelka konkurencją w kraju. Zespół zbiera tytuły krajowe po drodze , bez najmniejszych problemów, a prawdziwą rywalizację, która zaspokaja aspiracje, prowadzi na arenie międzynarodowej w Lidze Mistrzyń, bo tam są rywalki o podobnych umiejętnościach i równie dużym budżecie. Zawodniczki z Lidzbarka we wtorek grały z determinacją. Ma Wentig stoczyła pasjonujący pojedynek z Elizą Samarą i szkoda, że go nie wygrała, a brakowało niewiele. Prowadziła 2:0, ale Rumunka opanowała sytuację. Przydało się jej duże doświadczenie. Odwróciła losy meczu i wykazała więcej zimnej krwi w końcówkach kolejnych trzech partii.

Do szczęścia brakowało naprawdę niewiele, wtedy temperatura widowiska na pewno by wzrosła. Pozostałe spotkania faworytki rozstrzygnęły pewnie, ale urwany przez Darię Trigolos set w konfrontacji ze znakomitą Qian Li też się liczy.

Oczywiście rewanż będzie formalnością, a my już dziś gratulujemy drużynie z Lidzbarka Warmińskiego jednego z największych sukcesów w historii klubu.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn