Gwiazdy Dekorglassu na światowym szczycie w Astanie – Mała Zosia podpatruje i rozwija swój talent

Fot. Jerzy Kowalski facebook

W zespole Dekorglassu występują zawodnicy najwyższej światowej klasy. Świadczy o tym udział dwóch reprezentantów działdowskiego klubu w finałowym turnieju World Tour, gdzie prawo występu ma tylko 16 najlepszych. Do imprezy zakwalifikowali się: Wong Chun Ting Hongkong) i Kenta Matsudaira (Japonia). W singlu nie odnieśli spektakularnych sukcesów, ale sam fakt występu w Astanie (14-17 grudnia) jest znakomitą rekomendacją.

Kenta Matsudaira przegrał w pierwszej rundzie z Chińczykiem Xu Xin 0:4. Wong Chun Ting pokonał słynnego Białorusina Vladimira Samsonowa 4:3, ale w ćwierćfinale wyeliminował go (4:2) Timo Boll (Niemcy) Turniej wygrał Chińczyk Fan Zhendong.

Wong Chun Ting wystąpił także w deblu ( partnerem był Ho Kwan Kitz Hongkongu )i tu powiodło mu się znacznie lepiej, bowiem dotarł aż do finału pokonując po drodze pary z Singapuru i Japonii. W finale reprezentanci Hongkongu stoczyli pasjonujący bój z Japończykami: Morizono Masataka i Oshima Yuya i przegrali 3:4.

Działdowska sekcja ma zawodników ze światowego topu, ale również młodych adeptów, którzy, podpatrując starszych kolegów klubowych, starają się tez rozwijać swój talent. Taką zawodniczką jest niewątpliwie 10-letnia Zofia Madej, która w miniony weekend (16/17 grudnia) wystąpiła w Warszawie finałowym turnieju krajowym Mini Olympic Games. Walczyła bardzo ambitnie i zakończyła udział w strefie 17/20 z bilansem 3 zwycięstw i 2 porażek. Warto jednak dodać, że była jedna z najmłodszych uczestniczek

zo6

Zofia Madej (Dekorglass Działdowo)

Grupa

- Karolina Podyma (Śnieżnik Stronie Śląskie) 1:3 (-1,9,-6,-3)

- Karolina Hołda (EMDEK Bydgoszcz) 0:3 (-7,-5,-4)

- Julia Grabas ((Gim Tim 5 Stalowa Wola) 3:1 (-9,8,5,2)

- Julia Kaczmarczyk (Polonia Bytom) 3:0 (3,4,2)

Turniej pocieszenia

O miejsce 17/20

- Eliza Modzelewska (AZS Łomża) 3:0 (4,6,3)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn