2 Grand Prix Polski Juniorów Ostróda 2017 – Plusy i minusy, największa niespodzianka Ola Grzebska

Fot. Krzysztof Jarmołowicz (ilustracja)

W weekend (8/10 grudnia) w Ostródzie odbywa się Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów. Do sobotniej rywalizacji przystąpiło 8 reprezentantów Warmii i Mazur. Do turnieju głównego awansowało pięcioro: Aleksandra Grzebska, Patryk Lewandowski, Maksymilian Miastowski (Dekorglass Działdowo), Kacper Petaś i Jakub Kuźmicz (Ostródzianka). Najwyższe 7 miejsce zajął Kacper Petaś. Aleksandra Grzebska i Maksymilian Miastowski na 12 pozycji

Udział w Grand Prix Polski mieli zapewniony: Marta Kawiak (Ostródzianka), Aleksandra Grzebska (Dekorglass Działdowo). Julia Archacka (Warmia Lidzbark Warmiński). Kacper Petaś, Jakub Kuźmicz (Ostródzianka), Maksymilian Miastowski, Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo). Z eliminacji awansował Wojciech Chrząszcz (Ostródzianka)

Najwyższe – siódme miejsce zajął Kacper Petaś (Ostródzianka), ale był rozstawiony z numerem 3, dlatego wynik nie jest rewelacyjny, a po prostu przyzwoity, bo od ostródzianina trzeba wymagać więcej. Natomiast za dużą niespodziankę in plus należy uznać postawę Aleksandry Grzebskiej (Dekorglass Działdowo). Pomijając Karolinę Lalak, która czasowo reprezentowała Warmię Lidzbark Warmiński, już dawno zawodniczki Warmii i Mazur nie plasowały się tak wysoko. Ola grała bardzo dobrze, wytrzymała trudny turnieju i być może ta impreza stanie się ważnym punktem jej sportowej edukacji. Również dwunasty był inny zawodnik z Działdowa Maksymilian Miastowski. Tego z jego strony można było oczekiwać, choć porażka w I rundzie z Jakubem Kuźmiczem (Ostródzianka) 3:4 zamknęła mu drogę do ścisłej czołówki. Ostródzianin po tym meczu zgasł i w efekcie znalazł się w strefie 21/24, Miastowski mógłby powalczyć o coś więcej. Patryk Lewandowski (Dekorglass) należał do młodszych uczestników turnieju i miejsce 21 jest dobre. Natomiast Wojciecha Chrząszcza (Ostródzianka) stać na więcej niż lokata w czwartej dziesiątce.

W sumie ocena zróżnicowana, natomiast cieszy fakt, że nadal jestśsmy gospodarzami wielu imprez wysokiej rangi.

Klasyfikacje końcowe

Juniorki

1 WĘGRZYN Anna 2001-01-09 KU AZS UE Wrocław

2WĘGRZYN Katarzyna 2001-01-09 KU AZS UE Wrocław

3/4 MICHALAK Aleksandra 2001-07-06 MRKS Gdańsk

3/4 SZYMCZAK Julia 2000-09-22 UKS ATS Białystok

..............................

12 GRZEBSKA Aleksandra 2000-11-01 KS DEKORGLASS Działdowo

49/56 KAWIAK Marta 2003-04-28 MLKS OSTRÓDZIANKA Ostróda

57/64 ARCHACKA Julia 2003-01-21 LUKS WARMIA Lidzbark Warmiński

Juniorzy

1 KULCZYCKI Samuel 2002-08-09 ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz

2 WALASZEK Przemysław 2000-05-25 UKS DOJLIDY Białystok

3/4 WACHOWIAK Łukasz 2000-09-02 ZKS Drzonków

3/4 DZIADEK Kamil 2000-03-21 ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz

..............................

7. PETAŚ Kacper 2000-07-15 MLKS OSTRÓDZIANKA Ostróda

12. MIASTOWSKI Maksymilian 2003-05-04 KS DEKORGLASS Działdowo

21/24 KUŹMICZ Jakub 2000-05-22 MLKS OSTRÓDZIANKA Ostróda

21/24 LEWANDOWSKI Patryk 2003-07-28 KS DEKORGLASS Działdowo

33/40 CHRZĄSZCZ Wojciech 2000-03-24 MLKS OSTRÓDZIANKA Ostróda

Grand Prix Polski

Juniorki

22730543 1357647567679712 8946596176270679074 n

Marta Kawiak (Ostródzianka) miejsce w turnieju 49/56

Grupa

- Weronika Bożek ((GLKS Nadarzyn) 1:3 (-7,-9,8,-6)

- Elżbieta Kwiatkowska (Rokita Brzeg Dolny) 0:3 (-3,-6,-9)

- Sandra Kozioł (Dojlidy Białystok) 0:3 (-6,-12,-9)

Turniej pocieszenia

o miejsca 49/56

- Julia Archacka (Warmia Lidzbark Warmiński) 3:1 (7,-6,2,9)

14390699 681469842010332 4099858537457145008 n

Julia Archacka (Warmia Lidzark Warmiński) miejsce w turnieju 57/64

Grupa

- Julia Więckowska (Hals Warszawa) 0:3 (-2,-4,-9)

- Zuzanna Sułek (LKTS Luboń) 1:3 (-3,-6,9,-8)

- Julia Szymczak (UKS ATS Białystok) 0:3 (-3,-4,-2)

Turniej pocieszenia

o miejsca 49/56

- Marta Kawiak (Ostródzianka) 1:3 (-7,6,-2,-9)

ola grzebska 650x400

Aleksandra Grzebska (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 12

Grupa

- Julia Wójcik (Victoria Chróścice) 3:2 (-13,7,-10,6,12)

- Natalia Gajewska (ATS Cornillleau Gliwice) 3:1 (7,-12,8,4)

-Wiktoria Ziemkiewicz (GLKS Nadarzyn) 1:3 (-9,-7,6,-6)

Turniej główny

I runda

- Joanna Sokołowska (AZS Łomża) 1:4 (-6,9,-7,-5,-8)

o miejsce 17/24

- Milena Chrabąszcz (Rokita Brzeg Dolny) 3:2 (10,-7,6,-7,6)

o miejsce 13/16

- Angelika Janik (Podwawelski Kraków) 3:1 (8,3,-9,9)

o miejsce 9/12

- Dominika Gilewska (Jedynka Łódź) 3:1 (12,-10,12.4)

o miejsce 10

- Sandra Kozioł (Dojlidy Białystok) 1:3 (-6,-8,11,-7)

o 11 miejsce

- Joanna Sokołowska (AZS Łomża) 2:3 (-9,9,10,-5,-13)

Juniorzy

23844650 1386007664843702 5393706306638124684 n

Kacper Petaś (Ostródzianka) miejsce w turnieju 7

Grupa

- Mateusz Repke (Dojlidy Białystok) 3:1 (-8,8,9,6)

- Łukasz Sokołowski (Spójnia Warszawa) 3:2 (-7,5-8,8,3)

- Kamil Hamziuk ((SMS Włodawa) 3:1 (5,-9,8,4)

Turniej główny

I runda

- Karol Wiśniewski (KSTS Krosno) 4:1 (-11,9,12,9,11)

1/8 finału

- Kuba Kwapis (Dwójka Rawa Mazowiecka) 4:1 (11,7,-8,7,9)

1/4 finału

- Kamil Dziadek (Olimpia Unia Grudziądz) 2:4 (9,-5,6,-2,-9,-7)

o miejsce 6

- Maciej Kubik (Olimpia Unia Grudziądz) 0:3 (-7,-6,-3)

o miejsce 7

- Jakub Witkowski (AZS AWFiS Gdańsk) 3:2 (7,-3,-8,9,4)

ku8

Jakub Kuźmicz (Ostródzianka) miejsce w turnieju 21/24

Grupa

- Przemysław Walaszek ((Dojlidy Białystok) 3:2 (-7,-8,8,7,7)

- Oskar Jadach (LZS SKS Raszówka) 3:0 (8,5,2)

- Bartosz Czerwiński (MRKS Gdańsk) 3:1 (-8,10,6,6)

Turniej główny

I runda

- Maksymilian Miastowski (Dekorglass Działdowo) 4:3 (6,2,8,-15,-4,-9,8)

1/8 finału

-  Jakub Witkowski (AZS AWFiS Gdańsk) 2:4 (-7,8,-4,8,-8,-5)

o miejsce 13/16

- Karol Wiśniewski (KSTS Krosno) 1:3 (10,-7,-6,-9)

o miejsce 19/20

- Adam Dudzicz (MRKS Gdańsk) 2:3 (12,-9,-9,2,-7)

23244333 1869456930051140 5667903052608304752 n

Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 21/24

Grupa

- Kamil Dziadek ((Olimpia Unia Grudziądz) 0:3 (-7,-8,-3)

- Kacper Pyra (Visonex TOP Wierzbięcin) 3:1 (10,-8,7,6)

- Damian Korczak (ZKS Drzonków) 3:1 (-9,8,8,12)

Turniej główny

I runda

- Dawid Balcerzak (Stella Gniezno) 4:3 (6,-6,-4,9,-6,11,5)

1/8 finału

- Artur Grela (Unia Olimpia Grudziądz) 0:4 (-9,-4,-6,-4)

o miejsce 13/16

- Jan Zandecki (AZS AWFiS Gdańsk) 0:3 (-4,-10,-7)

o miejsce 19/20

- Jakub Jankowski (ZKS Drzonków) 1:3 (13,-4,-8,-8)

23905496 1386007701510365 2169055279656372027 n

Wojciech Chrząszcz (Ostródzianka) miejsce w turnieju 33/40

Grupa

- Samuel Kulczycki (Olimpia Unia Grudziądz) 1:3 (-5,-12,9,-4)

- Marcin Zaremba (LZS Żywocice) 3:0 (4,8,7)

- Adam Dudzicz (MRKS Gdańsk) 1:3 (-7,6,-10,-5)

Turniej pocieszenia

o miejsce 33/40

- Marcin Olszewski (Dojlidy Białystok) 3:0 (6,14,8)

23915544 1879078592422307 1995280514726432411 n

Maksymilian Miastowski (Dekorglass Działdowo) miejsce w turnieju 12

Grupa

- Aleksander Majchrzak (Gwiazda Bydgoszcz) 3:0 (7.4.8)

- Jakub Werner (ZKS Drzonkow) 2:3 (-3,7,-9,10,-5)

- Jan Klepko (Spójnia Warszawa) 3:0 (2,5,5)

Turniej główny

I runda

- Jakub Kuźmicz (Ostródzianka) 3:4 (-6,-2,-8,15,4,9,-8)

o miejsce 17/24

- Szymon Seroka (KTA Krośnienko Wyżne) 3:1 (9,-8,8,3)

o miejsce 13/16

- Kuba Kwapiś (Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:2 (-9,-10,11,11,3)

o miejsce 9/12

- Szymon Kolasa (Gorce Nowy Targ) 3:0 (7,9,10)

o miejsce 10

- Jakub Werner (ZKS Drzonków) 2:3 (6,-9,-10,8,-7)

o miejsce 11

- Patryk Dziuba (ZKS Drzonków) 0:3 (-6,-11,-9)

23244104 1366274526817016 6731485091032465409 n

Eliminacje

Dziewięcioro reprezentantów Warmii i Mazur stanęło w piątek (8 grudnia) do kwalifikacji. Do Grand Prix Polski zakwalifikował sie tylko Wojciech Chrząszcz (Ostródzianka). Trzeba było uplasować sie w dwójce I fazy i wygrać grupę 2 etapu.

Juniorki

Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) brak awansu

Grupa - I faza 4 miejsce

- Michalina Górska (Dojlidy Białystok) 2:3 (-5,-9,4.8,-2)

- Beata Daszykowska (Strażak Bratkówka) 0:3 (-10,-3,-6)

- Martyna Motyka (GIM TIM 5 Stalowa Wola) 0:3 (-7,-10,-8)

Juniorzy

Jakub Klimczewski (Ostródzianka) - brak awansu

Grupa - I faza - 2 miejsce awans do II fazy

- Patryk Bielicki (Heksa Nadrzewica Duża) 2:3 (10,11,-2,-5,-6)

- Filip Stypka (Gwiazda Bydgoszcz) 3:2 (-8,-4,6,7,11)

Grupa II faza 3 miejsce

- Bartosz Królikowski ((Gorce Nowy Targ) 1:3 (-3,-3,10,-6)

- Jan Klepko (Spójnia Warszawa) 1:3 (6,-9,-9,-9)

Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński) -  brak awansu

Grupa - I faza 4 miejsce

- Igor Modzolewicz (Alfa Gostynin) 0:3 (-5,-6,-9)

- Jakub Matkowski (AZS UE Wrocław) 0:3 (-2,-5,-3)

- Krzysztof Gumiński ((Luźnia Martex Rybnik) 0:3 (-7,-7,-7)

Szymon Woźniak (Warmia Lidzabrk Warmiński) brak awansu

Grupa - I faza - 2 miejsce awans do II fazy

- Tobiasz Sobczyk (GUKS Byczyna) 3:1 (5,5,-10,10)

- Jakub Szymański (Spójnia Warszawa) 3:1 (2,-7,7,9)

- Kamil Czapla (Skarbek Tarnowskie Góry) 0:3 (-4,-6,-11)

Grupa - II faza - 2 miejsce

- Michał Małachowski (AZS AWFi S Gdańsk) 0:3 (-9,-7,-5)

- Boris Lehr (AKS Drzonków) 3:0 (6,1,9)

Igor Jankowski (Ostródzianka) - Brak awansu

Grupa - I faza - 2 miejsce awans do II fazy

- Dawid Kosmal (Płomień Limanowa) 0:3 (-6,-5,-8)

- Bartosz Żurek (Skarbek Tarnowskie Góry) 3:1 (7,8,-9,3)

Grupa - II faza - 2 miejsce

- Kamil Rzepka (Skarbek Tarnowskie Góry) 0:3 (-10,-3,-12)

- Łukasz Drzewiecki (Lewart AGS Lubartów) 3:1 (5,-5,4,7)

Jędrzej Żebrowski (Ostródzianka) brak awansu

Grupa - I faza 3 miejsce

- Emil Nowak ((Optima Lublin) 3:0 (7,7,8)

-Szymon Marciniak (ZKS Drzonków) 0:3 (-6,-3,-9)

-Mariusz Wołowiecki (ZKS Drzonków) 2:3 (8,-8-8,7,-6)

Mateusz Rutkowski (Dekorglass Działdowo) brak awansu

Grupa - I faza - 2 miejsce awans do II fazy

- Jacek Thomas (Krajna Sepólno Krajeńskie) 3:0 (14,11,8)

- Robert Czarnecki (Nadwiślanin Płock) 2:3 (7,5,-9,-6,-8)

- Marcin Lasota (Jedynka Pszów) 3:1 (8,-4,8,5)

Grupa II faza - 2 miejsce

- Hubert Rumiński (Piast Łasin) 3:0 (9,6,9)

- Andrzej Kopecki (ZKS Drzonków) 1:3 (-8,-2,6,-6)

Wojciech Chrząszcz (Ostródzianka) - awans do Grand Prix Polski

Grupa - I faza - 1 miejsce awans do II fazy

- Mateusz Kempa (Jedynka Pszów) 3:1 (-6,7,9,11)

- Łukasz Jamorski (Hals Warszawa) 3:0 (12,3,8)

- Grzegorz Ogrodnik (Return Piaseczno) 3:0 (1,7,3)

Grupa - II faza - 1 miejsce

- Szymon Marciniak (ZKS Drzonków) 3:0 (8,9,3)

- Robert Czarnecki (Nadwiślanin Płock) 1:3 (6,-7,-6,-8)

Jakub Bielicki (Dekorgalss Działdowo) brak awansu

Grupa - I faza - 2 miejsce awans do II fazy

- Paweł Szytko (AZS UW Wrocław) 3:0 (7,2,7)

- Jan Klepko (Spójnia Warszawa) 1:3 (-7,-8,8,-8)

- Nikodem Zafczak (Tęcza Budki Piaseckie) 3:0 (9,4,7)

Grupa - II Faza  2 miejsce

- Dawid Kosmal (Płomień Limanowa) 0:3 (-8,-8,-9)

- Przemysław Dosz (KTS GOSRiT Luzino) 3:1 (7,9,-7,7)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn