3 Grand Prix Polski Juniorów Luboń 2020 – Łukasz Sokołowski 5/8, Patryk Lewandowski 9/12

Fot. Krzysztof Jarmołowicz (ilustracja)

W weekend (7/9 lutego) w Luboniu odbywał się Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiła  ekipa: Natalia Bogdanowicz, Artur Gromek, Dawid Chilicki  (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński), Maksymilian Miastowski, Łukasz Sokołowski, Igor Jankowski (MLKS Ostródzianka), Mateusz Rutkowski, Patryk Bielecki, Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo). W 1/4 finału gra Łukasz Sokołowski.

Do rywalizacji przystąpiła liczna i mocna jak na nasze możliwości ekipa: Natalia Bogdanowicz, Artur Gromek, Dawid Chilicki (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński), Maksymilian Miastowski, Łukasz Sokołowski, Igor Jankowski (MLKS Ostródzianka), Mateusz Rutkowski, Patryk Bielecki, Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo). Najwyżej zawędrował Łukasz Sokołowski, który znalazł się w ósemce najlepszych i ostatecznie znalazł się w strefie 5/8. Bardzo dobrze grał Patryk Lewandowski, który przegrał tylko raz i lokata 9/12 też jest godna uznania. Pomyślnie przez rozgrywki grupowe przeszli: Natalia Bogdanowicz, Maksymilian Miastowski, Patryk Bielecki, Mateusz Rutkowski. Na pewno na więcej stać było ostródzianina, zbyt szybko odpadł też Bielecki. Natalia Bogdanowicz trafiła w pierwszej rundzie na jedną z najlepszych uczestniczek turnieju Wiktorię Wróbel (MRKS Gdańsk) i po pasjonującej walce przegrała 3:4. I choć gdańszczanka jest tylko rok starsza od Natalii (jeszcze młodziczka) to jednak na liście juniorskiej zajmuje 4 miejsce, a Natalia – 47. Pecha miał Igor Jankowski, który w grupie przegrał decydujące spotkanie 2:3, więc niewiele mu zabrakło by znaleźć się w turnieju głównym. Nie awansowali do niego Dawid Chilicki i Artur Gromek, ale sam fakt , że przebili się przez kwalifikacje jest godny uznania, gdyż należeli do najmłodszych zawodników.

Grand Prix Polski

Juniorki

Natalia Bogdanowicz (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) miejsce w turnieju 17/24

Grupa

Zuzanna Kowalczyk (Gorce Nowy Targ) 1:3 (-8,-6,6,-5)

Natalia Piechota (LKTS Luboń) 3:0 (7,4,6)

Martyna Stachniak (Politechnika Rzeszowska) 3:1 (6,-10,6,6)

Turniej główny

I runda

Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) 3:4 (7,-5,-9,6,-4,3,-8)

o miejsce 17/24

Michalina Górska (Dojlidy Białystok) 3:2 (-8,8,8,-9,6)

Juniorzy

Mateusz Rutkowski (KS Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 25/32

Grupa

Maciej Domin (JKTS Jastrzębie Zdrój) 3:0 (9,5,4)

Szymon Kolasa (Politechnika Rzeszowska) 0:3 (-9,-8,-7)

Miłosz Sawczak (Bronowianka Kraków)3:0 (8,8,9)

Turniej główny

I runda

Jakub Stecyszyn (Skarbek Tarnowskie Góry) 0:4 (-9,-5,-10,-4)

o miejsce 17/24

Wojciech Górecki (Podwawelski Kraków) 2:3 (9,-7,-4,-9,-10)

Dawid Chilicki (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) miejsce w turnieju 57/64

Grupa

Piotr Michalski (Dojlidy Białystok) 2:3 (-4,9,12,-7,-9)

Szymon Sporek (MOSiR Dukla) 0:3 (-1,-7,-13)

Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 0:3 (-2,-3,-3)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

Jakub Krzywniak (ZKS Zielona Góra) 2:3 (11,-12,10,-12,-6)

Maksymilian Miastowski (MLKS Ostródzianka) miejsce w turnieju 17/24

Grupa

Filip Lewaszkiewicz (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) 3:1 (10,-10,7,9)

Dawid Kosmal (Płomień Limanowa) 3:0 (10,5,9)

Szymon Patejczuk (Dojlidy Białystok) 3:1 (-8,10,3,7)

Turniej główny

I runda

Patryk Dziuba (Politechnika Rzeszowska) 1:4 (10,-8,-6,-6,-7)

o miejsce 17/24

 Patryk Bielecki (Dekorglass działdowo) 3:2 (7,-9,9,-4,8)

Łukasz Sokołowski (MLKS Ostródzianka) miejsce w turnieju 5/8

Grupa

Oliwier Gwizdon (KS Mysław) 3:1 (8,-10,7,9)

Mateusz Żelengowski (AZS Zielona Góra) 0:3 (-12,-7,-6)

Kacper Głazowski (Granit Strzelin) 3:0 (9,1,9)

Turniej główny

I runda

Kuba Kwapiś (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) 4:1 (9,6,8,-12,4)

1/8 finału

Mateusz Zalewski (ZKS Zielona Góra) 4:3 (6,-8,-8,-3,6,13,7)

Ćwierćfinał

Michał Gawlas (Bogoria Grodzisk Mazowieckie) 1:4 (-3,-9,2,-9,-9)

Patryk Lewandowski (KS Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 9/12

Grupa

Jan Należyty (Return Piaseczno) 3:1 (-9,8.4,2)

Jakub Chmielowski (Krzemień Ustrzyki Dolne) 3:1 (3,-1,14,3)

Michał Wandachowicz (Chrobry Międzyzdroje) 3:2 (-5,10-7,8,8)

Turniej główny

I runda

Jakub Matkowski (ULKS Ciechów) 4:1 (4,-14,5,11,8)

1/8 finału

Bartosz Sułkowski (Płomień Limanowa) 1:4 (-8,5,-6,-5,-2)

o miejsce 9/12

Patryk Dziuba (Politechnika Rzeszowska) 3:2 (-4,-16,5,2,8)

Igor Jankowski (MLKS Ostródzianka) miejsce w turnieju 41/48

Grupa

Patryk Pyśk (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 1:3 (-6,-1,9,-4)

Arkadiusz Mugowski (KTS Gliwice) 3:1 (-6,9,8,9)

Wojciech Górecki (Podwawelski Kraków) 2:3 (7,-9,9,-5,-6)

Turniej pocieszenia

o miejsce 33/40

Filip Lewaszkiewicz (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) 0:3 (-7,-6,-9)

Patryk Bielecki (KS Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 25/32

grupa

Kacper Meterek (MRKS Gdańsk) 3:0 (4,3,6)

Michał Gawlas (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 1:3 (-7,9,-5,-9)

Kacper Pyra (Visonex Wierzbięcin) 3:1 (-3,1,8,8)

Turniej główny

I runda

Patryk Pyśk (Bogoria Grodzisk Wielkopolski) 0:4 (-8,-8,-5,-10)

o miejsce 17/24

 Maksymilian Miastowski (<LKS Istródzianka) 2:3 (-7,9,-9.4,-9)

Artur Gromek (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) miejsce w turniej 33/40

Grupa

Jakub Stecyszyn (Skarbek Tarnowskie Góry) 1:3 (-7,12,-5,-4)

Michał Łysakowski (Polonia Bytom) 0:3 (-4,-11,-9)

Jakub Krzywniak (ZKS Zielona Góra) 3:2 (8,-9,10,-14,4)

Turniej pocieszenia

o miejsce 33/40

 Piotr Michalski (Doijlidy Białystok) 3:1 (-7,8,9,7)

 bo8

Eliminacje do GPP

W pierwszym dniu w eliminacjach wystąpili: Zuzanna Madej (Dekorglass), Jakub Klimczewski (Ostródzianka) oraz Artur Gromek i Dawid Chilicki (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński). Gromek i Chilicki wygrali wszystkie mecze i awansowali do fazy grupowej Grand Prix Polski

Juniorki

Zuzanna Madej (KS Dekorglass Działdowo) - brak awansu

Grupa

Jagoda Chwojko (Kolping Jarosław) 3:0 (6,11,8)

Aleksandra Nowak (Warta Oborniki) 0:3 (-9,-9,-7)

Liliana Przybył (Rokita Brzeg Dolny)  0:3 (-5,-9,-3)

Juniorzy

Dawid Chilicki (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) awans do GPP

Grupa

Jakub Zochniak (Start Zduńska Wola) 3:0 (7,9,7)

Jakub Pakuła (Skarbek Tarnowskie Góry) 3:0 (3,4,6)

Filip Kostecki (KS Nadarzyn) 3:1 (9,-3,6,8)

Faza play off

I runda

wolny los

II runda

Jakub Jęsiek (Skarbek Tarnowskie Góry) 3:1 (-6,2,6,9)

III runda (o awans)

Piotr Ostachowski (Kuźnia Martex Rybnik) 3:2 (-9,9,8,-8,7)

Artur Gromek (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) - awans do GPP

Grupa

Jakub Kaczmarek (Skarbek Tarnowskie Góry) 3:0 (13,7,9)

Franciszek Serafiński (Smecz Konin) 3:2 (-11,10,-8,8,8)

Jakub Wizner (Kuźnia Martex Rybnik) 3:0 (10,7,7)

Faza play off

I runda

wolny los

II runda

Konrad Lisek (ZKS Zielona Góra) 3:0 (4,11,9)

III runda (o awans)

Michał Przybył (Start Zduńska Wola) 3:0 (8,11,5)

Jakub Klimczewski (MLKS Ostródzianka)  - brak awansu

Grupa

Marcin Golda ((Kuźnia Martex Rybnik)) 2:3 (9,-26,-4,-6)

Kacper Mechlewski (Gotyk Toruń) 0:3 (-10,-9,-9)

Maciej Domin (JKTS Jastrzębie) 0:3 (-5,-5,-10)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn