Grand Prix Górowa Iławeckiego (5) 2017 – Trójka już spokojna, faworyci trzymali się mocno

Fot.Rafał Szypczyński

Sobotni (7 października) turniej nr 5 V Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym. przyniósł w kilku przypadkach decydujące rozstrzygnięcia. Pewnymi zwycięstw w cyklu są już : Alicja Kulinek z Wegorzewa w kategorii kobiet, Szymon Pupel (Kętrzyn) w kat. chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz olsztynianinFranciszek Jastrzębowski wśród mężczyzn powyżej 50 roku życia.

Alicja i Szymon w sobotnich zawodach nie znaleźli rywali, którzy najwyraźniej „odpuścili” rywalizację. Takiego komfortu nie miał jednak Franciszek Jastrzębowski, który musiał niemało się natrudzić w starciu ze swoimi przeciwnikami . W efekcie wygrał trzeci turniej i tym samym uzyskał bezpieczną przewagę nad konkurencją.

O pozostałe miejsca na podium w kat. 50+ walczą jeszcze Janusz Głębocki, Waldemar Bucholc, Leszek Grochowski i Andrzej Olejniczak. W kategorii do lat 40 i open Szymon Szewczyk wyprzedził reprezentantów Olsztyna Łukasza Dosta (debiutował w górowskiej imprezie) oraz wicelidera Sebastiana Główczyka. Górowianin zwycięstwa w obydwu kategoriach może być pewnym niemal w 100 %, gdyż wystarczy mu tylko zgłosić się do ostatnich zawodów.

Najwięcej niewiadomych jest w kategorii mężczyzn 40 – 50 lat, gdzie po sobotnim turnieju nastąpiła zmiana lidera. Wygrywając turniej nr 5 na czoło klasyfikacji wysunął się Grzegorz Komorowski, który wyprzedza o 5 pkt Daniela Buczyńskiego. Obydwaj zawodnicy z Płoskini w ostatnim turnieju rozstrzygną zwycięstwo w tej kategorii. O najniższe miejsce na podium rywalizują jeszcze: Marcin Dadura z Lidzbarka Warm., Krzysztof Buczyński z Płoskini i reprezentant podgórowskiej Sołtysowizny Marek Pawlak. Wszystko rozstrzygnie się podczas ostatniego turnieju, który odbędzie się 4 listopada br.

Pełne klasyfikacje po 5 turniejach :

1. Kategoria – dziewczęta ze szkoły podstawowej i gimnazjum:

1. Natalia Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński) – 30 pkt.

2. Kategoria – kobiety:

1. Alicja Kulinek (Węgorzewo) – 150 pkt

2. Natalia Sycz (Górowo Iławeckie) – 75 pkt

3. Marta Gromek (Lidzbark Warmiński) – 45 pkt

4. Natalia Stępień (Giżycko) – 18 pkt

3. Kategoria – chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych:

1. Szymon Pupel (Kętrzyn) – 135 pkt

2. Artur Gromek (Lidzbark Warmiński) – 73 pkt

3. Piotr Wilczek (Górowo Iławeckie – 43 pkt

4. Jakub Łukasik (Górowo Iławeckie – 40 pkt

5. Dominik Święcki (Gołdap) – 30 pkt.

6. Dawid Chilicki (Gołdap) – 25 pkt

7. Rafał Gach (Bisztynek) – 18 pkt.

8 Sebastian Gach (Bisztynek) – 16 pkt

4. Kategoria – mężczyźni do lat 40:

1. Szymon Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 120 pkt

2. Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 100 pkt

3. Marcin Wróblewski (Lidzbark Warmiński – 95 pkt

4. Kacper Lewandowski (Górowo Iławeckie) – 82 pkt

5. Kamil Obarzanek (Bartoszyce) – 78 pkt

6. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie) – 64 pkt.

7. Marcin Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 58 pkt.

8. Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn) – 52 pkt.

9. Jan Symołon (Górowo Iławeckie) – 50 pkt

10. Dariusz Barcikowski (Olsztyn) – 43 pkt .

11. Łukasz Dost (Olsztyn) – 25 pkt

12-13. Jakub Waciak (Kandyty), Adam Ślęzak (Pogrodzie k. Tolkmicka) – 18 pkt.

14..Jarosław Deneka (Pawłowo k. Budr) – 16 pkt.

15-16. Grzegorz Chwała (Olsztyn), Mariusz Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński) – 14 pkt.

17-19. Wojciech Sarnowski (Lidzbark Warmiński),), Jarosław Sycz (Bartoszyce), Michał Żywiec (Olsztyn) – 12 pkt.

20. Karol Daliga (Bartoszyce) – 10 pkt.

rep6

5. Kategoria – mężczyźni 40 +:

1..Grzegorz Komorowski (Płoskinia) – 125 pkt.

2. Daniel Buczyński (Płoskinia) – 120 pkt

3. Krzysztof Buczyński (Płoskinia) – 82 pkt

4. Marcin Dadura (Lidzbark Warmiński) – 80 pkt

5. Marek Pawlak (Sołtysowizna) – 64 pkt

6. Piotr Bożko (Bobrowiec k. Braniewa) – 58 pkt.

7. Leszek Wojda (Olsztyn) – 55 pkt

8-9. Rafał Szypczyński (Bartoszyce), Wiesław Rudzik (Elbląg) – 48 pkt

10. Roman Polewczak (Giżycko) – 30 pkt

11. Wojciech Wojciechowski (Kętrzyn) – 25 pkt.

12. Grzegorz Pacholec (Srokowo) – 24 pkt.

13. Wojciech Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 24 pkt.

14. Grzegorz Wesołowski (Gołdap) – 16 pkt

15-16. Jan Pisarczyk (Bartoszyce), Waldemar Sonnenfeld (Bartoszyce) – 12 pkt

rep7

6. Kategoria – mężczyźni 50 +

1. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 129 pkt

2. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie) – 81 pkt.

3. Leszek Grochowski (Jeziorany) – 77 pkt

4. Andrzej Olejniczak (Korsze) – 74 pkt.

5. Waldemar Bucholc (Klewki) – 71 pkt

6. Jan Łastowski (Bartoszyce) – 68 pkt

7..Stanisław Miciun (Bartoszyce) – 66 pkt

8. Bogusław Morawski (Bartoszyce) – 62 pkt.

9. Ryszard Krajnik (Lidzbark Warmiński) – 56 pkt

10. Stanisław Czech (Jeziorany) – 54 pkt

11. Wiesław Skrętkowski (Lidzbark Warmiński) – 52 pkt.

12. Bogusław Plona (Górowo Iławeckie) – 46 pkt.

13-14. Marek Różycki (Gołdap), Henryk Prusiński (Olsztyn) – 30 pkt.

15. Paweł Gołębiewski (Elbląg) – 28 pkt.

16. Janusz Bujalski (Srokowo) – 28 pkt

17. Adam Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 26 pkt

18 Bolesław Krawczyk (Olsztyn) – 25 pkt ..

19. Janusz Rososiński (Giżycko) – 16 pkt.

rep8

7. Kategoria open:

1. Szymon Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 120 pkt

2. Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 95 pkt

3. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 89 pkt

4..Daniel Buczyński (Płoskinia) – 82 pkt

5. Grzegorz Komorowski (Płoskinia) – 70 pkt.

6. Marcin Wróblewski (Lidzbark Warmiński) – 64 pkt

7. Marcin Dadura (Lidzbark Warmiński) – 54 pkt

8. Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn) – 52 pkt

9. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie) – 52 pkt..

10. Krzysztof Buczyński (Płoskinia) – 46 pkt

11. Jan Łastowski (Bartoszyce) – 46 pkt.

12. Waldemar Bucholc (Klewki) – 44 pkt

13. Szymon Pupel (Kętrzyn) – 44 pkt

14. Kamil Obarzanek (Bartoszyce) – 40 pkt.

15..Kacper Lewandowski (Górowo Iławeckie), – 40 pkt.

16. Bogusław Morawski (Bartoszyce) – 38 pkt

17. Leszek Wojda (Olsztyn) – 36 pkt

18..Wiesław Skrętkowski (Lidzbark Warmiński) – 36 pkt

19. Stanisław Miciun (Bartoszyce) – 36 pkt..

20. Rafał Szypczyński (Bartoszyce) – 34 pkt

21. Andrzej Olejniczak (Korsze) – 34 pkt..

22. Leszek Grochowski (Jeziorany) – 34 pkt

23. Dariusz Barcikowski (Olsztyn) – 32 pkt

24. Marek Pawlak (Sołtysowizna) – 32 pkt.

25. Ryszard Krajnik (Lidzbark Warmiński) – 28 pkt

26. Alicja Kulinek (Węgorzewo) – 28 pkt

27. Artur Gromek (Lidzbark Warmiński) – 26 pkt.

28. Bogusław Plona (Górowo Iławeckie) – 26 pkt.

29. Stanisław Czech (Jeziorany) – 26 pkt.

30. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie – 26 pkt.

31. Łukasz Dost (Olsztyn) – 25 pkt.

32. Janusz Bujalski (Srokowo) – 24 pkt.

33. Wiesław Rudzik (Elbląg) – 24 pkt.

34. Piotr Bożko (Bobrowiec k. Braniewa) – 24 pkt.

35. Marcin Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 24 pkt.

36. Henryk Prusiński (Olsztyn) – 20 pkt

37. Jan Symołon (Górowo Iławeckie) – 20 pkt.

38. Marek Różycki – 18 pkt.

39. Waldemar Sonnenfeld (Bartoszyce) – 16 pkt.

40-42. Roman Polewczak (Giżycko), Jakub Waciak (Kandyty), Jarosław Deneka (Pawłowo k. Budr) – 14 pkt.

43. Natalia Sycz (Górowo Iławeckie) – 14 pkt.

44-47. Chilicki Dawid (Gołdap), Grzegorz Wesołowski (Gołdap), Wojciech Wojciechowski (Kętrzyn), Janusz Rososiński (Giżycko) – 12 pkt.

48-49. Marta Gromek (Lidzbark Warmiński), Adam Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 12 pkt.

50-53. Paweł Gołębiewski (Elbląg), Grzegorz Pacholec (Srokowo), Piotr Wilczek (Górowo Iławeckie), Jakub Łukasik (Górowo Iławeckie) – 10 pkt.

54-56. Dominik Święcki (Gołdap), Natalia Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński), Adam Ślęzak (Pogrodzie k. Tolkmicka) – 8 pkt

57. Wojciech Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 8 pkt.

58-61. Michał Żywiec (Olsztyn), Wojciech Sarnowski (Lidzbark Warmiński, Grzegorz Chwała (Olsztyn), Mariusz Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński) - 6 pkt

62-68. Bolesław Krawczyk (Olsztyn), Natalia Stępień (Giżycko), Jan Pisarczyk (Bartoszyce), Rafał Gach (Bisztynek), Sebastian Gach (Bisztynek), Jarosław Sycz (Bartoszyce), Karol Daliga (Bartoszyce) – 4 pkt

Andrzej Markowski.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn