Dekorglass zadebiutuje w Lidze Mistrzów – To krok do przodu

Fot. Karol Wrombel/działdowo wm

W nowym sezonie w Lidze Mistrzów zadebiutuje tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo. To będzie czwarty polski klub w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie. Od kilku zespół należy do krajowej czołówki. W ostatnich trzech sezonach zdobywał medale w superlidze: dwa razy brązowy i raz srebrny.

Trochę historii. W 2012 roku Dekorglass przegrał baraże o grę w LOTTO Superlidze z PKS Kolping Frac Jarosław, ale w kolejnym sezonie zdobył upragniony awans. W rozgrywkach 2013/2014 Dekorglass Działdowo do ostatniej kolejki walczył o medal. Przegrał z Polonią Bytom 2:3 i tym samym to rywale cieszyli się z awansu do play-off, a drużyna trenera Piotra Kołacińskiego zajęła 5 miejsce.

W 2015 roku klub z Działdowo zdobył pierwszy medal w LOTTO Superlidze. Był to brązowy krążek, bowiem w półfinale przegrał dwukrotnie z Olimpią-Unią Grudziądz. W kolejnym sezonie te drużyny spotkały się w wielkim finale w Lesznowoli. Dekorglass wywalczył srebro, a w zakończonym niedawno sezonie zdobył brąz.

Teraz Dekorglass Działdowo czeka kolejne wyzwanie, tym razem już na arenie międzynarodowej - w Lidze Mistrzów. Do tej pory w LM grały kluby z Grodziska Maz., Gdańska (Grudziądza) i Torunia. Losowanie grup odbędzie się podczas lipcowych Mistrzostw Europy Juniorów i Kadetów w Portugalii

Zgłoszeni zostali Wong Chun Ting, Kenta Matsudaira, Wang Yang pozyskany z Unii AZS AWFiS Gdańsk i Jiri Vrablik. Warto dodać, że KS Dekorglass nie przedłużył kontraktu z Patrykiem Chojnowskim.

Źródło PZTS

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn