Przedziwny mecz w Gdańsku, Dekorglass bez kropki nad „i” – Morliny bezlitosne dla torunian

W meczu na szczycie superligi tenisa stołowego AZS Gdańsk pokonał w piątek (21 kwietnia) u siebie Dekorglass Działdowo 3:0 i został samodzielnym liderem. Przedziwne to było spotkanie, w którym goście mogli, a nawet powinni wygrać trzy pojedynki i wynik byłby odwrotny. Oby tylko do takich sytuacji nie dochodziło w potyczkach decydujących o mistrzowie. Nie zawiodły Morliny. Pokonując Energę Manekin 3:0 pogrążyły torunian.

AZS Gdańsk – Dekorglass Działdowo 3:0

Kaii Konishi – Jiri Vrablik 3:2 (9:11, 6:11, 11:5, 11:7, 11:9)

Patryk Zatówka – Chun Ting Wong 3:2 (12:10, 6:11, 6:11, 11:6, 11:7)

Wang Yang – Patryk Chojnowski 3:2 (9:11, 10:12, 11:6, 11:4, 11:6)

Po tym meczu zawodnicy Dekorglassu powinni wyciągnąć wnioski. Przegrali tym razem na własne życzenie, mając w każdym z trzech pojedynków przeciwników w garści. Największy zawód sprawił Chun Ting Wong, który przegrał z Patrykiem Zatówką. W pierwszym secie prowadził 9:7 i uległ rywalowi 10:12. Potem pewnie rozstrzygnął dwa sety, by w kolejnym zupełnie oddać inicjatywę młodemu Polakowi (od razu 0:5). Właściwie podał Zatówce dłoń i w efekcie doszło do dużej sensacji. Jiri Vrablik i Patryk Chojnowski prowadzili swoich potyczkach 2:0 i też nie potrafili dokończyć sprawy. Nie wykluczone, że obie drużyny spotkają się w meczu o złoto. Oby wówczas zawodnicy z Działdowa zachowali koncentrację do końca.

18034273 1187084251402712 4031826804921506362 n

Energa Manekin Toruń – Morliny Ostróda 0:3

Pavel Sirucek – Robin Devos 2:3 (11:9, 5:11, 10:12, 11:7, 9:11)

Cazuo Matsumoto – Mikhail Paikov 0:3 (7:11, 9:11, 6:11)

Tomasz Kotowski – Bartosz Such 1:3 (7:11, 11:9, 8:11, 3:11)

Bardzo pewne zwycięstwo ostródzian. Dobrego otwarcia dokonał Robin Devos, który po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonał niewygodnego Pavla Sirucka. Za ciosem poszedł Mikhail Paikov. Cazuo Matsumoto, na którego tak liczyli gospodarze, nie był w stanie nawiązać walki. Zawodmik Morlin cały czas panował nad sytuacją i nie dal sobie odebrać inicjatywy. Dzieła dokończył Bartosz Such pokonując w czterech setach Tomasza Kotowskiego, który w ostatniej partii nie miał już nic do powiedzenia. Udany mecz Morlin, wszyscy zawodnicy wypełnili zadanie w stu procentach.

DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 3S POLONIA Bytom 3:1

KS UNIA-AZS AWFiS Gdańsk KS DEKORGLASS Działdowo 3:0

KST ENERGA-MANEKIN Toruń MORLINY Ostróda 0:3

PKS KOLPING FRAC Jarosław DOJLIDY Białystok 2:3

ZKS PALMIARNIA Zielona Góra FIBRAIN G2A AZS POLITECHNIKA Rzeszów 3:1

ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz POLTAREX POGOŃ Lębork 3:1

1.KS UNIA-AZS AWFiS Gdańsk 20 44 50:26

2.KS DEKORGLASS Działdowo 20 41 52:34