I Grand Prix Polski Juniorów Brzeg Dolny 2017 – Kacper Petaś na podium, Maksymilian Miastowski też w dziesiątce

Fot.morliny ostróda facebook

W ten weekend (20/22 października) w Brzegu Dolnym odbywał się I Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym. Bardzo dobrze spisał się rozstawiony z numerem 3 Kacper Petaś z Ostródzianki, zajmując w klasyfikacji trzecie miejsce. Zanotował pasmo 6 zwycięstw, zatrzymał go dopiero Artur Grela. Maksymilian Miastowski (Dekorglass Działdowo) też znalazł sie w dzisiątce.

Warmię i Mazury reprezentowali: juniorki Aleksandra Grzebska , Wiktoria Piórkowska (obie Dekorglass Działdowo) i juniorzy: Kacper Petaś , Jakub Kuźmicz , Wojciech Chrząszcz (wszyscy Ostródzianka) oraz Maksymilian Miastowski, Jakub Bielicki, Mateusz Rutkowski i Patryk Lewandowski (wszyscy Dekorglass).

Do turnieju głównego awansowali bez porazki Kacper Petaś i Maksymilian Miastowski, którzy wygrali w I rundzie i sa w 1/8 finału. Miastowski zagra z nr 1 turnieju Samuelem Kulczyckim. Działdowianin nie dał rady, natomiast w ćwierćfinale jest Kacper Petaś, który 4:3 pokonał Jakuba Miszkurkę (Hals Warszawa). Ostródzianin poszedł za ciosem i ponownie 4:3 wygrał mecz ćwierćfinalowy. W grze o finał zagrał z Arturem Grelą (Olimpia Unia Grudziądz) i niestety uległ rywalowi 1:4. Mimo wszystko miejsce w czwórce sie liczy i odpowiada rankigowi (Petaś był rozstawiony z nr. 3)  Dzielnie walczy w drugim szeregu Maksymilian Miastowski, który po zwycięstwie 3:2 nad Patrykiem Dziubą z Drzonkowa zapewnil sobie miejsce w czolowej dziesiątce.

Grand Prix Polski

Juniorki

Wiktoria Piórkowska (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 41/48

Grupa

- Anna Wegrzyn (AZS UE Wrocław) 0:3 (-2,-1,-7)

- Agata Chrapkowska (ULKS Borne Sulinowo) 3:1 (3,-10,9,9)

- Weronika Bożek (HLKS Nadarzyn) 1:3 (8,-4,-6,-5)

Turniej pocieszenia

o miejsce 33/40

- Agnieszka Pietrzak (Podwawelski Kraków) 0:3 (-7,-10,-4)

Aleksandra Grzebska (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 57/64

Grupa

- Julia Łącka (ILKS Barcin) 2:3 (-9,7,-3,2,-5)

- Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław) 0:3 (-5,-4,-5)

- Julia Jackowska (Dojlidy Białystok) 1:3 (-7,11,-7,-4)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

- Aleksandra Jarkowska (Dojlidy Białystok) 1:3 (-10,6,-6,-8)

17626583 1109121842554217 7045789373062374019 n

Juniorzy

Kacper Petaś (Ostródzianka) miejsce w turnieju 3/4

Grupa

- Bartosz Królikowski (Gorce Nowy Targ) 3:0 (9,4,7)

- Krzysztof Pawłowski (Sokół Orzesze) 3:0 (7,9,3)

- Jakub Chmielowski (Nurt Przemysl) 3:1 (8,-9,14,9)

Turniej główny

I runda

-  Przemysław Błocho ( (UKS Olesno) 4:1 (7,7,-11,5,11)

1/8 finału

- Jakub Miszkurka (Hals Warszawa) 4:3 (6,-5,-7,8,8,-9,6)

Ćwierćfinał

- Łukasz Wachowiak (ZKS Drzonków) 4:3 (10,10,-7,-8,8,-9,4)

Półfinał

- Artur Grela (Olimpia Unia Grudziądz) 1:4 (-4,-7,-8,6,-4)

Mateusz Rutkowski (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 49/56

Grupa

- Szymon Kolasa (Gorce Nowy Targ) 0:3 (-8,-5,-4)

- Łukasz Sokołowski (Spójnia Warszawa) 0:3 (-5,-9,-10)

- Jan Zandecki (AZS AWFiS Gdańsk) 0:3 (-5,-6,-5)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

- Jakub Bielicki (Dekorglass Działdowo) 3:0 (10,8,9)

bieli8

Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 49/56

Grupa

- Kuba Kwapiś (Dwójka Rawa Mazowiecka) 1:3 (-8,9,-7,-6)

- Piotr Chłodnicki (ZKS Drzonkow) 1:3 (-9,8-3,-8)

- Karol Wiśniewski (KSTS Krosno) 0:3 (-7,-3,-7)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

Dawid Kosiński (Zalew Stępnica) 3:1 (6,-5,7,8)

Jakub Bielicki (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 57/64

Grupa

- Błażej Warpas (Optima Lublin) 2:3 (-7,10,8,-7,-9)

- Wojciech Górecki (Bronowianka Kraków) 0:3 (-5,-7,-6)

- Łukasz Wachowiak (ZKS Drzonkow) 0:3 (-4,-7,-9)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

- Mateusz Rutkowski (Dekorglass Działdowo) 0:3 (-10,-8,-9)

kuz3

Jakub Kuźmicz (Ostródzianka) miejsce w turnieju 41/48

Grupa

- Aleksander Lilien (Huragan Sosnowiec) 1:3 (7,-9,-11,-6)

- Norbert Wojtyła (Odra Głoska Księgienice) 1:3 (8,-9,-6,-8)

- Paweł Ciołkowski (Olimpia Unia Grudziądz) 3:0 (12,8,6)

Turniej pocieszenia

o miejsce 33/40

- Bartosz Sułkowski (Płomień Limanowa) 1:3 (10,-5,-11,-11)

miastowski01

Maksymilan Miastowski (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 10

Grupa

- Przemysław Błocho (UKS Olesno) 3:0 (5,6,8)

- Wojciech Chrząszcz (Ostródzianka) 3:0 (13,9,7)

- Jacek Matkowski (AZS UE Wrocław) 3:0 (5,5,9)

Turniej główny

I runda

- Damian Korczak (ZKS Drzonków) 4:1 (5,-6,9,8,6)

1/8 finału

- Samuel Kulczycki (Olimpia Unia Grudziądz) 0:4 (-9,-7,-4,-7)

o miejsce 13/16

- Mikołaj Szaliński (Hals Warszawa) 3:2 (-11,6,12,-7,5)

o miejsce 9/12

- Kuba Kwapiś (Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:2 (-7,9,-6,4,9)

o miejsce 10

- Patryk Dziuba (ZKS Drzonków) 3:2 (-9,9,9,-5,9)

o miejsce 9

- Jakub Jankowski ZKS Drzonków) 2:3 (-8,7,-8,7,-12)

Wojciech Chrząszcz (Ostródzianka) miejsce w turnieju 49/56

Grupa

- Jacek Matkowski (AZS UE Wrocław) 0:3 (-4,-9,-7)

- Maksymilan Miastowski (Dekorglass Działdowo) 0:3 (-13,-9,-7)

- Przemysław Błocho (UKS Olesno) 3:0 (4,8,9)

Turniej pocieszenia

o miejsce 49/56

- Michał Przybył (Energetyk Łódź) 3:1 (-6,7,3,1)

22528510 1352141491563653 1530769246062013662 n

Turniej eliminacyjny

W piątkowych eliminacjach znakomicie grali Wojciech Chrząszcz (Ostródzianka) i Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowa). Przeszli przez turniej jak burza i zakwalifikowali się do sobotniej rywalizacji w grupach GPP. Nie powiodło się Julii Archackiej z Warmii Lidzbark Warmiński.

Juniorki

Julia Archacka (Warmia Lidzbark Warmiński) – brak awansu do GP Juniorów

Grupa

- Dominika Górecka (Bronowianka Kraków) 0:3 (-7,-2,-5)

- Anna Mały (MKS Wołczyn) 3:2 (-8,7,4,-5,8)

- Aleksandra Wiśniewska (Rokita Brzeg Dolny) 0:3 ( (-1,-7,-2)

- Klaudia Przygoda 1:3 (-2,-7,8,-9)

Juniorzy

Wojciech Chrząszcz (Ostródzianka) – awans do GP Juniorów

Grupa

- Kacper Olczak (Return Piaseczno) 3:1 (8,-9,4,4)

- Jakub Stecyszy (Kuźnia Martex Rybnik) 3:0 (6,8,6)

play off

I runda

- Michał Stefaniak ATS Cornilleau Gliwice) 3:0 (6,8,3)

II runda

- Andrzej Kopecki (ZKS Drzonkow) 3:0 (9,5,9)

Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo) – awans do turnieju GP Juniorów

Grupa

- Przemysław Dosz (GOSRiT Luzino) 3:1 (8,6,-10,6)

- Mateusz Żelengowski (Jofrakuda Świebodzin) 3:1 (-6,9,5,9)

play off

I runda

- Oskar Jadach LZS Raszówka) 3:0 (11,8,5)

II runda

- Paweł Szpytko (AZS UE Wrocław) 3:0 (9,5,4)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn