Gala 70-lecia Tenisa Stołowego na Warmii i Mazurach – Sztafeta pokoleń

Fot. wama-sport.pl

We wtorek (10 grudnia) w hotelu „Kopernik” w Olsztynie odbyła się Gala 70-lecia Tenisa Stołowego na Warmii i Mazurach. Spotkali się reprezentanci kilku generacji jednej z najpopularniejszych dyscyplin w regionie, która odnosi sukcesy w superwyczynie, jak również jest symbolem masowości w sporcie, bo przecież pingpong nie wymaga wielkich hal, setki turniejów odbywają się w małych pomieszczeniach, a chętnych nigdy nie brakuje.

Gospodarz jubileuszu prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego Tadeusz Czyczel serdecznie powitał wszystkich uczestników, szczególnie gości honorowych, wśród których byli: prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dariusz Szumacher, poseł na Sejm Janusz Cichoń, marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, wicemarszałek Jolanta Piotrowska, przedstawiciele Konsulatu Chin oraz samorządowcy: prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, starostowie, którzy od wielu lat wspierają tenis stołowy, zarówno ten w największym wymiarze jak i młodzieżowy oraz typowo amatorski.

Tadeusz Czyczel krótko opowiedział historię tej dyscypliny w regionie, w szczegółach odsyłając do okolicznościowej broszury wydanej z okazji jubileuszu. Uzupełnieniem był kilkunastominutowy film przedstawiający najważniejsze wydarzenia z minionego okresu ,a wstępem był wzruszający epizod z Andrzejem Grubbą i jego związki z tenisem stołowym na Warmii i Mazurach m .in. pokazowe gry z Joergenem Perssonem. Przypomnieliśmy sobie okoliczności zdobycia tytułu mistrzów Polski przez team z Ostródy, jak również ostatni wielki sukces Dekorglassu Działdowo, który wywalczył Puchar Europy.

Na ręce prezesa Tadeusza Czyczela „popłynęły” podziękowania. Głos zabrali m.in. Gustaw Marek Brzezin, Dariusz Szumacher, Janusz Cichoń, prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu Zbigniew Lewicki, prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Jerzy Sikora legenda tenisa stołowego opowiedział o początkach swojej kariery na Warmii i Mazurach o swojej grze w olsztyńskich klubach m.in. w OKS - w latach 60-tych zaliczającym się do krajowej czołówki

Po krótkim przerywniku, który wypełnił artysta z Ostróda Kamil Dziliński odbyła się zasadnicza część uroczystości, podczas której wyróżniono osoby szczególnie zasłużone dla tenisa stołowego. Były nagrody specjalne, skierowane do sponsorów, samorządowców i mediów ( wama-sport.pl też znalazła uznanie).

Wybrano trenera 70-lecia. Został nim Zbyszek Pietkiewicz, który odniósł wiele sukcesów zarówno w szkoleniu młodzieży jak i prowadzeniu zespołów na najwyższym krajowym poziomie. Wyróżniono Zbigniewa Bobryka z Pisanicy za jego ogromny wkład w pracę z najmłodszymi oraz Patryka Chojnowskiego za determinacje i osiągnięcia sportowe na arenie międzynarodowej. Doceniono też zawodników, których na spotkaniu reprezentowali Tomasz Sposób i Bartosz Szarmach.

W towarzyskich pogawędkach wracano do wspomnień, a było ich bez liku. Bo tenis stołowy połączył wiele osób i pokoleń.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn