Dekorglass w nowym sezonie na kilku frontach – Rezerwy zagrają w I lidze (północnej)

Fot. ks dekorglass działdowo

Informowaliśmy już, że brązowi medaliści minionego sezonu superligi tenisiści stołowi KS Dekorglass Działdowo oprócz rozgrywek w krajowej elicie zadebiutują także w Lidze Mistrzów. W ostatnich dniach zapadła też decyzja o udziale zespołu Dekorglass II w I lidze północnej. Działdowianie zajęli miejsce toruńskiego klubu Energa Manekin, który mając dwie ekipy w tej klasie rozgrywek jedną z nich wycofał.

Kierownictwo Dekorglassu będzie musiało właściwie gospodarować potencjałem, tym bardziej, że w regulaminach rozgrywek są limity występów zawodników superligi w niższych klasach.

Do Ligi Mistrzów zostali zgłoszeni: Wong Chun Ting (Hongkong), Kenta Matsudaira (Japonia), Wang Yang (Słowacja) i Jirzi Vrablik (Czechy).

Do rozgrywek superligi: Wong Chun Ting (Hongkong), Kenta Matsudaira (Japonia), Wang Yang (Słowacja), Jirzi Vrablik (Czechy), Zhang Chao (Chiny), Xu Wenliang, Paweł Fertikowski i Piotr Kołaciński.

Do rozgrywek I ligi: Jiri Vrablik (Czechy), Xu Wenliang, Paweł Fertikowski, Piotr Kołaciński, Zhu Fengnian (Chiny) – 18-latek oraz młoda generacja Jakub Bielicki, Wojciech Chojnowski, Mikołaj Skoneczka, Jakub Szymański, Maksymilian Miastowski, Mateusz Rutkowski. Ci zawodnicy częściej grać będą jednak w III lidze warmińsko-mazurskiej, bo jednak w I lidze poziom jest jeszcze dla nich za wysoki.

Nie da się ukryć, że w najbliższym sezonie działdowianie grać będą na kilku frontach. Jak widać Dekorglass nie ogranicza się tylko do lukratywnych rozgrywek superligi, ale rozszerza działalność by dać szanse rozwoju talentu swojej młodzieży.

Terminarz gier Ligi Mistrzów

I kolejka Dekorglass – Roskilde Bordtennis BTK 61 (Dania) 27.09. – 29.09.2017

II kolejka. Dekorglass – Borussia Duseldorf (Niemcy) 11.10. – 13.10.2017

III kolejka. G.V. Hennebont T.T. (Francja) – Dekorglass 25.10. – 27.10.2017

IV kolejka Roskilde Bordtennis BTK 61 (Dania) - Dekorglass 22.11. – 24.11.2017

V kolejka Borussia Duseldorf (Niemcy) – Dekorglass 29.11. – 1.12.2017

VI kolejka Dekorglass – G.V. Hennebont T.T. (Francja) 19.12. – 21.12 2017

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn