Dekorglass II blisko niespodzianki (4:6) – Szkoda, ale jest szczypta optymizmu

W rozegranym awansem meczu 10 kolejki I ligi tenisa stołowego mężczyzn Dekorglass II Działdowo przegrał w środę (10 stycznia) we własnej hali z wiceliderem tabeli Poltarexem Pogoń Lębork 4:6. Gospodarze byli bliscy sprawienia niespodzianki i zdobycia jednego punktu, a w ich sytuacji każdy nadprogramowy sukces liczy się szczególnie. Mimo porażki jest szczypta optymizmu, coraz lepsza gra być może pozwoli na pozostanie w I lidze.

Jakub Bielicki - Tomasz Sposób 0:3

Przynajmniej w dwóch pojedynkach była szansa by uzyskać remis w tym spotkaniu. Debel: Wenliang/Miastowski prowadził w piątym secie 7:5, ale nie utrzymał przewagi. Bliski zwycięstwa nad Tomaszem Sposobem był Zu Fenghian. Rozstrzygnął na swoją korzyść dwa pierwsze sety, niestety w kolejnych triumfował ostródzianin reprezentujący zespół z Lęborka. Nawiązanie równej walki z tak mocnym przeciwnikiem daje nadzieję, że Dekorglass zdobędzie w rewanżowej rundzie tyle punktów by uniknąć baraży.