Pingpongowy PGE Narodowy 2019 – Bierz rakietkę i pokaż co potrafisz

Fot. ks dekorglass działdowo facebook

W niedzielę (15 września), w godzinach od 9.00 do 18.30, na najnowocześniejszym polskim stadionie odbędzie się ogólnopolskie święto tenisa stołowego - Pingpongowy PGE Narodowy. Na płycie stadionu stanie blisko 100 stołów, na których rozegrane zostaną Turniej Dzieci i Młodzieży oraz Turniej OPEN.

Przewidziano wiele atrakcji towarzyszących, wśród nich spotkania z gwiazdami tenisa stołowego, konsultacje z psychologiami sportu oraz gry i zabawy dla najmłodszych - a to wszystko w ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego. Wydarzenie wzbogacą mecze najlepszych polskich z LOTTO Superligi Tenisa Stołowego oraz pingpongistek z Ekstraklasy Kobiet. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Tegoroczna, trzecia już edycja Pingpongowego PGE Narodowego będzie wyjątkowa. Młodzi pasjonaci tenisa stołowego nie tylko będą rywalizować w turniejach, ale także będą mieli sposobność podziwiać z bliska kunszt zawodowców z LOTTO Superligi oraz Ekstraklasy Kobiet. Po meczach mistrzów pingpongowi adepci dostaną szansę na wymienienie ze swoimi idolami kilku piłek. Pingpongowy PGE Narodowy jest świętem wszystkich miłośników dyscypliny oraz wspaniałą możliwością jej promowania w Warszawie, która w przyszłym roku będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Tenisie Stołowym.” - powiedział Dariusz Szumacher, prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Ta impreza spaja nie tylko środowisko, ale też rodziny

- Już w niedzielę, wszyscy ci, którzy pojawią się na PGE Narodowym będą mieli unikatową okazję zobaczyć Superligę w nietypowej scenerii i z innej perspektywy. Większość meczów naszych rodzimych rozgrywek odbywa się w, często małych, halach. Teraz będzie okazja obejrzenia kilku meczów na bardzo wysokim poziomie dziejących się obok siebie - zapowiada Tomasz Krzeszewski, trener polskiej kadry tenisistów stołowych.

Na wydarzenie przyjadą dzieci i młodzież ze wszystkich zakątków Polski. Nie zabraknie wycieczek zorganizowanych przez polskie kluby tenisa stołowego - Z Ostródy do Warszawy przyjedzie duża grupa osób w każdym wieku. Ja wybieram się na święto pingponga z żoną i dziećmi. W domu rozdzielamy tenis stołowy od życia rodzinnego, ale to same dzieci zaproponowały wspólną wycieczkę do stolicy. Ta impreza spaja nie tylko środowisko, ale też rodziny - dodaje Krzeszewski.

Ponad 1200 dzieci i przeszło 100 trenerów spełnia swoje pingpongowe marzenia

Wraz z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi S.A. Polski Związek Tenisa Stołowego realizuje ogólnopolski program Pingpongowe Marzenia z PSE, którego głównymi adresatami są uczniowie szkół podstawowych. Projekt jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego.

- Realizując program Pingpongowe Marzenia z PSE koncentrujemy się zarówno na utalentowanych dzieciach, jak i trenerach. Do tej pory szkolenie wstępne przeszło ponad 100 trenerów. Na pewno w przyszłości docenią to szkoleniowcy kadr narodowych, pod których skrzydła będą trafiali młodzi zawodnicy i zawodniczki o dużo lepszych umiejętnościach. Szkolenie wstępne daje trenerom właściwą bazę, co jest szczególnie kluczowe w tak technicznym sporcie, jak tenis stołowy - komentuje Jerzy Grycan, koordynator programów szkoleniowych PZTS.

Jörgen Persson, Steffen Fetzner i Lucjan Błaszczyk - te bardzo znane postacie światowego tenisa stołowego uświetnią Pingpongowy PGE Narodowy i Narodowy Dzień Tenisa.

- Swoje pingpongowe marzenia spełnia ponad 1200 dzieci biorących udział w przedsięwzięciu. Bardzo się cieszę, że w niedzielę będziemy mogli spotkać się z dużą liczbą uczestników programu Pingpongowe Marzenia z PSE. To świetna okazja by promować to, co robimy i by poznać gwiazdy tenisa stołowego. Jest to niezwykle ważne dla dzieci i trenerów objętych programem. Przed nami kolejne wielkie święto pingponga. Świetna zabawa gwarantowana! - dodaje Grycan.

Rywalizacja sportowa

Serce wydarzenia będzie biło przy kilkudziesięciu stołach, na których toczyć będzie się zażarta rywalizacja dzieci i młodzieży, a także zmagania w kategorii otwartej.

O godzinie 11.00 rozpocznie się Turniej Dzieci i Młodzieży. Dziewczynki i chłopcy rywalizować będą w kategoriach żaczka i żaka (urodzeni w 2009 roku lub później), młodziczka i młodzika (urodzeni w 2007 roku lub później) oraz kadetki i kadeta (urodzeni w 2005 roku lub później). Turniej przygotowany jest nie tylko dla dziewcząt i chłopców grających na co dzień w klubach tenisa stołowego, ale dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w pingpongowej rywalizacji.

O godzinie 12.30 rozpocznie się Turniej OPEN, w którym udział wziąć mogą wszyscy chętni, niezależnie od wieku i płci. Osoby nieposiadające swoich rakietek, będą mogły wypożyczyć je na miejscu. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

Zapisy do turniejów, przed wydarzeniem będą prowadzone online za pośrednictwem strony związku www.pzts.pl. W dniu imprezy do turniejów będzie można się zarejestrować w Biurze Zawodów zlokalizowanym na płycie PGE Narodowego. Zawodnicy Turnieju Dzieci i Młodzieży będą mogli rejestrować się w godzinach 9.00 – 10.00, rejestracja do Turnieju OPEN odbędzie się w godzinach 11.00 – 12.00.

Regulamin turniejów oraz formularz zgłoszeniowy będą dostępne od 2 września na stronie: www.pzts.pl/pingpongowy-pge-narodowy

dyr1

Mecze LOTTO Superligi oraz Ekstraklasy Kobiet

Wydarzenie wzbogacą cztery spotkania LOTTO Superligi oraz jedno Ekstraklasy Kobiet. Kibice będą mogli podziwiać w akcji następujące zespoły:

1. LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz vs. Dojlidy Białystok

2. Energa-Manekin Toruń vs. 3S Polonia Bytom

3. UKS Warta Kostrzyn nad Odrą vs. PKS Kolping FRAC Jarosław

4. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki vs. KS Dekorglass Działdowo

5. Enea Siarka Tarnobrzeg vs. UKS Dojlidy Białystok

W minionym sezonie zawodniczki KTS Siarka Tarnobrzeg zwyciężyły w Lidze Mistrzyń Europy, a w sezonie 2019/2020 rozpoczynają walkę o 29 tytuł mistrzyń Polski.

Gwiazdy na PGE Narodowym

Na Pingpongowym PGE Narodowym nie zabraknie gwiazd tenisa stołowego. Na płycie stadionu obecni będą: Natalia Partyka, Li Qian, Lucjan Błaszczyk, Jörgen Persson, Steffen Fetzner oraz gwiazdy LOTTO Superligi oraz Ekstraklasy Kobiet, z którymi będzie można zamienić kilka słów, spotkać się przy stole czy zrobić wspólne zdjęcie.

Szkolenia sędziowskie, trenerskie i spotkania z psychologiem

W ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego odbędą się też kilka szkoleń. Najbardziej doświadczeni polscy szkoleniowcy będą przekazywać swoją wiedzę trenerom-adeptom. Desygnowany przez Europejską Unię Tenisa Stołowego (ETTU) sędzia poprowadzi zajęcia mistrzowskie dla arbitrów. Dla rodziców PZTS przygotował spotkania z psychologiem.

Ramowy Scenariusz Pingpongowego PGE Narodowego i Narodowego Dnia Tenisa Stołowego

9.00 - 10.00 Zapisy do Turnieju Dzieci i Młodzieży

10.00 Oficjalne otwarcie Pingpongowego PGE Narodowego

11.00 Rozpoczęcie Turnieju Dzieci i Młodzieży

11.00 - 12.00 Zapisy do Turnieju OPEN

11.00 - 14.00 Mecze LOTTO Superligi Tenisa Stołowego

11:00 - 17.00 Gry i zabawy - Pingpongowy Ekspert

12.30 Rozpoczęcie Turnieju OPEN

14.00 - 17.00 Mecze LOTTO Superligi Tenisa Stołowego oraz mecz Ekstraklasy Kobiet

17.00 Zakończenie Turniej Dzieci i Młodzieży i dekoracja zwycięzców

18.00 Zakończenie Turnieju OPEN i dekoracja zwycięzców

18.30 Oficjalne zamknięcie Pingpongowego PGE Narodowego i Narodowego Dnia Tenisa Stołowego

Partnerzy i Sponsorzy Pingpongowego PGE Narodowego

Partnerem głównym wydarzenia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami Pingpongowego PGE Narodowego są LOTTO, TVP Sport oraz Tibhar.

Do zobaczenia 15 września na PGE Narodowym!

Rok temu był tam Dekorglass

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn