Punkty Morlin na wagę złota – Wszystko dobre, co się dobrze kończy...

Tenisiści stołowi Morlin Ostróda odnieśli we wtorek (24 października) ważne zwycięstwo przed własna publicznością nad Spójnia Warszawa 3:1 i złapali trochę oddechu, bo przed tym spotkanie znajdowali się prawie na dnie tabeli. Mecz nie był łatwy, zwłaszcza, że zaczął się od porażki numeru jeden Morlin Zhen Wanga z Piotrem Chodorskim. Potem wygrywali już tylko gospodarze i zgarnęli całą pulę.

Zaczęło się bardzo źle od niespodziewanego potknięcia Zhen Wanga z Piotrem Chodorskim. To solidny przeciwnik, ale teoretycznie nie powinien zagrozić Chińczykowi. Tymczasem teoria ani się miała do praktyki. Chodorski grał bardzo dobrze, do tego szczęśliwie w końcówkach i stało się... Na więcej wpadek nie można było sobie pozwolić, tymczasem potyczka Dmitrija Prokopvoca z Patrykiem Chojnowskim była dramatyczna, a w piątym secie wszystko mogło się zadarzyć. W grze nerwów minimalnie lepszy okazał się Propkopcov wyrównując na 1:1.

Potem poszło już z górki. Bartosz Such zdeklasował Krzysztofa Stępnia (wszystkie partie do 2), a Wang pierwszego seta z Patrykiem Chojnowskim rozstrzygnął do 1. Nieobliczalny mistrz Paraolimpiady nie złożył broni i doprowadził do decydującej partii, w której Chińczyk z Morlin panował już nad sytuacją.

Zwycięstwo pozwoliło złapać trochę oddechu, ale forma ostródzian nadal daleka jest możliwości. A rywale będą bardziej wymagający niż grająca w krajowym składzie z dwoma wartościowymi zawodnikami Spójnia Warszawa.

Morliny Ostróda – Spójnia Warszawa 3:1

Zheng Wang – Piotr Chodorski 1:3 (11:13, 4:11, 12:10, 10:12)

Dmitrij Prokopcov – Patryk Chojnowski 3:2 (11:4, 11:7, 7:11, 7:11, 13:11)

Bartosz Such Krzysztof Stepień 3:0 (11:2, 11:2, 11:2)

Zheng Wang – Patryk Chojnowski 2:1 (11:1, 5:11, 11:8)

1.KS DEKORGLASS Działdowo 5 12 13:6

2.FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów 5 11 13:8

3.DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 5 9 11:7