Rewanż oczywiście formalnością KTS Enea Siarka mistrzem – Srebrny Polmlek lepiej być nie mogło

Fot. KTS Enea Siarka Tarnobrzeg facebook

W rewanżowym meczu finałowym ekstraklasy tenisa stołowego kobiet KTS Enea Siarka Tarnobrzeg pokonał w czwartek (11 kwietnia) po raz drugi Polmlek Lidzbark Warmiński 3:0 i zdobył po raz kolejny tytuł mistrzowski. Zawodniczki klubu z Warmii i Mazur odebrały srebrne medale i to jest oczywiście ogromny sukces. W polskiej, gdzie monopol Siarki jest bezdyskusyjny, więcej osiągnąć się nie da.

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg - Polmlek Lidzbark Warmiński 3:0

Eliza Samara - Ruifang Dong 3:0 (11-7,12-10,11-4)

Ying Han - Wenting Ma 3:1 (11-6,9-11,11-6,12-10)

Kinga Stefańska - Natalia Bogdanowicz 3:0 (11-2,11-4,11-3)

Wynik rewanżu można było przewidzieć. Zestaw gier był wprawdzie trochę inny, składy też (Natalia Bogdanowicz zastąpiła Darię Trigolos), ale scenariusz podobny. Natalia oczywiście nie miała najmniejszych szans w konfrontacji z doświadczona Kingą Stefańską. W dwóch pozostałych pojedynkach zawodniczki Polmleku próbowały nawiązać walkę i momentami się to udawało. W przekroju całych spotkań faworytki były jednak zdecydowanie lepsze, panowały nad sytuacją.

Była to jednak konfrontacja zespołów z innych światów sportu. KTS Siarka Enea to zespół europejskiego formatu z gigantycznym jak na polskie realia tenisa stołowego budżetem. A Polmlek? Zdobył maksimum, a co istotne, mimo zagranicznego zaciągu, jest to team, a nie zlepek zawodniczek, które żyją z tenisa stołowego.. Ma Wenting kalendarz startów ma napięty, często zostaje na kilka dni w Lidzbarku, by potrenować z najmłodszym narybkiem. Dotyczy to również pozostałych zawodniczek. Taką ligę sobie kiedyś zafundowaliśmy, dlatego nawet namiastka życia klubowego zasługuje na uznanie.

56890288 1183072818539834 2491834892929728512 n

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn