Z Bogorią na Narodowym - Zwycięski debel i dwa oczka dla Dekorglassu

Fot.dartom bogoria grodzisk mazowiecki (facebook)

Druga kolejka spotkań superligi tenisa stołowego była nietypowa, bowiem areną czterech z sześciu meczów stał się Stadion Narodowy w Warszawie, gdzie w niedzielę (15 września) miłośnicy pingponga mieli swoje święto. Wisienką na torcie był mecz mecz potentatów rozgrywek Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Dekorglassu Działdowo. Cenne zwycięstwo odnieśli działdowianie 3:2 i im przypadły w udziale dwa oczka.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – KS Dekorglass Działdowo 2:3

Marek Badowski - Jiri Vrablik 0:3

Pavel Sirucek - Wei Shihao 3:1 (11:9 11:9 8:11 11:6)

Panagiotis Gionis - Wang Yang 2:3 (11:7 12:10 8:11 7:11 7:11)

Marek Badowski - Wei Shihao 2:0 (11:9 11:4)

Pavel Sirucek/ Panagiotis Gionis - Jiri Vrablik/Wang Yang 1:2 (11:8 9:11 6:11)

Spotkanie miało dość zaskakujący scenariusz, bowiem liderzy zespołów wytypowani jako jedynki nie byli w najlepszej dyspozycji. Zwłaszcza Wei Shihao z Dekorglassu zagrał słabo i nie zdobył nawet punktu. Na wysokości zadania stanęli natomiast grający trener Jiri Vrablik i Wang Yang, którzy nie tylko wygrali swoje pojedynki w singlu, ale też rozstrzygnęli na swoja korzyść debla, który w tym sezonie jest nowinką rozgrywaną przy stanie 2:2 przez zawodników z nr 2 i 3.

Dużego znaczenia nabiera w tym kontekście sukces Vrablika w trzech partiach z Badowskim. Po tym spotkaniu wydawało się, że działdowianie wygrają za pełną pulę, nikt wtedy jednak nie wiedział o słabszej dyspozycji Wei Shihao. Niezwykle cenny punkt zdobył także Wang Yang, który przegrywał z Panagiotisem 0:2, ale zdołał odwrócić losy potyczki. Debel był bardzo wyrównany. W decydujących momentach para: Jiri Vrablik/Wang Yang wykazała swoją wyższość.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn