Bezcenne punkty rezerw KS Dekorglass – Maksymilian wytrzymał próbę nerwów

Występujący w II lidze tenisiści stołowi Dekorglassu II Działdowo odnieśli w sobotę (4 listopada) bardzo wartościowe zwycięstwo we własnej hali nad Gorzowią Gorzów Wielkopolski 6:4. Mecz, tak jak oczekiwano, był bardzo zacięty i trzymał w napięciu do ostatniej piłki. Przy stanie 5:4 punkt na wagę zwycięstwa zdobył najmłodszy w zespole Maksymilian Miastowski, który pokonał po dramatycznym spotkaniu 3:2 Pawła Kibałę.

Działdowian prowadził 2:1 w setach, czwartą partię przegrał na przewagi (16:18), stanął więc przed wyjątkowa trudna próbą. W decydującym secie było już 10:5 dla Miastowskiego, ale bardziej doświadczony rywal się nie mylił i zdobył cztery oczka z rzędy. Ostatnie słowo należało jednak do zawodnika z Działdowa.

Najmocniejszym punktem drużyny Dekorglassu był jak zwykle Wenliang Xu – 2,5 pkt, Piotr Kołaciński zdobył 1,5 pkt., Maksymilian Miastowski i Zhu Fengnian po 1 pkt. W zespole Gorzovii grali bardzo doświadczeni gracze: Jacek Nowokuński, Karol Żarski (1 stół) oraz Radosław Żabski i Paweł Kibała (2 stół).

KS Dekorglass II Działdowo - MojeBermudypl. Gorzovia Gorzów Wielkopolski 6:4

Zhu Fengnian - Żarski Karol 3:1 (11:4, 4:11, 11:7, 11:8)

Xu Wenliang - Nowokuński Jacek 3:0 (11:6, 11:2, 11:6)

Zhu Fengnian - Nowokuński Jacek 0:3 (10:12, 7:11, 10:12)

Xu Wenliang - Żarski Karol 3:0 (11:4, 11:5, 12:10)

Kołaciński Piotr - Kibała Paweł 3:0 (13:11, 11:7, 11:9)

Miastowski Maksymilian - Żabski Radosław 1:3 (11:6, 6:11, 9:11, 9:11)

Kołaciński Piotr - Żabski Radosław 0:3 (6:11, 12:14, 8:11)

Miastowski Maksymilian - Kibała Paweł 3:2 (11:6, 5:11, 11:2, 16:18, 11:9)

Zhu Fengnian / Miastowski Maksymilian - Nowokuński Jacek / Żabski Radosław 0:3 (4:11, 1:11, 10:12)

Xu Wenliang / Kołaciński Piotr - Żarski Karol / Kibała Paweł 3:0 (11:9, 11:4, 11:5)