2 Grand Prix Żaków Zielona Góra 2020 – Lena Rucińska zakończyła w strefie 5/8 - brawo!

Fot.ilustracja

W weekend (10/12 grudnia) odbywał się w Zielonej Górze 2 Grand Prix Polski żaków w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystapiła ósemka z Warmii i Mazur: Po rozgrywkach grupowych do turnieju głównego zakwalifikowali się: Lena Rucińska (Wel Lidzbark Welski) - bez porażki i Bartosz Ziemba (GKTS Giżycko). Z tej dwójki do  ćwierćfinału awansowała Lena i ostatecznie zajęła miejsce 5/8. Bartek znalazł sie w strefie 17/24. Reszta startowała w turnieju pocieszenia.

Grand Prix Polski

Żaczki

Lena Rucińska (Wel Lidzbark Welski) miejsce w turnieju 5/8

Grupa

Matylda Gomulak (Pionier Kleszczewo) 3:1 (6,4,-9,3)

Amelia Stefaniak (MTS Kwidzyn) 3:0 (14,7,6)

Julia Ratajczak (ULKS Barcin) 3:0 (4,2,1)

Turniej główny

I runda

Naralia Rogowicz (Energia Siewierz) 3:1 (10,5,-9,8)

1/8 finału

Aleksandra Makar (Nurt Przemysl) 3:1 (7,9,,-6,10)

Ćwierćfinał

 Anna Ulatowska (Wolavia Wołów) 1:3 (-5,9-7,-3)

Alicja Krynicka (LUKS ABC Żak Pisanica) miejsce w turnieju 49/56

Grupa

Julia Kowalska (Orlik Kcynia) 0:3 (-8,-0,-5)

Julia Gaj (Rokicie Szczytniki) 2:3 (6,-8,6,-8,-6)

Anastazja Malinowska (KS Mysłów) 1:3 (-11,9,-13,-9)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

Marika Chrąchol (Rokita Brzeg Dolny)3:0 (8,5,2)

Żacy

Fabian Szczepański (KS Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 57/64

Grupa

Sebastian Musiał (UMLKS Radomsko) 0:3 (-3,-4,-7)

Piotr Wieczorek (Polonia Śmigiel) 0:3 (-6,-2,-6)

Samuel Michna ((IKS LIS Sierakowice) 0:3 (-3,-1,-4)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

 Filip Babiak (Fiber Nowogród) 2:3 (7,8,-3,-2,-9)

Oleg Stefanowicz (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) miejsce w turnieju 57/64

Grupa

Jakub Turecki (Gryf Gdów) 0:3 (-3,-9,-6)

Rudolf Wiktor (LUKS Chełmno) 1:3 (-5,21,-7,-7)

Krzysztof Wnęk (Granit Strzelin) 0:3 (-2,-5,-6)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

Filip Baliński (KS Dąbcze) 2:3 (9,9,-6,-8,-10)

Dominik Dzikoński (LUKS ABC Żak Pisanica) miejsce w turnieju 49/56

Grupa

Jan Głuszkiewicz (MTS Kwidzyn) 0:3 (-7,-4,-8)

Mikołaj Matysiak (Star Nadarzyn) 3:1 (-10,9,6,2)

Kacper Perkowski (ATS Białystok) 0:3 (-3,-7,-1)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

Mikołaj Zając (Czechowice-Dziedzice) 3:2 (7,-9,9,-5,8)

Bartosz Ziemba (KSTS Giżycko) miejsce w turnieju 17/24

Grupa

Jakub Krzyżanowski (Gotyk Toruń) 3:0 (4.7.8)

Piotr Szary (Czechowice-Dziedzice) 2:3 (-8,5,8,-8,-7)

Andrzej Korzeniewski (AZS UWM Olsztyn) 3:0 (3,7,2)

Turniej główny

I runda

Samuel Michna (UKS LIS Sierakowice) 0:3 (-4,-5,-6)

o miejsce 17/24

Janusz Golata (Pełcz Górki Noteckie) 3:0 (1,4,4)

Andrzej Korzeniewski (AZS UWM Olsztyn) miejsce w turnieju 41/48

Grupa

Piotr Szary (Czechowice-Dziedzice) 1:3 (7,-1,-4,-3)

Jakub Krzyżanowski (Gotyk Toruń) 3:0 (8,7,3)

Bartosz Ziemba (KSTS Giżycko) 0:3 (-3,-7,-2)

Turniej pocieszenia

o miejsce 33/40

Dawid Lipich (LZS Żywocice) 2:3 (13,9,-8,-9,-7)

Krzysztof Kempka (KS Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 49/56

Grupa

Cyprian Marczak (Koszalinianin) 0:3 (-2,-8,-5)

Jakub Zornig (STS Dębno) 0:3 (-8,-5,-6)

Kacper Tomaszewski (Sokół Orzesze) 0:3 (-5,-9,-3)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

Łukasz Wawruszczak (Warta Kostrzyń) 3:0 (9,5,10)

82431554 2605424559556016 2676073339067301888 o

 Eliminacje żaków

Do piątkowych eliminacjach przystąpiło ośmiu zawodników. Awans wywalczyli bezpośrednio z grupy: Andrzej Korzeniewski (AZS UWM Olsztyn) i Dominik Dzikoński (LUKS ABC Żak Pisanica), a po fazie play off działdowianie: Krzysztof Kempka i Fabian Szczepański.

Iwo Kempka (Dekorglass Działdowo) - brak awansu

Grupa

Maciej Mardosz (Rokicie Szczytniki) 2:3 (-12,7,5,-9,-9)

Mateusz Domagała (Siemianowiczanka) 3:1 (5,6,-2,5)

Play off

I runda (o awans)

- Maciej Ciosmak (Huragan Sosnowiec) 1:3 (-7,-5,10,-3)

Rafał Piotrkowski (Dekorglass Działdowo) - brak awansu

Grupa

Mikołaj Matysiak (Start Nadarzyn) 0:3 (-8,-3,-8)

Szymon Krzyżanowski (Biciak Słoń-Kołczyn) 3:2 (-7,9,5,-3,8)

Play off

I runda (o awans)

-  Ksawery Jaros (Stella Gniezno) 0:3 (-7,-9,-4)

Franciszek Madej (Dekorglass Działdowo)  brak awansu

Grupa

Mikołaj Zając (Czechowice-Dziedzice) 0:3 (-5,-3,-9)

Jarosław Danielewicz (Pionier Kleszczewo)

Michał Walasek (Dekorglass Działdowo)  brak awansu

Grupa

Maciej Skrzypczak (KTS Wijewo) 0:3 (-7,-7,-7)

Jakub Karkoszka (Piast Ostrzeszów) 3:1 (-6,8,7,10)

Rafał Marchewka (Gryf Gdów) 0:3 (-4,-3,-2)

Dominik Dzikoński (LUKS ABC Żak Pisanica) bilans (3-0)  awans do GPP

Grupa

Fabian Szczepański (Dekorglass Działdowo) 3:0 (6,6,7)

Radosław Chabiniak (Fiber Nowogród) 3:1 (4,8,-7,6)

Wojciech Afrykański (Gotyk Totuń) 3:0 (4,5,7)

Fabian Szczepański (Dekorglass Działdowo) awans do GPP

Grupa

Dominik Dzikoński (LUKS ABC Żak Pisanica) 0:3 (-6,-6,-7)

Wojciech Afrykański (Gotyk Totuń) 3:0 (8,6,4)

Radosław Chabiniak (Fiber Nowogród) 3:1 (9,-8,9,10)

Play off

I runda (o awans)

- Szymon Ciborowski (Kępa Dębica) 3:1 (9,-5,9,8)

Krzysztof Kempka (Dekorglass Działdowo) awans do GPP

Grupa

Andrzej Korzeniewski (AZS UWM Olsztyn) 1:3 (8,-5,-8,-11)

Krzysztof Bogusz (GOKiS Katy Wrocławskie) 3:2 (6,6-5,-6,2)

Maciej Błaszczyk (ZKS Zielona Góra) 3:0 (4,11,7)

Play off

I runda (o awans)

- Antoni Wiliński (Olimpia Kleszczno) 3:0 (11,3,5)

Andrzej Korzeniewski (AZS UWM Olsztyn) - awans do GPP

Grupa

Krzysztof Kempka (Dekorglass Działdowo) 3:1 (-8,5,8,11)

Maciej Błaszczyk (ZKS Zielona Góra) 3:1 (9,-8,8,4)

Krzysztof Bogusz (GOKiS Katy Wrocławskie) 3:1 (6,-2,11,8)

Fot. zks zielona góra facebook

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn