Fantastyczne wejście Polmleku w Nowy Rok – Zwariowany scenariusz w Nadarzynie, a rządziła Daria Trigolos

Znakomicie weszły w Nowy Rok 2018 tenisistki stołowe Polmleku Lidzbark Warmiński, które w środę (10 stycznia) w meczu pierwszej kolejki rewanżowej rundy rozgrywek ekstraklasy pokonały w Nadarzynie GLKS Scania 3:2. Mecz miał zadziwiający scenariusz, był pełen niespodzianek, a główna bohaterka okazała się młoda Białorusinka grająca w w Polmleku Daria Trigolos, która zdobyła komplet punktów.

Już w potyczce otwarcia zaprezentowała się znakomicie wygrywając w czterech setach z liderka gospodarzy Klaudią Kusińską. W obozie lidzbarskim zapanowała zrozumiała radość, bo przed meczem zakładano, że przy dwóch punktach zdobytych przez Ma Wenting to jedno dodatkowe zwycięstwo da nam sukces w całym spotkaniu. Tymczasem losy meczu potoczyły się zgoła sensacyjnie, bowiem Ma Wenting przegrała w następnym pojedynku z Katarzyną Ślifirczyk 1:3 i znów nasze nadzieje osłabły. Na chwile ożywiła je Alicja Leśniak, która bardzo dzielnie walczyła z Paulina Krzysiek. Wygrała pierwszą partię, prowadziła wyraźnie w drugiej i coś się zacięło. Rywalka odwróciła losy pojedynku i było 2:1 dla Nadarzyna.

Ma Wenting doszła do siebie po niespodziewanej porażce i szybko odprawiła z kwitkiem Klaudię Kusińską. Wszystko pozostało w rękach Darii Trigolos. Trudno było ją uznać za faworytkę potyczki z Katarzyna Ślifirczyk skoro w pierwszej rundzie zawodniczka z Nadarzyna wygrała w Lidzbarku Warmińskim 3:0 w setach do 4,4 i 7. Każdy mecz jest jednak inny. Świetnie dysponowana w środę Daria rozegrała znów kapitalne spotkanie, wzorowe pod względem taktycznym. Zwyciężyła 3:1, zdobywając dla swojego zespołu decydujący punkt.

GLKS Scania Nadarzyn – Polmlek Lidzbark Warmiński 2:3

Klaudia Kusińska – Daria Trigolos 1:3

Katarzyna Ślifirczyk – Ma Wenting 3:1

Paulina Krzysiek – Alicja Leśniak 3:1

Klaudia Kusińska – Ma Wenting 0:3

Katarzyna Ślifirczyk – Daria Trigolos 1:3

KTS SIARKA-ZOT Tarnobrzeg SCKiS HALS WADWICZ Warszawa 3:0

BEBETTO AZS AJD Częstochowa ATS Białystok 3:0