XIV Otwarty Turniej o Puchar Wójta Gminy Kalinowo Pisanica 2017 – Każdy chciał zagrać z Tomkiem Kotowskim

Fot. nadesłane

W miniony weekend (21/22 października) w Pisanicy odbył się XIV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kalinowo. Do małej miejscowości na skraju województwa warmińsko-mazurskiego przyjechało ponad 100 miłośników pingponga, a rywalizowano w kategoriach od żaka do weterana. Oczywiście najbardziej prestiżowa walka przebiegała w grupie open, a chętni mogli tez wziąć udział w turniej deblowym.

Dużą atrakcją był udział w imprezie Tomasza Kotowskiego – wychowanka UKS AZB Żak Pisanica, który osiągnął bardzo wysoki poziom sportowy i obecnie reprezentuje barwy znanego klubu Energa KTS Toruń. Co roku jednak przyjeżdża do Pisanicy, rozgrywa spotkania w singlu i deblu, a każdy uczestnik podczas losowania marzy o tym by rozegrać z nim prawdziwą potyczkę na punkty. Nie ulega wątpliwości, że udział znanego już w kraju zawodnika jest magnesem, przyczynia się do popularyzacji tego turnieju i tenisa stołowego w ogóle.

Pan Tomasz nie zawiódł. Wygrał rywalizacje open, okazał się też najlepszy w deblu grając z swoim bratem Adamem Kotowskim. Jedyną zawodniczką, która triumfowała w dwóch kategoriach (żak i młodzik) była Maria Skarżyńska (Pisanica) W kat. skrzatek zwyciężyła Alicja Krynicka (Pisanica), wśród skrzatów Kacper Perkowski (ATS Białystok), w kat. żaków Michał Jurczuk (ATS Białystok), w kat. młodzików Dawid Chilicki (Jantar Gołdap). W kat. gimnazja najlepsi okazali się: Wiktoria Ceglińska (Mrągowia) i Maciej Bronakowski (UKS Białobrzegi), a wśród uczniów szkół średnich: Joanna Łuszczyńska (Czarni Olecko) i Dominik Święcki (Jantar Gołdap). Turniej weteranów wygrał Kazimierz Żyliński (Suwałki).

Frekwencja dopisała, a niektóre pojedynki stały na wysokim poziomie. W przerwach między meczami był czas na poczęstunek i sympatyczne pogawędki.

z44538010

Wyniki

Pisanica, 21-22.10.2017

Kategoria: Skrzat - dziewczęta

1. Krynicka Alicja - LUKS ABC Żak Pisanica

z44538011

Kategoria: Skrzat - chłopcy

1. Perkowski Kacper - UKS ATS Białystok

2. Ziemba Bartosz - UKS Jedynka Giżycko

3. Ryżewski Maciej - Chodorówka (UKS Dojlidy Białystok)

z44538012

Kategoria: Żak - dziewczęta

1. Skarżyńska Maria - LUKS ABC Żak Pisanica

2. Adamczewska Aleksandra - UKS Remik Stary Folwark

3. Krynicka Alicja - LUKS ABC Żak Pisanica

4. Pawłowska Paulina - LUKS ABC Żak Pisanica

5. Dzięcioł Zofia - KS AZS UWM English Perfect Olsztyn

z44538013

Kategoria: Żak - chłopcy

1. Jurczuk Michał - UKS ATS Białystok

2. Perkowski Kacper - UKS ATS Białystok

3. Ziemba Bartosz - UKS Jedynka Giżycko

4. Dzięcioł Tadeusz - KS AZS UWM English Perfect Olsztyn

5-6. Szeszko Karol - UKS Białobrzegi

5-6. Święcki Kacper - UKS Jantar Gołdap (SP 5 Gołdap)

7-8. Ziarko Maciej - LUKS ABC Żak Pisanica

7-8. Ryżewski Maciej - Chodorówka (UKS Dojlidy Białystok)

9-12. Naruszewicz Jakub - MLKS Czarni Olecko

9-12. Truchan Bartosz - MLKS Czarni Olecko

9-12. Klekotko Mateusz - MLKS Czarni Olecko

9-12. Krymski Artur - LUKS ABC Żak Pisanica

z44538014

Kategoria: Młodzik - dziewczęta

1. Skarżyńska Maria - LUKS ABC Żak Pisanica

2. Słuchocka Natalia - UKS Remik Stary Folwark

3. Prostko Elżbieta - UKS Konieczki Ełk

4. Bagińska Oliwia - UKS Jantar Gołdap (SP 2 Gołdap)

5-6. Krynicka Alicja - LUKS ABC Żak Pisanica

5-6. Adamczewska Aleksandra - UKS Remik Stary Folwark

7-8. Chilicka Wiktoria - UKS Konieczki Ełk

7-8. Pawłowska Paulina - LUKS ABC Żak Pisanica

9-11. Grądzka Antonina - UKS Konieczki Ełk

9-11. Chilmon Aleksandra - UKS Konieczki Ełk

9-11. Bogdziewicz Julia - UKS Konieczki Ełk

z44538016

Kategoria: Młodzik - chłopcy

1. Chilicki Dawid - UKS Jantar Gołdap (SP 2 Gołdap)

2. Markowski Dominik - LUKS ABC Żak Pisanica

3. Marcinkiewicz Mateusz - UKS Jantar Gołdap (SP 2 Gołdap)

4. Gajewski Wojciech - UKS Konieczki Ełk

5-6. Tereszkiewicz Grzegorz - UKS ATS Białystok

5-6. Jurczuk Michał - UKS ATS Białystok

7-8. Postlep Filip - UKS ATS Białystok

7-8. Kopeć Piotr - UKS Remik Stary Folwark

9-12. Nowel Krzysztof - UKS Remik Stary Folwark

9-12. Ziarko Maciej - LUKS ABC Żak Pisanica

9-12. Szeszko Karol - UKS Białobrzegi

9-12. Popowski Dawid - UKS Konieczki Ełk

13. Brezgieł Paweł - UKS Remik Stary Folwark

z44538015

Kategoria: Gimnazjum - dziewczęta

1. Ceglińska Wiktoria - MKS Mrągowia Mrągowo

2. Pawłowska Zuzanna - MKS Mrągowia Mrągowo

3. Janczak Aleksandra - UKS Białobrzegi

4. Ziarko Gabriela - UKS Konieczki Ełk

5. Słuchocka Natalia - UKS Remik Stary Folwark

z44538017

Kategoria: Gimnazjum - chłopcy

1. Bronakowski Maciej - UKS Białobrzegi

2. Święcki Dominik - UKS Jantar Gołdap (SP 5 Gołdap)

3. Chilicki Dawid - UKS Jantar Gołdap (SP 2 Gołdap)

4. Rutkowski Marcel - LUKS ABC Żak Pisanica

5-6. Malinowski Kacper - LUKS ABC Żak Pisanica

5-6. Markowski Dominik - LUKS ABC Żak Pisanica

7-8. Malinowski Mikołaj - UKS Konieczki Ełk

7-8. Gajewski Wojciech - UKS Konieczki Ełk

9-12. Toczyłowski Szymon - UKS Białobrzegi

9-12. Tereszkiewicz Grzegorz - UKS ATS Białystok

9-12. Puhacewicz Daniel -MOSiR Grajewo

9-12. Jarzyna Damian - UKS Jantar Gołdap (SP 5 Gołdap)

13-15. Krajewski Aleksander - MLKS Czarni Olecko

13-15. Postlep Filip - UKS ATS Białystok

13-15. Skarżyński Igor - LUKS ABC Żak Pisanica

z44538001

Kategoria: Szkoły średnie - dziewczęta

1. Łuszczyńska Joanna - MLKS Czarni Olecko

2. Skarżyńska Maria - LUKS ABC Żak Pisanica

3. Pawłowska Paulina - LUKS ABC Żak Pisanica

z44538002

Kategoria: Szkoły średnie - chłopcy

1. Święcki Dominik - UKS Jantar Gołdap

2. Chilicki Dawid - UKS Jantar Gołdap

3. Malinowski Kacper - LUKS ABC Żak Pisanica

4. Bronakowski Maciej - UKS Białobrzegi

5-6. Markowski Dominik - LUKS ABC Żak Pisanica

5-6. Misiun Kacper - UKS Jantar Gołdap (ZSZ Gołdap)

7-8. Rutkowski Marcel - LUKS ABC Żak Pisanica

7-8. Marcinkiewicz Mateusz - UKS Jantar Gołdap

9. Bartnicki Łukasz - MLKS Czarni Olecko

z44538004

Kategoria: Weterani

1. Żyliński Kazimierz - Suwałki

2. Różycki Marek - UKS Jantar Gołdap

3. Fiedorczuk Janusz - Mońki

z44538007

Kategoria: Open

1. Kotowski Tomasz - Pisanica (Energa KTS Toruń)

2. Królewicz Tyberiusz - MOSiR Grajewo

3. Domalewski Damian - Słobódka

4. Bronakowski Michał - UKS Białobrzegi

5-6. Barszczewski Jakub - Słobódka

5-6. Żyliński Kazimierz - Suwałki

7-8. Jasińska Marzena - MLKS Czarni Olecko

7-8. Czarniawski Marcin - Ełk

9-12. Maciorowski Krystian - MOSiR Grajewo

9-12. Rutkowski Marcel - LUKS ABC Żak Pisanica

9-12. Cudnowski Bartosz - LUKS ABC Żak Pisanica

9-12. Aksinowicz Piotr - Słobódka

13-16. Marcinkiewicz Mateusz - UKS Jantar Gołdap

13-16. Staszkiewicz Dariusz - Suwałki

13-16. Chilicki Dawid - UKS Jantar Gołdap

13-16. Scięgaj Adam - Suwałki

17-24. Różycki Marek - UKS Jantar Gołdap

17-24. Kotowski Adam -Ełk

17-24. Fiedorczuk Janusz - Mońki

17-24. Bronakowski Maciej - UKS Białobrzegi

17-24. Łuszczyńska Joanna - MLKS Czarni Olecko

17-24. Święcki Dominik - UKS Jantar Gołdap

17-24. Malinowski Kacper - LUKS ABC Żak Pisanica

17-24. Misiun Kacper - UKS Jantar Gołdap

25-32. Maciorowski Michał - MOSiR Grajewo

25-32. Cieszyński Marcin - Mońki

25-32. Puhacewicz Daniel -MOSiR Grajewo

25-32. Hojan Rusłan - Grajewo

25-32. Sasiński Zbigniew - Ełk

25-32. Adamowicz Mateusz - Słobódka

25-32. Dembowski Krzysztof - Mońki

25-32. Stankiewicz Piotr - Netta I

33-34. Poniatowski Marek - Bełda

33-34. Kozłowski Kamil - Słobódka

z44538006

Gry podwójne

1. Kotowski Tomasz / Kotowski Adam

2. Królewicz Tyberiusz / Różycki Marek

3. Czarniawski Marcin / Sasiński Zbigniew

4. Żyliński Kazimierz / Ścięgaj Adam

5-6. Malinowski Kacper / Rutkowski Marcel

5-6. Bronakowski Michał / Bronakowski Maciej

7-8. Barszczewski Jakub / Kozłowski Kamil

7-8. Cudnowski Bartosz / Maciorowski Krystian

9-12. Cieszyński Marcin / Dembowski Krzysztof

9-12. Marcinkiewicz Mateusz / Staszkiewicz Dariusz

9-12. Chilicki Damian / Święcki Dominik

9-12. Aksinowicz Piotr / Domalewski Damian

13-14. Maciorowski Michał / Hojan Rusłan

13-14. Poniatowski Marek / Stankiewicz Piotr

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn