Dekorglass nie ma szczęścia do finałów – Kun Shang popsuł meczbole i stało się...

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo nie zdobyli upragnionego tytułu mistrza superligi. W sobotnim (25 maja) finałowym meczu przegrali z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki 0:3. Porażka zaskakująco wysoka , na co wpływ miał niewątpliwie przebieg pierwszego pojedynku. Niepokonany w tym sezonie Kun Shang miał meczbole na 3:1 z Gionisem Panagiotisem. Przegrał seta, a potem całe spotkanie. Podziałało to paraliżująco na partnerów z zespołu.

Zarówno Wang Yang jak i Jiri Vrablik byli jakby wycofani, nie potrafili przejąc inicjatywy. Natomiast Marek Badowski i Pavel Sirucek wyraźnie podbudowani zwycięstwem swojego zawodnika w potyczce otwarcia chwilami grali jak w transie, nie dając szans rywalom. Wang Yang przegrał na sucho, Jiri Vrablik wygrał seta przy stanie 0:2, ale losów spotkania nie odwrócił. Smutny to był finał Oczywiście można było spodziewać się porażki, ale tak prosty scenariusz zaskoczył wszystkich, a nam wszystkim na Warmii i Mazurach jest po prostu smutno.