MP Amatorów Toruń 2017 – Dwie korony dla Warmii i Mazur: Dariusz Bartycha i Tomasz Golian

W weekend (6/7 maja) w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym. Organizatorem jak co roku był KST Energa-Manekin. Mecz rozgrywano w hali Centrum Sportu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W sumie wystąpiło 185 zawodników. Tenisiści stolowi Warmii i Mazur wrócili z dwoma tytułami mistrzowskimi, które zdobyli: Tomasz Golian (Morąg) i Dariusz Bartycha (Olsztyn)

W pierwszym dniu startowali uczestnicy nie zrzeszeni w żadnym klubie do 40 roku życia. Tu w kategorii 56/65 lat o medal walczył Bolesław Krawczyk z Olsztyna. Zajął ostatecznie czwarte miejsce.

Nazajutrz rywalizowano w dwóch kategoriach OPEN do 49 lat i 50 lat+. Tu z kolei występowali pingpongiści z zachowaniem karencji od ostatniego występu w lidze. Zawodnicy 4 i 5 ligi, którzy nigdy nie grali w wyższych klasach, mogli wziąć udział bez ograniczeń. Z okazji startu skorzystali też sobotni uczestnicy turnieju. W obu kategoriach reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli główne trofea. W grupie do 49 lat bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Golian (Morąg), natomiast w grupie powyżej 50 lat zwyciężył Dariusz Bartycha (Olsztyn).