Grand Prix Polski Żaków 2019 Łaziska 2019 – Lena Rucińska w strefie 9/12

Fot.lidzbark.pl (ilustracja)

W Łaziskach odbywał się w weekend (11/13 października) Grand Prix Polski Żaków. Rywalizowała ekipa tenisistów stołowych Warmii i Mazur: Lena Rucińska (Wel Lidzbark), Alicja Krynicka (LUKS ABC Żak Pisanica), Bartosz Ziemba (GLKS Giżycko) i Iwo Kempka (Dekorglass Działdowo) oraz z eliminacji Krzysztof Kempka Dekorglass). Najlepiej wypadla Lena Rucińska zajmując miejsce 9/12. Bartosz Ziemba znalazł się w strefie 13/16.

Trzeba na pewno pochwalić Lenę Rucińska (Wel Lidzbark), która była do turnieju przygotowana bardzo dobrze i sprawiła nam wiele satysfakcji. Wszystkie mecze grupowe i pierwsza rundę play off wygrała „na sucho”. Porażka w 1/8 finału zamknęła jej drogę do ścisłej czołówki, ale zwycięstwo w następnym pojedynku zapewniło z kolei miejsce w strefie 9/12, a to bardzo solidny wynik.

Z chłopców najlepiej zaprezentował się Bartosz Ziemba z Giżycka (miejsce 13/16), co należy przyjąć z uznaniem, tym bardziej, że odniósł cztery zwycięstwa z rzędu i dopiero porażka w II rundzie wyraźnie osłabiła jego motywację. Warto dodać, że Bartek w I rundzie poradził sobie z Iwo Kempka (Dekorglass) i po tym meczu wiadomo było, że jeden z nich znajdzie się w czołowej „16”.

Grand Prix Polski

Żaczki

Alicja Krynicka ( ABC Żak Pisanica) miejsce w turnieju 41/48

Grupa

Katarzyna Rajkowska (Olimpijczyk Jeżewo) 0:3 (-3,-4,-4)

Klaudia Haba (Tarnovia Tarnów) 2:3 (-4,7,-8,9,-5)

Turniej pocieszenia

o miejsce 33/40

- Olga Zubrycki (Ósemka Białystok) 0:3 (-9,-9,-3)

Lena Rucińska (Wel Lidzbark Welski) miejsce w turnieju 9/12

Grupa

Wiktoria Kocik (Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:0 (7,4,4)

Weronika Pilarska (Kusy Laskowice) 3:0 (7,3,10)

Maja Wojtyła (Rokita Brzeg Dolny) 3:0 (1.2.2)

Turniej główny

1/16 finału

- Anna Rogala (LKS JAR Kielnarowa) 3:0 (2,4,4)

1/8 finału

- Emilia Twardawa (Czechowice-Dziedzice) 1:3 (2,-7,-5,-10)

o miejsce 9/12

- Aleksandra Makar (Nurt Przemyśl) 3:1 (-12,7,6,4)

Żacy

Iwo Kempka (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 25/32

Grupa

Patryk Burakowski (Return Piaseczno) 0:3 (-4,-7,-5)

Wiktor Paruch (MOSM Tychy) 3:2 (8,-7,-5,7,8)

Tomasz Mencel ((OKS Olesno) 3:0 (5,5,5)

Turniej główny

1/16 finału

- Bartosz Ziemba (GKTS Gizycko) 0:3 (-10,-8,-6)

o miejsce 17/24

Leon Kaczorowski (MTS Kwidzyn) 0:3 (-7,-5,-4)

Bartosz Ziemba (GKTS Giżycko) miejsce w ruenieju 13/16

Grupa

Mikołaj Zając (Czechowice-Dziedzice) 3:1 (7,5,-10,8)

Bartosz Sułek (LKTS Luboń) 3:1 (-10,7,7,8)

Krzysztof Kempka (Dekorglass Działdowo) 3:0 (3,9,4)

Turniej główny

1/16 finału

- Iwo Kempka (Dekorglass Działdowo) 3:0 (10,8,6)

1/8 finału

- Aleks Pakuła (KTS Sieradz) 0:3 (-9,-8.-6)

o miejsce 9/12

- Mateusz Pajorski (Gryf Gdów) 0:3 (-5,-7,-4)

Krzysztof Kempka (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 49/56

Grupa

Bartosz Sułek (LKTS Luboń) 3:2 (-7,7,10,-9,10)

Mikołaj Zając (Czechowice-Dziedzice) 1:3 (-6,-8,9,-4)

Bartosz Ziemba (GKTS Giżycko) 0:3 (-3,-9,-4)

Turniej pocieszenia

o miejsca 49/56

- Marek Sobiegraj (Orleta Bilcza) 3:0 (5,5,4)

Eliminacje do Grand Prix

O awans walczyli: Rafał Piotrkowski i Krzysztof Kempka (Dekorglass) i Dominik Dziekoński (LUKS ABC Żak Pisanica). Awansował tylko Krzysztof Kempka.

Żacy

Rafał Piotrkowski (Dekorglass Działdowo) (1-2) 3 miejsce brak awansu

Grupa

Mateusz Wiśniewski (Skawa Wadowice) 2:3 (5,4,-6,-7,-7)

Jakub Turecki (Gryf Gdów) 0:3 (-7,-6,-7)

Jakub Karkoszka (Piast Ostrzeszów) 3:0 (3,2,6)

Krzysztof Kempka (Dekorglass Działdowo) (2-1) 2 miejsce awans do Grand Prix

Grupa

Mikołaj Pilch ((Gryf Gdów) 2:3 (-9,-9,0,12,-9)

Dominik Dzikoński (LUKS ABC Żak Pisanica) 3:0 (10,21,3)

Szymon Piecowski (Kuźnia Matrex Rybnik) 3:0 (4,3,6)

Dominik Dziekoński (LUKS ABC Żak Pisanica) (1-2) 3 miejsce brak awansu

Grupa

Szymon Piecowski (Kuźnia Matrex Rybnik) 3:1 (-10.11,3,8)

Krzysztof Kempka (Dekorglass Działdowo) 0:3 (-10,-21,-3)

Mikołaj Pilch ((Gryf Gdów) 0:3 (-4,-7,-10)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn