Mistrzostwa Województwa Skrzatów i Żaków Pisanica 2019 – Działdowo i Lidzbark na topie, ale inni też coś ukroili z tortu

Fot. luks abc żak Pisanica

W Pisanicy odbyły się w niedzielę (26 maja) Mistrzostwa Województwa Skrzatów i Żaków w tenisie stołowym. Dopisała frekwencja, rywalizowało prawie 70 zawodniczek i zawodników to jak na nasze województwo znakomity wynik. Poziom też zadowolił, sporo było emocji tym bardziej, że młodzi adepci walczyli nie tylko o medale w regionie, ale tez o przepustki do udziału w Mistrzostwach Polski.

Skrzaci bezpośrednio rywalizowali o mistrzostwo województwa i wśród dziewcząt nie było niespodzianek, gdyż pierwsza trójka z rankingu obroniła swoje pozycje. W finale Lena Rucińska pokonała Lenę Czaplejewicz. Wśród chłopców o złoto spotkali się zawodnicy z niższych pozycji rankingowych. Zwyciężył Grzegorz Rochoń, pokonując w decydującej grze zawodnika gospodarzy Dominika Dzikońskiego. W grach podwójnych triumfowały dziewczęta z Lidzbarka Welskiego (Lena Rucińska i Karolina Skuza), a wśród chłopców para pisanicko-olecka Dominik Dzikoński i Jan Saulewicz.

Żacy najpierw walczyli w eliminacjach do mistrzostw Polski, które odbędą się za dwa tygodnie w Krakowie, a następnie z zawodnikami posiadającymi limit o mistrzostwo województwa. W żaczkach awans wywalczyły Lena Rucińska i Zuzanna Pingot (obie Lidzbark Welski)), a wśród chłopców Michał Lipowski (Działdowo) i Bartosz Ziemba (Giżycko). Mistrzami województwa zostali :Natalia Brzezińska i Michał Lipowski (oboje Działdowo). W grach podwójnych zwyciężyła para gospodarzy wśród dziewcząt (Maria Skarżyńska i Alicja Krynicka), a w rywalizacji chłopców najlepszymi okazali się Michał Lipowski i Kryspin Stolarczyk z Działdowa. Mistrzostwa zdominowali zawodnicy z Dekorglassu i LUKS Lidzbark Welski, ale powody do zadowolenia mają również zawodnicy z Pisanicy, Olecka, Giżycka, Ostródy i Olsztyna.

Gospodarze jak zwykle zadbali o okazałe puchary i poczęstunek dla zawodników i opiekunów.

fu1

Kategoria skrzat - gra pojedyncza dziewcząt

1. Rucińska Lena LKS WEL Lidzbark Welski

2. Czaplejewicz Lena MLKS CZARNI Olecko

3. Gajewczyk Magdalena LUKS ABC ŻAK Pisanica

4. Skuza Karolina LKS WEL Lidzbark Welski

5-6. Przybylska Aleksandra LUKS ABC ŻAK Pisanica

5-6. Rojewska Katarzyna KS DEKORGLASS Działdowo

7-8. Wysocka Gabriela MLKS CZARNI Olecko

7-8. Dzikońska Nikola LUKS ABC ŻAK Pisanica

fu2

Kategoria skrzat - gra pojedyncza chłopców

1. Rochon Grzegorz KS DEKORGLASS Działdowo

2. Dzikoński Dominik LUKS ABC ŻAK Pisanica

3. Kempka Krzysztof KS DEKORGLASS Działdowo

4. Stachowiak Adam KS AZS UWM Olsztyn

5-6. Saulewicz Jan MLKS CZARNI Olecko

5-6. Kresin Kamil UKS Giżycko

7-8. Radziszewski Antoni KS AZS UWM Olsztyn

7-8. Madej Franciszek KS DEKORGLASS Działdowo

9-12. Zduniak Sebastian UKS KONIECZKI Ełk

9-12. Piotrkowski Rafał KS DEKORGLASS Działdowo

9-12. Szczepański Fabian KS DEKORGLASS Działdowo

9-12. Jabłonowski Krzysztof KS DEKORGLASS Działdowo

13-16. Drobiszewski Filip MLKS CZARNI Olecko

13-16. Węgrzynowski Alan LKS WEL Lidzbark Welski

13-16. Korona Aleksander KS DEKORGLASS Działdowo

13-16. Sadowski Paweł MLKS Ostródzianka Ostróda

17-21. Sokołowski Fabian LUKS ABC ŻAK Pisanica

17-21. Walasek Michał KS DEKORGLASS Działdowo

17-21. Gajewczyk Paweł LUKS ABC ŻAK Pisanica

17-21. Gorczyczewski Piotr LKS WEL Lidzbark Welski

17-21. Łęt Norbert MLKS Ostródzianka Ostróda

fu3

Kategoria skrzat - gra podwójna dziewcząt

1. Rucińska Lena / Skuza Karolina

2. Gajewczyk Magdalena / Przybylska Aleksandra

3. Czaplejewicz Lena / Wysocka Gabriela

fu4

Kategoria skrzat - gra podwójna chłopców

1. Dzikoński Dominik / Saulewicz Jan

2. Rochon Grzegorz / Kempka Krzysztof

3. Stachowiak Adam / Radziszewski Antoni

4. Piotrkowski Rafał / Jabłonowski Krzysztof

5-8. Madej Franciszek / Korona Aleksander

5-8. Sadowski Paweł / Łęt Norbert

5-8. Szczepański Fabian / Walasek Michał

5-8. Węgrzynowski Alan / Gorczyczewski Piotr

fu5

Kategoria żak - gra pojedyncza dziewcząt

(eliminacje do MP)

1. Rucińska Lena LKS WEL Lidzbark Welski (awans na MP)

2. Pingot Zuzanna LKS WEL Lidzbark Welski (awans na MP)

3. Skarżyńska Maria LUKS ABC ŻAK Pisanica

4. Krynicka Alicja LUKS ABC ŻAK Pisanica

5-6. Dzięcioł Zofia KS AZS UWM Olsztyn

5-6. Witkowska Julia LKS WEL Lidzbark Welski

7-8. Gajewczyk Magdalena LUKS ABC ŻAK Pisanica

7-8. Nadolska Roksana LKS WEL Lidzbark Welski

9-11. Przybylska Aleksandra LUKS ABC ŻAK Pisanica

9-11. Czaplejewicz Lena MLKS CZARNI Olecko

9-11. Rojewska Katarzyna KS DEKORGLASS Działdowo

Mecz o mistrzostwo województwa

Brzezińska Natalia - Rucińska Lena 3:0

fu6

Kategoria żak - gra pojedyncza chłopców

(eliminacje do MP)

1. Lipowski Michał KS DEKORGLASS Działdowo (awans na MP)

2. Ziemba Bartosz UKS Giżycko (awans na MP)

3. Piotrowski Adam KS DEKORGLASS Działdowo

4. Smurzyński Mateusz OSTRÓDZIANKA Ostróda

5-6. Dzięcioł Tadeusz KS AZS UWM Olsztyn

5-6. Święcki Kacper UKS Gołdap Zdrój

7-8. Ziarko Maciej LUKS ABC ŻAK Pisanica

7-8. Kempka Iwo KS DEKORGLASS Działdowo

9-12. Kempka Krzysztof KS DEKORGLASS Działdowo

9-12. Korzeniewski Andrzej UKS TEMPO 25 Olsztyn

9-12. Rochon Grzegorz KS DEKORGLASS Działdowo

9-12. Dzikoński Dominik LUKS ABC ŻAK Pisanica

13-16.Wesołowski Hubert LKS WEL Lidzbark Welski

13-16. Stefanowicz Oleg WARMIA Lidzbark Warmiński

13-16. Krymski Artur LUKS ABC ŻAK Pisanica

13-16. Piotrkowski Rafał KS DEKORGLASS Działdowo

17-24. Stachowiak Adam KS AZS UWM Olsztyn

17-24. Zduniak Jakub UKS KONIECZKI Ełk

17-24. Radziszewski Antoni KS AZS UWM Olsztyn

17-24. Zubrzycki Dominik UKS KONIECZKI Ełk

17-24. Madej Franciszek KS DEKORGLASS Działdowo

17-24. Stachowiak Kajetan KS AZS UWM Olsztyn

17-24. Jabłonowski Krzysztof KS DEKORGLASS Działdowo

17-24 Zubrzycki Kacper UKS KONIECZKI Ełk

25-26. Pawłowski Piotr LUKS ABC ŻAK Pisanica

25-26. Zajul Maciej KS Warmia Lidzbark Warmiński

Mecze o mistrzostwo województwa

1. Lipowski Michał KS DEKORGLASS Działdowo

2. Witkowski Paweł LKS WEL Lidzbark Welski (limit na MP)

3. Stolarczyk Kryspin KS DEKORGLASS Działdowo (limit na MP)

4. Ziemba Bartosz UKS Giżycko

fu7

Kategoria żak - gra podwójna dziewcząt

1. Skarżyńska Maria / Krynicka Alicja

2. Brzezińska Natalia / Rojewska Katarzyna

3. Rucińska Lena / Pingot Zuzanna

4. Gajewczyk Magdalena / Przybylska Aleksandra

5. Witkowska Julia / Nadolska Roksana

fu8

Kategoria żak - gra podwójna chłopców

1. Lipowski Michał / Stolarczyk Kryspin

2. Witkowski Paweł / Piotrowski Adam

3. Smurzyński Mateusz / Ziarko Maciej

4. Ziemba Bartosz / Dzięcioł Tadeusz

5-8. Rochon Grzegorz / Piotrkowski Rafał

5-8. Kempka Iwo / Kempka Krzysztof

5-8. Krymski Artur / Dzikoński Dominik

5-8. Zubrzycki Dominik / Zubrzycki Kacper

9-11. Madej Franciszek / Jabłonowski Krzysztof

9-11. Stefanowicz Oleg / Zajul Maciej

9-11. Zduniak Jakub / Zduniak Sebastian

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn