Najważniejszy czas Dekorglassu – Starcie na Mazowszu może wiele wyjaśnić

Fot. ilustracja

W poniedziałek (15 maja) tenisiści stołowi superligi zakończyli fazę zasadnicza rozgrywek. Osiem drużyn ze startującej dwunastki osiągnęło metę, natomiast czołowa czwórka gra dalej i to o najwyższe zaszczyty. W piątek (19 maja) odbędą się pierwsze spotkania półfinałowe. ZOOLESZCZ Gwiazda Bydgoszcz zagra z Unią-AZS AWFiS Gdańsk, ale nas interesuje mecz pary Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dekorglass Działdowo.

W półfinałach zasada jest prosta. Mecz i rewanż (6 czerwca) ma wyłonić zwycięzcę. O awansie do finału (jeden mecz 10 czerwca na neutralnym terenie w Kobyłce) decyduje lepszy bilans w dwóch rozegranych spotkaniach. Ważny może być nawet każdy set. Jak podaje oficjalna strona PZTS Bogoria w piątkowej potyczce wystąpi bez Azjatów. Zapowiadany skład to: Daniel Górak, Panagiotis Gionis i...Zbigniew Grześlak. Jak na tę rangę meczu nie jest to zestaw powalający z nóg. Natomiast w ekipie Dekorglassu ma wreszcie zagrać znakomity Wong Chun Ting oraz tradycyjnie Jiri Vrablik i Patryk Chojnowski.

Oczywiście nic nie można przesądzać, ale spotkanie w Grodzisku jest dużą szansą działdowian, by zyskać dobrą zaliczkę przed rewanżem.

Fot. superliga.com

Bilans zawodników w sezonie

Dartom Bogora Grodzisk Mazowiecki

Górak Daniel Polska 20-10

Gionis Panagiotis Grecja 19-8

Grześlak Zbigniew Polska 0-4

Dekorglass Działdowo

Vrablik Jiri Czechy 24-11

Chojnowski Patryk Polska 10-14

Chun Ting Wong Hongkong 8-1

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn